• הצטרפו לפורום הפונדק

    שלום וברוכים הבאים לפונדק, האתר המוביל בעברית על משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד.
    אחרי ההרשמה תוכלו לפרסם הודעות, לשלוח ולקבל הודעות פרטיות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

    הרשמה / התחברות
  • הרישום המוקדם לדרקוניקון 2022 נפתח!
    ההתרגשות בשיאה, וההרשמה המוקדמת למשחקים והפעילויות בדרקוניקון 2022 יוצאת לדרך הקדימו להרשם כי המשחקים מתמלאים מהר קישור להרשמה המוקדמת דרקוניקון, 25-26 אוגוסט, דן פנורמה תל אביב

רשומות הדוכסות האבודה- פרק ד, הימורו של המצביא

פלדריק

פונדקאי ותיק
אז בשעה טובה, אני מעלה את שני הפרקים הראשונים בהרפתקאותיה של החבורה החדשה.
ההרפתקאה הראשונה מתחילה בפתח דרך, ולמרות שהיא מתעסקת בעיקרה במבוך סטנדרטי למדי, כבר מההתחלה ברור שיש כמה וכמה צללים שמעורבים בסיפור....

הקמפיין עשוי בפתפיינדר, בספרי הבסיס בעיקר, ומתרחש בעולם המערכה שלי, הדוכסות האבודה חסרת החוק והסדר.https://www.pundak.co.il/forums/threads/42827ֱ

הדמויות-

רובנדיר, דרואיד 'מנהיג הלהקה' אלף יער
צעיר יחסית, אבל בכל זאת הזקן בחבורה. מלווה בידי נמר שהוא מחובר אליו עמוקות. ההגיון בחבורה. עמיד באופן מחשיד.

אטרים, אביר קודש 'גואל', חצי אורק גבוהה להחריד, שמאמין באופן חריג דווקא באימו של צ'אטאר, גבירת הכוכבים והמחילה הרחומה קרנרה, וביכולת לגאול את הרוע. הקול המוסרי של החבורה.

דוג'ה, מכשפת קעקועים חצי אלפית מקו דם פסיוני, ואם כבר התעניינתם, היא גם מורבידית, אוהבת זהב, חידות, ויש לה עורב שמדבר דרקונית, למרות שהיא מדברת עוד ארבע שפות. המוח של החבורה.

ניק-נאק['נקניק'], בן אנוש נוכל, רק בן 17 אבל כבר עם חוכמת חיים. לוחם בשתי חרבות, ומסתער קדימה אל הסכנה לעיתים קרובות. הצעיר של החבורה, וגם האמיץ.

הרפתקאה ראשונה- צרתו של דון טריסטה

מבוא- העיירה פתח דרך, ושיחות משונות

חברי החבורה, איש איש מסיבותיו, ליוותה שיירה מדוכסות העמק, והגיעה עימה לפתח דרך. הם מקבלים את התשלום הקטן שלהם, ומחליטים לבלות בפונדק האווז השיכור, אצל הפונדקאי הנמוך לירוי, שהוא חמוד, עליז, ופלוס מינוס משוגע.
החבורה מרחרחת בכל מיני תחומים- אטרים, על אף מוצאו המרתיע, מצליח להתחבב על חבורה של נערים ונערות מבית טוב, וספציפית עם אחת מהן שמספרת לו רכילות רבה על בנו של הרוזן ג'פרי- שהיא טוענת שראתה חוזר מטקס אפלולי בעמק שליד העיירה.
דוג'ה המכשפת נשארת איתו[ולצערה, מצליחה פחות ממנו בפיתוי נערות נאות], ומנסה לאסוף שמועות על המצב בעיר, ושומעת על חשש לעסקים בעיירה לה רושו עקב מתקפות על שיירות.
רובנדייר מנסה לדובב סוחר שיושב בפינה ונראה מדוכא, אולם נכשל בכך כשלון חרוץ, והסוחר, דון טריסטה, עוזב את הבר. נאק עוקב אחריו, מתגנב בין הצללים, אל מחוץ לעיירה, ושם משקיף על פגישה מסתורית בין הסוחר לדמות מבורדסת ומאיימת, שדורשת ממנו את 'מה שסיכמנו' או שגורלו יהיה רע ומר.

רגע לאחר שהפגישה מסתיימת, נאק נחשף, ומותקף בידי שומר הראש של הסוחר, אולם הוא מצליח להפיל אותו במהלך מרשים על הרצפה, ומשכנע את דון טריסטה שהוא וחבריו מקצוענים ויהיו נחוצים לו.
דון טריסטה קובע איתם פגישה, ומסביר להם שנפלה בידו הזדמנות, באופן מסתורי, למצוא אבן חן יקרה מאוד, שתעזור לו להחלץ מחובותיו-הוא לקח הלוואה גדולה, ושלח את בנו רודריגו בראש משלחת למצוא את האבן, שמוסתרת במנזר מתחת לאחוזה הנטושה סילת'ורן שלא רחוקה מהעיירה-אבל הוא לא שב כבר כמה ימים, וטריסטה דואג מאוד לגורלו, ונותרו לו פחות משבועיים להחזיר את החוב. החבורה מסכימה להחזיר את היהלום ולנסות להציל את רודריגו, בתמורה לתשלום סמלי ולשמירת שאר השלל שימצאו.

חלק ראשון-הכפר דה ארג'נט והאחוזה

הקבוצה בוחרת לעשות עיקוף קטן דרך דרך המלך, ולאחר מסע נטול הפרעות של יום, מגיעה לכפר הקטן דה ארג'נט- כפר קטן, פרובינציאלי, אבל מפואר להחריד באנדרטאות וסמלים.
הדמויות חוקרות מעט על הכפר ועל האחוזה, ומגלות שהברון שיצא מהכפר[שהשמועות אומרות שקנה את אושרו האגדי בכזו מהירות בזכות ברית עם השטן] וגר היום בפתח דרך, משקיע כספים רבים כדי לפארו.
עוד הם שומעים שהאחוזה סילת'ורן השתייכה למשפחת אבירים שכל בניה יצאו למלחמה ולא שבו-ושאם המשפחה השתגעה, ואולי אפילו רודפת את האחוזה.
[הדמויות לא השקיעו מספיק בחקר שמועות על החוזה, ופספסו שמועה על כך שלמשפחה הייתה גינת ירק מרשימה]

הדמויות ממשיכות אל האחוזה. בכניסה אליה הן רואות שאריות של דם ועלים. הן נכנסות וחוקרות כמה חדרים, כולל שידה מהודרת. נאק ניק מצליח לפרוץ מגירה ישנה, אך נפצע ממלכודת רעל, וניצל רק כי ניכר שמישהוא אחר נפגע ממנה קודם[בחדר אחר מוצאים את גופתו הנפוחה]. במגירה הוא מוצא שמכילים את רשימותיו של מזכיר הטירה אלברט, ואשתו הטבחית ברטה.
בחדר הבא הם מוצאים מגן עם השם של בעל הטירה,כמו גם כספת גדולה עם ציור של עוגיית ג'ינגר, וקוד של ארבע ספרות.
הם מגיעים גם למטבח שריצפתו התרסקה למטה, ונלחמים בחבורה של חולדות ענקיות. הם מוצאים בין ההריסות שלד ישן של אורק, קצת כלי כסף, והרבה צנצנות של ג'ינגר.
בחצר הטירה, הם מותקפים בהפתעה בידי הגדר החיה, שמסתבר שכללה גם צמח מסוכן שמנסה לדגור בתוך בני אדם, אך מצליחים להרוג אותו ולתלוש אותו מאטרים, רגע לפני שזרע בו זרע.

לאחר מכן הדמויות מטפסות מעלה אל הקומה השנייה, אך שם הדלתות נפתחות והלפיד כבה-והרוח של בעלת הטירה מגיחה. לאחר ניסיון קצר להלחם ברוח העוצמתית, שקוראת שוב ושוב בשם בניה שלא שבו משדה הקרב ובעלה שנטש אותה, הדמויות נמלטות בפחד, ומחליטות לחזור אל הכפר, לחקור עוד על האחוזה ועל משפחת האצולה, להתאושש ולקנות ציוד שיאפשר להן לחקור את הבור.
כשהדמויות חוזרות אל האחוזה, הן מגלות שמישהו היה שם, ולאחר התגנבות מוצלחת מצליחות להפתיע את חבורת השודדים שהשתכנה שם, ולהביס את כל חבריה-זולת ראש החבורה, לוחם בשרני ומלוכלך בשם אוראח, שהם משכנעים להיכנע ולהימלט.

לאחר מנוחה קצרה, נאק ניק מבין לפתע שהסיסמא היא בסבירות גבוהה ברטה, שמה של הטבחית שעוגיות הג'ינג'ר שלה היו חביבות על האדון. הוא מקליד את הקוד, והדלת נפתחת, חושפת דלת, ומעיל של הלורד סילת'ורן, ובו מכתב בו הוא מסביר לאשתו שירד למטה למבוך שתחת טירתם בתקווה למצוא את האבן שתאפשר לו לממן חיפוש של בניהם. הוא אומר שאם הוא לא יצליח, משרתו ישיב לה את הטבעת שלו.

הדמויות פותחות את הדלת, ומוצאות גרם מדרגות עתיק-למטה, אל המנזר האלפי החרב ממנו האדון לא שב…

חלק ב-ברוכים הבאים למבוך

הדמויות יורדות במדרגות ורואת שהן מסתיימות בחדר מוצף. בחוכמה חריגה, הן משליכות יד של אחת מגופות השודדים פנימה, ומגלות שאכן, יש במים יצור סגול ומחריד בעל ריח מת, שאוכל אותן, ומכריעות אותו בירי וקרב קצר.
לאחר מכן הדמויות נכנסות לחדר השני, ומתגברות על עכביש ענק-ואז מוצאות עצמן בספרייה, ושוברות את הראש על הניסיון לפענח קוד שדורש הזזת ספרים[הן לא הצליחו וויתרו, והותירו שם מגילות בשווי גבוהה].
לאחר מכן הדמויות יוצאות מהחדר ושומעות את צעדיו של יצור ענק- הן פונות להתחבא בעיקול המסדרון, אך אז לפתע נתקלות בסיור קובולודי! הן מכריעות את הקובולודים במהירות ואז מושכות את היצר הענק, שמתברר כעוג, לפנייה במסדרון, שם נאק ניק מנחית עליו מכת פתע רצינית שגורמת לו נזק רב-ואז חוטף מכת אלה אדירה ומועף חסר הכרה. העוג האימתני מנסה להכריע את אטרים, אולם אטרים שורד די זמן בכדי שהמכות שלו והכשפים של דוג'ה יפילו את היצור הנורא.

הדמויות הפצועות יורדות בעקבות מערתו של עוג, ומוצאות שם חדר שנראה כמו נפחייה, ובו כלב ענק ומעוות, ומכריעות אותו. הנפחייה בזוזה למדי, אך הן מוצאות שם גופה ולה חרב ארוכה איכותית, ובדלת נסתרת גם אוצר- כמות מכובדת של ברזל שחור, מספיקה ליצירת נשק.

הדמויות ישנות לילה, ואז ממשיכות לחקור. הן מוצאות חדר מלא ביין, ולאחר סדרה של נסיונות שכנוע מוצלחים מצד דוג'ה, משתכרות כהוגן, וביום למחרת מגיעות עם האנג אובר נורא, לחדר מלא באורקים. הדמויות מתגברות על הגל הראשון של האורקים, אולם סיכון מיותר שלקח נאק גורם לו ליפול, והגל הבא של האורקים מפיל את רובנדייר. האורק האחרון גדול במיוחד, ומפיל את אטרים, ורץ לכיוונה של דוג'ה חסרת האונים- אבל דוג'ה מצליחה רגע לפני שהוא פוגע בה להטיח בו מכה פסיונית שמפילה אותו מת.
לבדה בחדר מלא הגופות, דוג'ה מתחילה לגרור בהיסטריה את שאר הדמויות אל הספרייה- אך רגעים ספורים אחרי שהיא נכנסת, אורקים חדשים, ובראשם 'הבוס', כפי שהאורקים קראו לו, בורגאש, מגיעים ומתחילים לרסק את דלת הספרייה. דוג'ה מעבירה במהירות את שאר הדמויות אל החדר שאחריה. הדלתות נפרצות, ודוג'ה עושה החלטה קשה ומוותרת על הנמר של רובנדייר, וגוררת את שאר הדמויות ברגע האחרון אל מעבר למדרגות. היא סוגרת את הכספת, ומתפרקת בבכי, ופונה לטפל בדמויות הגוססות. הלילה עובר, ולמרות חששותיה, איש לא מגיע לטירה. החבורה ניצלה, לבינתיים.

הערת השה"ם-למרות מה שהשחקנים מין הסתם חושבים, לא עשיתי שום דבר בכדי להציל אותם מהכמעט טי-פי-קיי שהיה פה, חוץ מלאפשר לדוג'ה לנעול דלת שלא בטוח שהיה עדיין אפשר לנעול. השחקנים עמדו די בגבורה מול כמעט כל האורקים במבוך בבת אחת בגלל בחירה שנויה במחלוקת ללכת איתם ראש בראש- וגם בשל החלטה מסוכנת שלי לצייד את רובם בגרזנים כבדים.
 
עריכה אחרונה:

Nextorl

The Crescent Archmage
צוות הפורום
מגניב בהחלט, אני לא בטוח שהבנתי למה האחוזה הייתה נטושה. הלורד שהיה בכפר עזב אותו והשאיר את האחוזה הרדופה מאחור?
 

פלדריק

פונדקאי ותיק
תודה רבה :)

הברונית השתגעה בגלל אובדן בניה, והברון יצא למסע מסוכן במנזר הנטוש מתחת לאחוזה כדי להשיג כסף להחזיר את בניה.
 

Nextorl

The Crescent Archmage
צוות הפורום
פלדריק אמר/ה:
הדמויות חוקרות מעט על הכפר ועל האחוזה, ומגלות שהברון שיצא מהכפר[שהשמועות אומרות שקנה את אושרו האגדי בכזו מהירות בזכות ברית עם השטן] וגר היום בפתח דרך, משקיע כספים רבים כדי לפארו.
אם ככה, מי זה הברון הזה?
 

הלדין

פונדקאי ותיק
משגיח/ה בדימוס
כתוב טוב. הקטע עם עוגיית הג'ינג'ר היה מצחיק. אז השחקנים נדרשו ליצור דמויות חדשות בסוף? כתבת שהדמויות גוססות.
 

פלדריק

פונדקאי ותיק
תודה רבה על המחמאות :) השתדלתי שעניין עוגיות הג'ינג'ר יהיה רמז קל. האמת שהשחקנים התקשו איתו יחסית, שזה מעניין, כי כשעשיתי את אותה חידה אחר כך בחוג שאני עושה לילדים הם עלו על זה ממש מהר.

לגבי הדמויות, בדרך נס, כל הדמויות הצליחו להתייצב למרות שדוג'ה לא חבשה אותם כי הייתה עסוקה בלהמלט על נפשה. אומנם לא לפני דימום ארוך(אטרים הגיע למינוס 9 לדעתי, שזה ממש לא רחוק מהנקודה בה היה אמור למות, וגלגול די קשה להתייצב בו), אבל שרדו.

הנמר... בהחלט יכולתי להרוג אותו ושהדרואיד יזמן אחד חדש בהמדך ההרפתקאה, אבל החלטתי שיהיה הרבה יותר מעניין ואישי להשאיר אותו בחיים בידי האויב, מה שבחלק הבא יהפוך למניע המרכזי של הדמויות כשישובו למבוך😉
 

The oldman

The Rainbow Archmage
צוות הפורום
מעניין וכיף לקרוא, ההתחלתי חשבתי שהמבול שגרתי אבל אהבתי את התגבורת של האורקים.
מעניין שהם לא חזרו לרוח הרפאים וסיפרו לה מה קרה לבעלה.
 

פלדריק

פונדקאי ותיק
תודה רבה, כיף לשמוע [:
כפי שיסתבר בפרק הבא[שיעלה מחר כנראה!], המבוך יחסית דינמי, וגם השתנה הרבה מעבר למה שתכננתי...

לגבי הרוח, הם חשבו על זה, אבל החליטו שכנראה שללא הטבעת הסיכויים שזה יצליח פחותים.
 

פלדריק

פונדקאי ותיק
ובשעה טובה, אנחנו עוברים לפרק הבא! הפעם הדמויות חוזרות למבוך חכמות יותר, מוכנות להתעמת עם האורקים- רק כדי לגלות שדברים הם ממש, אבל ממש לא כמו שהיו...

חלק ג'- יחסי הכוחות משתנים

הדמויות מתאוששות ושבות אל תוך המבוך. אלא שאם הן ציפו להתקל שוב באורקים-הרי שנכונה להם הפתעה-בכל מקום במבוך מסתובבים עכשיו קובולודים. הדמויות מתבצרות באחד החדרים, והודפות התקפה גדולה של הקובולודים, שמסתערים על החדר משלושה כיוונים בשני גלים, יחד עם שאמאנים ולטאת המחמד הענקית שלהם, אך מצליחות להניס את השאמאן, להכריע את הלטאה ולהביס את הקובולדים, מותירות אותם חלשים מכדי לשלוט בצד הזה של המבוך.
הן חוקרות את הסביבה ומוצאות את שארית האורקים כלואה ממש לא הרחק משם. הן חוקרות אותם, ומסתבר שהקובולודים והאורקים כבר זמן רב נאבקו על השליטה במבוך, והתערבותן של הדמויות ריסקה את האורקים ואפשרה לקובולודים למשול ברוב חלקיו. למרבה הצער, הניסיון לשכנע אותם לחבור אליהם נכשל[בשל גלגול דיפלומטיה לא מוצלח של אטרים, שדווקא מתמחה בדיפלומטיה עם מפלצות], והאורקים נאחזים באמונתם שבורגאש, הבוס שלהם, שרד היכן שהוא במבוך, ויבוא לחלץ אותם. למרות הפצרותיה של דוג'ה להוציא אותם להורג, אטרים לא מוכן לבצע מעשה שמנוגד כל כך לערכיה של האלה שלו.

הערת השה"ם- למעשה, על אף שתכננתי מראש את האפשרות של התערבות של הדמויות במאבק בין הצדדים, ואפילו ברית עם אחד מהם, הסיטואציה המפתיעה שנוצרה אילצה אותי לתכנן חלקים גדולים מהמבוך מחדש- כשבין היתר, לאחר המתקפה הכושלת על הדמויות, חלקים רבים במבוך נותרו למעשה ריקים, משום שלא נותרו די קובולודים לשלוט בהם.
כמו כן, הדמויות לא ידעו זאת בוודאות, אבל בורגאש רכן הסתתר היכנשהו- והקובולודים בהחלט היו נכונים לשלם הרבה לדמויות אם יביאו להן את ראשו


בנקודה זו הדמויות מתלבטות אם למצוא את בורגאש ולהביס אותו בכדי לשכנע את האורקים להצטרף אליהם, או להיכנס לקרב ראש בראש עם הקובולודים, ובוחרות לחקור דווקא את דרך עוקפת לצד של הקובולדים במבוך- בחירה שנובעת בעיקר מחזיון של רובנדיר, בו ראה שהנמר שלו מוחזק בידיהם, והחלטה של הדמויות להציל אותו כל עוד אפשר.

הדמויות מתגברות על חדר מלא בסטירג'ים, ומוצאות סוף סוף את גופתו של אדון הטירה, ועל ידה טבעת הכסף שלו, ולאחר מכן מותקפות בידי חונק, שכמעט ומצליח לחסל את נאק ניק, אבל לא שורד את התקפותיו של רובנדיר.
הדמויות מוצאות שם גלימה שמתבררת כאדרת התנגדות ועוצרות שם למנוחה.

דרגה 2

כעת הדמויות, מצוידות ומנוסות מבעבר, כבר קרובות למעוז הראשי של הקובולודים. הן רודפות אחרי סיור שלהם, וכמעט נופלות למלכודת קטלנית-אך הבחנה מוצלחת של דוג'ה ברגע האחרון גורמת להם להבין שהקיר שעל פניו חלפו הוא למעשה אשלייה מתוחכמת, וכך ניצלות הן מאיגוף והן מנפילה למלכודת בור, ומצליחות להביס את הסיור בהחלפת אש מעל הבור.

הדמויות חודרות למעוז הקובולדים, סדרת חדרים במזרח המבוך. תחילה הן מביסות ומניסות עוד סיור, די בקלות. בחדר הבא הן מותקפות על ידי כוח של קובולודים בלוווית לטאה ענקית, אך כשהלטאה מוכרעת בידי נאק ניק ואטרים, הקובולודים שנותרו נמלטים. הדמויות רודפות אחריהם, וחודרות לחדר הגדול מכולם, ושם מוצאות אולם שלם בו שארית הקובולודים, מובלים בידי מפקד מעוטר, מגוננים על במה ועליה שני כוהנים- והנמר!
הקובולודים הפעם נלחמים בחמת זעם, ולמרבה ההפתעה לא נסוגים, כשהכוהנים צועקים שוב ושוב ש'האלים, חייבים להגן על האלים'.
הכוהנים מפעילים קסמי פחד שמצליחים לפגוע בחלק מהדמויות, אבל דוג'ה מכה בהם במתקפות פסיוניות, ונאק ניק מחפה עליה ברובה הקשת שלו. המפקד הקובולודי ואנשיו מנסים לעצוק אותם, אבל אטרים מחסל אותו בקרב אחד על אחד, ורובנדייר מסתער קדימה בחמת זעם, וקוצר שלושה קובולודים אחד אחרי השני כשהוא עט לשחרר את הנמר.

לבסוף, רובדניר נועץ את חניתו בזעם בגופו הכחוש של הכוהן האחרון, אולם אין זמן למנוחה- כי רגע לפני ששיחררו אותו, יד לטאית גדולה ומגוידת מושכת את הנמר של רובנדייר אל המערה, בה לפי הקובולודים שוכנים האלים…

הדמויות בוחרות בחירה מסוכנת לבזבז רק סיבוב אחד על מנוחה כדי לא לסכן את הנמר, מתפרצות אל המערה, ומוצאות שם את 'האלים'- שני טרוגולדיטים וטרוגולדיט מכשף עתיק שנראה כמו צל של עצמו ולא מסוגל לזוז, וכך מתחיל הקרב הקשה מכולם- אטרים מנסה לשרוד את מבול ההתקפות של אחד הטרוגולדיטים, נאקניק ודוג'ה מנסים להפיל את השני, אבל הקרב תופס מפנה קשה כשהמכשף הטרוגולדיט מצליח להטיל לחש פחד אדיר, שעושה את הלא יאומן ומניס בצרחות את אטרים מהחדר. רובנדייר מבין שהמכשף מסוכן, ובהסתערות אמיצה ממסמר בשארית כוחותיו את המכשף הזקן לקיר, אולם הטרוגולדיט הגדול מכה בו ומפיל אותו כנקמה. נאק ניק ודוג'ה מותקפים כעת על ידי שני הטרוגולדיטים, ומצליחים להפיל אחד מהם לפני שנופלים בעצמם.
וכך, האל האחרון של הקובולודים רודף אחרי אטרים הפצוע, והם נלחמים לבדם בלב האולם ההרוס בו מפוזרות גופות מאמיניו. אטרים קרוב למוות כמה פעמים, אבל רגע אחרי שהשתמש בריפוי האחרון שלו, הוא מצליח להנחית את המכה שמפילה את הטרוגולדיט, משחרר את הנמר של רובנדייר, ומתפרק במערה החשוכה לכמה דקות, בטרם יעורר את חבריו.
 

The oldman

The Rainbow Archmage
צוות הפורום
נשמע כמו סשן מעולה ומבוך מצוין.
אהבתי את הסיעות בתוך המבוך, זה קלאסי וזה עובד היטב.
זה כבר פעם שניה שהם קרובים ל TPK, זה תכנון שלך, מזל גרוע, תכנון גרוע של הדמויות או משהו אחר?
 

פלדריק

פונדקאי ותיק
תודה רבה😇

זה באמת עבד טוב משחשבתי, האמת. הדמויות הצליחו לקיים מערכת יחסים די שונה עם כל אחד מהצדדים בלי שזה יפגע בעיניי בעניין של הקרבות שלהן.

לגבי הטיפיקיי, במקרה של האורקים היה פה בעיקר הגזמה קטנה שלי בחימוש של האורקים(גרזנים וגרזנים אדירים במקום פלחיון מעפאן), לצד תוקפנות חריגה מצד השחקנים, אולי מתוך מחשבה ש'אורקים זה מפלצת די חלשה', מחשבה שבפרקים הבאים אפשר לראות שהדמויות דווקא די שינו והחלו להתייחס אליהם בהרבה יותר חשש, שזה דווקא כיף.

לגבי המקרה השני, זה במובהק היה חלק במבוך שתוכנן להיות קשה ומתמשך, ואחד שמסוכן מאוד לעשות ראש בראש, שבמקומן השחקנים יכלו להשתמש בכל מיני כלים אחרים(להשתלט קודם על חדר הפטריות ולאלץ את הגובלינים לתקוף אותם מבוצרים או לרעוב, לכרות ברית עם האורקים שיתקיפו המקביל, להתגנב בעזרת קסמי העלמות שהיו להם וכו), או אפילו לעשות הסכם עם הגובלינים שיתנו להם גישה להמשך המבוך בתמורה לראשו של הבוס האורקי.
בפועל הדמויות לא נעזרו באורקים והלכו די ראש בראש, רבל ניהלו את הקרבות חכם ונגד קובולודים שכבר ספגו מהם אבדות די כבדות, והצליחו לגסור עליהם די מהר. העובדה שהם לא הצליחו למנוע מהם לחטוף בסוף את הנמר(לא כי לא נתתי אופציה) ובכך גזרו על עצמם התקפה כמעט ללא מנוחה, הייתה הדבר העיקרי שגרם לקרב הסופי להפוך מקשה לרצחני.

השחקנים נהיו מחוכמים יותר בחלק הבא והאחרון של המבוך, שהיה עוד יותר קטלני(אבל הם גברו עליו טוב יותר משמעותית).
 

פלדריק

פונדקאי ותיק
והנה הוא, החלק האחרון של ההרפתקאה הראשונה!

חלק ד'- אני הוא שליט המבוך!הדמויות מתאוששות וחוקרות את מגורי הקובולודים, שם הן מוצאות כמה מגילות, שריון עור ומפתח כסוף לאחד מתאי השירותים שמצאו קודם לכן(בעזרת המיפוי שעשו כעת, הם מסוגלים להבין שליד התא הזה יש 'חלל' ללא דלתות שכנראה מכיל חדר סודי, ואולי את אבן לשם הארגמן שהם מחפשים!). הן גם מוצאות מעין מסר או נבואה מאיימת בדרקונית- שקוראת לכל 'דמי האלים' להאסף ל'קריאת אדוננו' בסוף החודש, כדי 'למחות את בני האדם שלמרגלות ההרים'-כשהכוונה היא כנראה לכונן ברית של סוגדי דרקון כנגד ברונות לורדנו.

הדמויות חוקרות עוד קצת, ומוצאות חדר מלא פטריות, ובו עבד אנושי מפוחד וכחוש- רודריגו, בנו של דון טריסטה! רודריגו מודה להן, ולפני שהן ניגשות לחדר הסודי, הן משלחות אותו בלווית העורב של דוג'ה וקצת זהב ונשק לכפר הסמוך. כמו כן, הדמויות מחזירות את הטבעת והמכתב לרוח. הרוח, שמבינה שבעלה לא נטש אותה עד לרגע האחרון, מודה להן ומתפוגגת-מותירה אחריה רק את הטבעת...מחוזקת בקסם שיגן על העונד.

הדמויות נותנות את הטבעת לדוג'ה וחוזרות לסיים את העניינים במבוך, אבל כשהן חוזרות וניגשות אל החדר, הן נתקלות בחבורה גדולה וחמושה- בורגאש, הבוס האורקי אדיר הגרזן, אכן שב ושיחרר את אנשיו.
האורק הענק מכריז ש'אני הוא שליט המבוך הזה!', ולא מוכן לתת לדמויות להמשיך להסתובב בו.

נראה שעומד להתרחש מרחץ דמים. אמנם רק שבעה אורקים שרדו את הקרבות ואת השבי, אבל בורגאש עצמו נראה לוחם מטיל אימה, וגם האורקים לבדם זכורים לדמויות כיריבים הקטלניים ביותר שלהם. הדמויות מתלבטות מה לעשות, ואטרים מציע להסתכן בדו קרב אחד על אחד עם בורגאש(שהוא לא בלתי אפשרי עבורו, אבל גם לא ממש סביר להתחשב בזה שבורגאש הוא ברברי בדרגה 3 עם תכונות דבש גיבור). לבסוף, הדמויות מחליטות לסגור עסקה- הן מספרות לבורגאש על האוצר, ומוכנות לחלוק אותו איתו אם ייתן להן את האבן. שני הצדדים לא ממש סומכים אחד על השני, ובתום משא ומתן קשוח, מוסכם שנאק ניק ישאר כבן ערובה אצל האורקים, בזמן שבורגאש ועוד אחד מלוחמיו ירדו למרתף עם הדמויות.

אטרים דוג'ה ורובנדייר יורדים יחד עם בורגאש והאורק, שני הצדדים תוהים מתי הכי נכון לתקוע סכין ולברוח, ומוצאים עצמם בחדר גדול ומלא עצמות, ובמרכזו אבן החן, בוהקת בחשמל, וערימות של מטבעות. אלא שברגע שהם נכנסים, העצמות הופכות לנחיל של שלדים שמסתער עליהם מכל עבר!

האורק מופל ונהרג עוד בהתחלה, אבל בורגאש(שמשוחק למחצה על ידי השחקן של נאק ניק, שנהנה מכל רגע) מחסל במהירות חלק מהשלדים. אחד השלדים מתנפל עליו מאחור, אבל אטרים, בהחלטה דרמטית, מסייע לו לגבור עליו. בינתיים, בצד השני של החדר, ערימת עצמות עצומה מתחילה להתגבש גם היא לשלד. דוג'ה לוקחת סיכון ומתייצבת על הבמה של האבן, וממטירה משם לחשים נגד אלמתים, שמעכבים את היווצרות היצור הענק.

בזמן שאטרים ורובנדיר הודפים את השלדים, בורגאש רץ ומצטרף לדוג'ה הפצועה ליד האבן. הוא אומר לה לשלוף אותה ממקומה לפני שהיצור התעורר, ודוג'ה מהנהנת...וחוטפת מהאבן מכת ברק שמפילה אותה ארצה. בורגאש לא מבזבז זמן ולוקח את האבן, ואז…
מסתער על היצור שסיים להיבנות, ומתברר כשלד מפחיד של עוג. בורגאש מנחית על השלד מכה כואבת, אבל בסיבוב הבא סופג מכת אלה אדירה ומוטח בקיר הנגדי. בינתיים רובנדייר משתמש באחת המגילות שמצאו, ומעלים את אטרים, וזה מתלבט אם להכות בבורגאש או בעוג, ומחליט לפגוע בעוג.
בזמן שרובנדייר מאושש את דוג'ה, האורק וחצי האורק מכים מכות אדירות ביצור המפחיד, כשאטרים סופג היטב את הנזק בזמן שבורגאש מצליח להנחית מכת מוות, שכמעט מפילה את היצור. רגע לפני שהיצור מצליח להפיל את אטרים, דוג'ה המטושטשת עדיין מצליחה לשגר בו מכת קסם אחרונה...והיצור מתפורר שוב לעצמות.

אלא שמיד לאחר שהיצור נפל, העצמות מתחילות לשוב ולהבנות. הדמויות רוצות לברוח, אבל בורגאש זורק להם שקים, מצביע על הזהב שמפוזר על הרצפה, ומזכיר להם שיש להם הסכם שהוא מקבל בו לפחות שלוש מאות מטבעות. הדמויות מהססות אם לנטוש את חצי האורק או לכבד את ההסכם, אבל הנאמנות היחסית שהפגין לצד המראה המפחיד מאוד שלו עושות את שלהן, ובסדרת גלגולים הדמויות מצליחות בקושי לאסוף את הסכום הדרוש, ואז מתחילות לברוח כשהשלד הענק שב ומסתער לעברן- מעט מאוחר מידי.
העצמות בכל רחבי החדר מתעוררות, מנסות לשים להן רגליים, מילולית, או לאחוז בהן. בורגאש ודוג'ה מתרסקים על הרצפה, אטרים מסייע לבורגאש והם נחלצים מהעצמות, אבל רובנדייר לא מצליח למשוך את דוג'ה מספיק חזק, והמכה האדירה של השלד מרסקת את שתי רגליה וכמעט ומחסלת אותה במקום(-9 נק"פ!) בורגאש מגיע למדרגות, והדמויות בטוחות שיברח, אך ברגע האחרון מסייע לאטרים למשוך את דוג'ה הגוססת אל המדרגות, והחבורה הפצועה רצה במדרגות בעוד השלד הגדול מידי מנסה לשבור את דרכו מעלה…
אך לשווא, הן חומקות.

הדמויות הפצועות עולות לקומה העליונה עם בורגאש, מנצחות סוף סוף, רק כדי לגלות שהן מוקפות בידי האורקים, שמריעים למנהיגם האדיר ומעודדים אותו לחסל את הדמויות ולקחת את אוצרן.
רגע לפני שאטרים מטיל גלגול גורלי כדי לשכנע אותם לשמור את הברית, אנחנו חוזים בפלאשבק מהזמן בו נאק ניק בילה עם האורקים(שמשוחק באותו הרגע בדיעבד) וישפיע על דעתם על הדמויות. מסתבר, שכבר מההתחלה נאק ניק הצליח להתחבב קצת על האורקים בעזרת בדיחות גזעניות...אבל אז ניסה לרמות אותם בפוקר ונתפס.

דעת הקהל השלילית מקנה לאטרים מינוס, ונראה שהדו קיום העדין עם האורקים הוא פסע מלקרוס, אלא שאטרים לא רק נושא נאום מרגש לבורגאש, אלא גם מצליח לגלגל תוצאה מרשימה למדי…
ובורגאש מחליט שהם בני בריתו!

הוא מעביר לדמויות את אבן החן, נפרד מאטרים בלחיצת יד של לוחמים, ומזכיר "אני הוא שליט המבוך, אני! אם תרצו לעבור שוב במבוך, כדאי שתהיה לך סיבה טובה, אבל אם תהיה לך כזו, המשקאות והנשים עליי".

הדמויות המותשות משחררות את נאק ניק שכמעט הביא עליהן את מותן, נחות מעט, ויוצאות מהמבוך, הפעם, כנראה, לתמיד.
כשהשמש זורחת, הם מתחילים את דרכם חזרה לפתח דרך...
 

The oldman

The Rainbow Archmage
צוות הפורום
נשמע סשן מגניב ביותר.
יש קסם מסוים בדרגות הנמוכות שמתמודדים עם מבוכים פשוטים שלפעמים הולך לאיבוד שמגיעים לדרגות הגבוהות ומצילים ערים או מדינות מחורבן.
 

פלדריק

פונדקאי ותיק
טוב, בשעה טובה, לקראת סיום החלק השני, אנחנו עוברים לחלק ב' בעלילות החבורה שעדיין-אין-לה-שם!

חלק ב'- צרתה של הזאבה

מבוא
החבורה שבה לפתח דרך לאחר ההרפתקאה המוצלחת שלהם בטירת סילת'ורן, ונפגשת עם דון טריסטה ורודריגו בנו, במסעדת הירח החסר היוקרתית, שמנוהלת בידי זוג חצאי אלפים אציליים למראה מט'ירסתין. שנראה במצב הרבה יותר סביר. הוא מודה להם מאוד על כך שלא רק שהחזירו את בנו חי ושלם, אלא גם החזירו לו את אבן החן האדומה, ואפשרו לו לפרוע את חובותיו. הוא משלם להם כמיטב יכולתו, ומבטיח להשתמש בקשריו עבורם מתי שרק ירצו.
החבורה מנצלת את הזמן בעיירה כדי לבלות- ובתור התחלה, הם מחליטים לפנק את עצמם, בסכום לא קטן, בהמשך השהיה במסבאה היוקרתית, על אף שלל הגבות המורמות.
אטרים מחפש נפח שיחשל לו חרב מהברזל השחור שמצאו, ומתחבר לאחד מבניו, ז'ואן, בניסיון[לפחות בהתחלה] להשיג הנחה. רובנדייר אוסף מידע וקובע להם פגישה בלשכת הרוזן, ודוג'ה מנסה ומצליחה למרבה ההפתעה לפתות את ליט'ייה, בעלת הפונדק הנשואה.
ביום למחרת נאק ניק יוצא לחפש עניין בשוק המקומי, בפינותיו הפחות נעימות, ועל אף שמפותה לפינה צדדית בידי ילדי רחוב ליד דוכן נקניקיות זול, הוא מצליח להפתיע אותם ולתפוס אחד מהם כבן ערובה לפני שששדדו אותו, ולסחוט את בעל הדוכן המשת"פ לפצות אותו, ומקבל כמעט את כל הנקניקיות בדוכן.
באותו הערב החבורה נפגשת במסעדה, אטרים מביא את ז'ואן, דו'גה מביאה המון יין מעולה ונאק ניק מביע המון המון נקניקיות נוראיות. בסיכומו של הלילה מרבית החבורה מתעוררת מכוסה בקיא של עצמה, ועובדי הפונדק הזועמים פונים לסלק אותם בבושת פנים, דוג'ה מסבירה שהיא ידידה של ליט'ייה, אבל ליט'ייה שנקראת למקום מפטירה "אני לא מכירה אותה", וכך מסתיים ירח הדבש של החבורה עם החיים הטובים.

אם זה לא מספיק, למחרת בלשכת הרוזן מוסבר להם היטב שהם לא מספיק מעניינים כדי להיפגש עם הדוכס, על אף הנבואה המטרידה שהם רוצים לספר לו עליה, שאמורה להתרחש בעוד מעט יותר מחודש. בלית ברירה הם משחדים את אחד הקצינים כדי לקבל פגישה בעוד כשבוע.
היות שגם החרב השחורה של אטרים תהיה מוכנה רק בעוד כשבוע וחצי, הם מחליטים לנצל את הזמן כדי להיענות לרצונו של רובנדייר לנצל את כישוריו כמנהיג להקה בכדי לכבול טיגריס נוסף. טיגריסים ישנם בדוכסות רק ביער האחרון, ולכן החבורה מחליטה לצאת לגבעת פלדה, העיירה הקודרת שעל סף היער, ועל הדרך גם לטעום מעט מהנאותיה לפני שישובו למרכז הדוכסות.

פרק ראשון- דרכים מסוכנות

החבורה יוצאת דרומה מפתח דרך. הם מתלבטים בין מעבר במחנה הפליטים המפוקפק שברסטוול לבין מסע מזרחה משם, בשטח הפתוח, ומחליטים לעבור ממזרח. בדרך הם נתקלים בשיירה שרופה, וכשהם מתקרבים אליה, הם פוגשים במשפחת סוחרים קטנה שחזרה מהכפר שלה לפתח דרך, אך ילדיה נחטפו בידי סוחרי העבדים.
החבורה מבינה שבסיכוי גבוהה מדובר בסוחרי עבדים מהכפר דה בראנד, וניצבת בפני דילמה- לצאת למרדף מתיש, בתקווה להגיע לסוחרים לפני הכפר, אך במצב מותש ומעלה; לוותר על המרדף ולהתרחק, או לנסות להסתנן לכפר, שידוע כקן רצחני של סוחרי עבדים. זאת ועוד- אם אחד מהשודדים ישרוד, החבורה עלולה לזכות באיבתו המסוכנת של ריקארדו עצמו.
החבורה בוחרת במרדף, ומצליחה להשיג את הסוחרים במצב יחסית סביר. לאחר שנאק ניק מחסל די בקלות את אחד מהסוחרים שהלך לשירותים, החבורה מתקיפה את שארית הסוחרים, אך ההתקפה, שיכלה להיות קלה למדי[במיוחד בזכות התגנבות מאוד מוצלחת של נאק ניק] משתבשת בשל התפצלות ואז התעלמות של רובנדייר מאחד מהשומרים שהלך להשתין, ובמקום לחסל גם אותו לפני תחילת הקרב החבורה מאבדת את ההפתעה. השומרים, מובלים בידי שני לוחמים מיומנים מאוד, האחד חמוש בשתי חרבות והשני בחרב אדירה, מצליחים להיכנס עם החבורה לקרב קשתות לא פשוט, ולהפיל את נאק ניק שמאוגף בעורף האויב לבדו לאחר שהפיל רק שומר אחד, אולם לבסוף החבורה מצליחה לנצל את הנמר של רובנדיר לאיגוף ואת השימוש הדי חופשי של דוג'ה בכשפים בכדי להכריע את הלוחמים המיומנים. האחרון מבין הלוחמים מתחנן על חייו ומספר לחבורה שהבוס שלו הוא ריקארדו, אחד הסוחרים הכי אהובים על הברון דה בראנד, ובמתנה זוכה מהחבורה להיקשר לעץ ולהינטש בחיים. החבורה מחזירה את הילדים למשפחה, וממשיכה בדרכה לגבעת פלדה.
 

The oldman

The Rainbow Archmage
צוות הפורום
קצת מוזר שבמערכת השיקולים שלהם לרדוף אחרי השודדים הם מפחדים מזעמו של ריקרדו ומאז הם משאירים אחד מהם בחיים כי הוא מספר להם שהבוס של השודדים הוא ריקרדו.
באופן כללי, שווה לעשות סבב עריכה קלה לפני פרסום,פה ושם יש עוד דברים לא מובנים כל כך או סתם שגיאות הקלדה.

בנוגע לסשן עצמו נשמע שהם קצת התברברו, או שזה היה מכוון?
 

פלדריק

פונדקאי ותיק
ערכתי ועשיתי יותר סדר.

כן, הם באמת היו מוזרים בהחלטה הזו. לא ברור למה זה הפתרון שהם בחרו, אבל זרמתי.
האמת שהשחקנים ממש התברברו בעיר בלחפש דרכים לבזבז את הכסף שלהם, אבל הם מאוד נהנו אז זרמתי, ובסוף באמת היה מעניין יחסית.
 

פלדריק

פונדקאי ותיק
פרק שני- יישובים עוינים

על אף ההתרגשות, גבעת פלדה היא ממש לא היישוב הגדול שהדמויות חלמו לבלות בו. העיירה מבוצרת בקדחתנות בימים אלו, ובכניסה יש מס כבד למי שאינו סוחר, שנועד לממן את המלחמה. רובנדייר ואטרים מחליטים לחסוך את הכניסה ולרדת כבר עכשיו דרומה כדי לכבול את הטיגריס[שהם ממשיכים להתייחס אליו כנמר בשל סיבות מכאניות], ובדרכם עוברים על פני מוצב הרוס של גבעת פלדה, שנחרב כנראה במהלך ההתקפות האחרונות של שבט הצבוע האדום שונא האדם מאלפי היערות.
הן פוגשות בסיור, ורובנדייר עושה בחוכמה כאשר הוא מתחבא. אטרים משחד את הסיור החשדן והשניים ממשיכים למעמקי היער.
בינתיים, בעיר, נאק ניק ודוג'ה מגיעים לפונדק שכירי חרב קשוח בשם המקבת השבורה, נאק ניק מרשים חבורת שכירי חרב אורקים בידע שצבר במשחקים אורקיים, ומבין מהם שהסיבה שהם פה הוא הצורך של גבעת פלדה בשכירי חרב בשל המאבק עם הצבוע האדום.
דוג'ה בינתיים מתחברת עם חבורת שכירי חרב אחרת, בראשות חצי אלף מצולק בשם נ'אלריד, שמספר לה שהם נשכרו למשימה מיוחדת, ומזמין אותה להצטרף גם- הרודן שמע שהגובלינים מנסים לחפור את סכר אסוראס, מעוניין לשלוח משלחת שתחפור אותו קודם מהצד של גבעת פלדה, ותשיג עליו שליטה לפניהם. הדמויות מחליטות שלא להצטרף, בין היתר בשל חוסר סימפטיה לעיר[בכך, בלי ידיעתן, הן דנות את שבט האלפים שגר שם לכלייה בידי הגובלינים, שישתלטו על מרבית המתחם].
ביער, רובנדיר מצליח למצוא טיגריס ולהתחיל לכבול אותו, אולם במהלך המדיטציה הארוכה של הטקס אטרים נרדם במקום לשמור עליו, והם מתעוררים מוקפים בעלפי יער משבט הצבוע האדום…
למזלם, רובנדייר מצליח בבדיקת דיפלומטיה, ועל הדרך אנחנו מגלים שהוא משבט העלה הסגול, שבט מתבודד לאורך החוף, שבשל הסלידה הידועה שלו מזרים, במיוחד בני אדם, מזכה את רובנדייר במספיק אמון כדי להיות משוחרר יחד עם אטרים.
כאשר אטרים ורובנדיר חוזרים עם הנמר החדש, החבורה מחליטה להיצמד לתוכנית המקורית ולעזוב את אזור הקרבות צפונה, בחזרה לפתח דרך, והפעם בדרך המלך הישנה, דרך רסטוול המשונה.
בדרך הן נופלות למארב קטלני של גובלינים, כולל צלף קטלני שמנחית חיצים קטלניים במיוחד נגד חיות, שבירייה אחת מפיל שדוד את אחד הנמרים. הגובלינים מובסים, אך הצלף נמלט מפני הדמויות, שמחישות את צעדיהן במהירות לרסטוול.
העיירה רסטוול היא מקום קודר, אפלולי, ועני באופן קיצוני. ילדים מצולקים ומשונים משחקים סביבה, אנשים נכים משוטטים בין בתים שקירותיהם ההרוסים בקושיי נאטמו בעץ זול, והדבר היחיד שדומה לפונדק מנוהל בידי אדם גיבן ומשונה בשם ז'ירק, ואחייניתו היתומה חסרת היד, סינטייה.
הדמויות משלמות על הסוויטה היקרה ביותר, ומקבלות חדר עץ גדול, מאובק וחורק, ומיטה מלאת פשפשים.
רובנדיר מתחבר עם הכלב של ז'ירק, וזוכה עקב כך להזמנה לסגוד יחד איתו "לזאבה הגדולה".
הדמויות הסקרניות מצטרפות לטקס המוזר, שמסתבר שכולל ריקוד אקסטטיים, ערום ריטואלי ושתיית דם צבאים, אך מחליטות לקבל את האמונות המשונות של בני העיירה בהבנה.
למרבה הצער, למחרת נאק ניק מנסה שוב את מזלו ברמאות בהימורים, ומוצא את עצמו מובל אל הכוהנת הגדולה של האלה, טיאנה, אישה יפה ומרשימה בשנות הארבעים או החמישים לחייה, בעלת מבטא אציל אך לבושה בלויים.
טיאנה מציעה לו לבחור בין לשלם באצבע לבין משימה עבור האלה. הוא מסכים, ולפתע ידי הופכות לטפרים, והיא חותכת בידו חתך. מעכשיו, היא אומרת לו, בקול מוזר, הוא במשימה קדושה מהאלה.

פרק שלישי- ברית לא קדושה

טיאנה מסבירה לחבורה שבכדי לשחרר את נאק ניק מהנדר, עליהם לסייע לה בדבר רב חשיבות- סוחר עבדים רב עוצמה, ריקארדו[עליו החבורה כבר שמעה, אם כי הם לא עשו את הקישור בהתחלה ובמקום זה כעסו על המנחה שלכל האנשים בעולם קוראים ריקארדו] כרת ברית עם שבט של קובולודים, שמונהג בידי לוחם טרוגולדיט אדיר בשם סורת'ול, ובנה מעל מערותיו מתחם מבוצר, ממנו הצמד חוטף עשרות תושבים מרסטוול ומהישובים הסמוכים. גבעת פלדה מעלימה עין בשל בריתו של ריקארדו עם הברון דה בראנד, ורסטוול לא מסוגלת להתמודד עם האיום. שותפה של טיאנה לכהונה, פרדריק, יצא להלחם בקובולודים, אך נתפס, וכעת טיאנה זקוקה לדמויות שישחררו אותו ואת שאר העבדים, ואם הם יכולים, שגם יחסלו את ריקארדו וסורת'ול, או לפחות ישברו את הברית ביניהם.

הדמויות יוצאות לכיוון המאחז של סורת'ול, ובדרך מתגברות על סיור חמוש שכלל פורעי חוק, סייף ננס משוגע, ושכיר חרב גדול ומאיים בשם אוראח[הדמויות כבר ניתקלו בו באחוזת סילת'ורן וגם אז הוא ברח בחיים אחרי שהרגו את שני הבריונים שלו, והוא תוהה כמה רחוק יגיע בחיים מבלי שהם יהרגו אותו]. הדמויות משאירות אותו בחיים בתמורה לכך שיגלה להן את מיקומם של הזקיפים, ולומדות ממנו שבמערות שבתוך הגבעה נמצאת רשת המערות של סורת'ול ואנשיו, והעבדים, ושבאחוזה שמעליו נמצאים ריקארדו ואנשיו.

נאק ניק מטפס גבוהה ומחסל את הזקיף ששומר על הכניסה למערה, ואז מזנק מלמעלה על השומרים ומחסל אותם די מהר. החבורה מסתערת אל תוך המערה, ומחליטה בפנייה הראשונה לרדת מטה יותר במקום להמשיך במסדרון הראשי[שהיה מוביל אותם לאולם הראשי או מעלה אל האחוזה של ריקארדו], שם היא נתקלת בחבורת שכירי חרב קשוחה שריקארדו השאיל לקובולודים, מובלת בידי גמד ברברי בשריון קוצני, אולם קסם העלמות ודקירה בגב מוצלחים של נאק ניק ודוג'ה מפילים את אחד משכירי החרב כבר בתחילת הקרב, והגמד הברברי, שבקושי נפגע בתחילת הקרב בשל השריון האדיר שלו, זוכה למכת מוות מוצלחת[שלוש פגיעות קריטיות באותו הגלגול] מאטרים, שמסיימת אותו עוד לפני שהספיק להשתמש בכל הכוחות שלו. הדמויות מנצלות את המומנטום ויורדות במדרגות לחדר הבא, שם הן מפתיעות חבורה של קובולודים שבדיוק הימרו עם חבורת שכירי חרב. הדמויות לא מהססות ומחסלות אותם די בקלות, ואז מתחבאות לקראת ההגעה של סיור חמוש שבא לבדוק את הרעש.
כאן, הדמויות מפספסות בעצם הזדמנות פז לסכסך בין שתי הקבוצות על ידי עיצוב שדה הקרב, אך מציבות מארב מאוד אפקטיבי במקום זה, באמצעות התחזות משכנעת של דוג'ה לשכירת חרב שהתחבאה מתחת לשולחן בזמן שהמתחם הותקף. הדמויות לוכדות את הסיור בגרם מדרגות ומחסלות אותו די בקלות למרות גודלו, ולמרות החימוש והאימון שלו, שעולים בהרבה על הקובולודים בהם נתקלו עד כה...
לאחר תחקור של הקובולודים, הדמויות מבינות שכעת הן בדילמה- האם לעלות מעלה אל מרכז המערות ואל מתחמי העבדים, או לרדת מטה אל ה'מאורה של סורת'ול ואהובתו', מה שזה לא אומר.
[סורת'ול לא נמצא שם באותם רגעים, כי הוא יצא אל הכניסה לקדם את המתקפה דרך המסדרון הראשי- כך שהדמויות יכלו להכנס לשם יותר בקלות].
הדמויות, מותשות למדי בשלב הזה, בוחרות למקד את מאמציהן בשחרור העבדים, ולאחר מעבר באולם המרכזי הריק מחסלות את ראש נוגשי העבדים ומשחררות כמה וכמה עבדים וביניהם פרדריק, שנותן לדמויות מעין ברכה משונה מכוחה של האלה שסייע להם בקרב. העבדים מספרים לדמויות על יציאה אחורית מהמחראה, עליה שומר יצור מפחיד[אוטיוג], בעוד שבאולם הגדול, הקובולודים מתאספים. סורת'ול הגיע.
והדמויות הפצועות מעונינות לסגור איתו חשבון.
 
Top