• הצטרפו לפורום הפונדק

    שלום וברוכים הבאים לפונדק, האתר המוביל בעברית על משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד.
    אחרי ההרשמה תוכלו לפרסם הודעות, לשלוח ולקבל הודעות פרטיות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

    הרשמה / התחברות

רשומות אש וקרח

הח׳אן הטטרי

פונדקאי ותיק
אז התחלתי לאחרונה להריץ ל[mention]Darki[/mention], [mention]המגדל הבודד[/mention] ו[mention]דינרבלו[/mention] משחק תפקידים שמתרחש בעולם פרהיסטורי, בתקופת הקרח, בהשראה כבדה ממשחק שפלדריק הריץ פה בעבר. השחקנים משחקים דמויות שונות באותו שבט הציידים, שחי בעולם פנטזיה קדמוני. הנה הפרק הראשון של הרשומות - הקדמה.

אחי השמש הם שבט ציידים קטן, בן 20 נפשות, שמתגורר על רכס גדול בין ביצות השקיעה והאגם הארוך. החורפים באזור ארוכים, אבל הרי השבט לא מכיר שום דבר אחר, מלבד תחושה מעומעמת שיש מקום עם קיץ ארוך - כנראה גן העדן. אחי השמש ידועים בשיערם הזהוב המעיד על ברכת השמש, אותו הם מפזרים או קולעים בצמות רבות כסמל לקרני השמש המחממת; לבקנים, הרגישים לשמש, נחשבים קדושים, אלוהיים ונביאים. השבט מאמין בחיים כערך עליון - אנשים מתחתנים בגיל צעיר כדי להביא ילדים, מלחמה היא רוע חסר כבוד שיש להימנע ממנו, ורפואה היא אומנות נעלה. השמש היא האלה הראשית, של חיים ופריון, והירח הוא העריץ ואל החורף אכזר, מושא ליראה ולפחד. נשים שוות לגברים, ואפילו יש ציידת אחת, אך רובן מעדיפות ללקט ולטפל בילדים.

דמויות השחקן:
עין זאב - משוחקת בידי Darki, הציידת היחידה בשבט והאישה המבוגרת בשבט (29). עין זאב היא אישה חזקה המשמשת כמעין מורה ומדריכה של נערות השבט. עם זאת, עקב תפקידיה היא פשוט עסוקה מדי ואין לה זמן לילדיה; שניים מהם נפטרו בינקותם, ומי שנותרו לא מכירים בה כאם. כשהיא עם גברים היא נוטה להיות עוקצנית ומרירה. רוצה יותר מכל ללדת 11 ילדים, ולהוכיח לאביה שהיא מנהיגה טובה ממנו.
הזקן - משוחק בידי דינרבלו, השאמאן הזקן ואבא / סבא / רבא של כמעט כל אנשי השבט. שנים של לימוד בדרכי פיות היער והרוחות ערערו מעט את דעתו, והוא נוטה לפזם לעצמו ולשיר שירים, מה שגורם לילדים לחבב אותו, אך הוא רציני ביותר כשצריך. יודע מספר קסמים שבטיים. מטרתו היא להבין כמה שאפשר את עולם הפיות והרוחות, ולמצוא לעצומ מחליף - כי הוא זקן ויומו קרב.
עורב שחור - משוחק בידי המגדל הבודד, האאוטסיידר של השבט. בחור צעיר (24), יהיר ועוקצני שאף אחד לא רוצה להיות בחברתו, אך גם ממציא גאון וצייד מוצלח שמביא אוכל רב למדורת השבט - כנראה הסיבה היחידה שלא גורש לעזאזל. רוצה להוכיח את עצמו בעיני השבט.

בהמשך יגיעו הפרקים המתארים את המשחק.
 

הח׳אן הטטרי

פונדקאי ותיק
כשיהיה מספיק חומר בשבילו...
הקסם הוא עניין מאוד מסתורי. הוא מבוסס בעיקר על אמונות טפלות ו''כישוף'' שבטי פרימיטיבי. האספקט הקסום העיקרי מתבטא ברוחות היער שמדי פעם מדברות עם בני תמותה.
 
Top Bottom