• הצטרפו לפורום הפונדק

שלום וברוכים הבאים לפונדק, האתר המוביל בעברית על משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד.
    אחרי ההרשמה תוכלו לפרסם הודעות, לשלוח ולקבל הודעות פרטיות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה / התחברות

רומח הדרקון או חרב האופל?

גלורין

פונדקאי פעיל
זה לא סקר (או משאל עם...) זו סתם שאלה מתוך סקרנות...
הסופרים : מרגרט וייס וטרייסי היקמן חברו גם את הסדרה הידועה המוצלחת רומח הדרקון וגם עוד סדרה "עלילות חרב האופל" מסקרן אותי אם אני המשוגע היחיד שחושב שעלילות חרב האופל היא סדרה טובה פי מאה בערך!!!
מ-רומח הדרקון?
לדוגמא גדילן קוץ רגל יותר מגניב וחמוד או סימיקין? יורם זועף יותר או סמאר (אני יודע שאין קשר בניהם סתם שאלונת..)כל החפצים הקסומים וההיסטוריה הנפרשת על מצע שנקרא רומח הדרקון יותר עישר ומהנה מהמונולגים והידיעות וההיסטוריה בעלילות חרב האופל? ואיך שהיא מתקשרת להווה..
מה דעתכם, והכי חשוב לי ומדוע?

אני כותב הכל מזכרון ואני מקווה לא להתפדח ולגלות שזה סופר אחר...

PeskyTiger

פונדקאי ותיק
צוות הפורום
תלוי איזה ספרים אתה משווה בדיוק. שלושת הספרים הראשונים של חרב האופל שווים ברמתם פלוס מינוס לשלושה הראשונים של רומח הדרקון. ספרות פנטזיה די גנרית.
הספר הרביעי של חרב האופל, לעומת זאת, למרות הסוף הדאוס-אקס-מכינה שלו, הוא יצירה שהיא הרבה יותר בוגרת ומעניינת, בעוד שהספר הרביעי של הרשומות הוא פשוט מתחת לכל ביקורת ונראה שנכתב רק כדי לנסות לסחוט עוד קצת גרושים מהשמות המיוחסים ליצירה המקורית.

omerwiess

פונדקאי ותיק
לעומת זאת שני הספרים על התאומים הם אמנם איטיים אבל מעניינים ונותנים תיאורים וריאליזם שלא מופיע ברב הספרים מהסוגה הזו
טרילוגיית התאומים וטרילוגיית מלחמת הנשמות גם הם נחמדות ויש בהן קצת יציאה מהקופסא בהתחשב בעולם ומגבלותיו
אם הבחירה בין חרב האופל לרומח הדרקון- לדעתי אין ספק רומח הדרקון
אני קראתי בתור נער צעיר
ולאחר מספר שנים קיבלתי תפקיד לפרק ימ"ח (מחסן) אבל כיון שהייתי פזמניק לא עבדתי כלל, אולם עדיין הייתי צריך להיות שם שבוע, לכן לקחתי את טרילוגיית רומח הדרקון (הדבר הראשון שיצא לי מהארון) וקראתי אותם בשקיקה ובהנאה גם בתור גבר צעיר, כל כך נהנתי שקניתי עוד 5 ספרים מהסדרה בסטימצקי בעיר הקרובה!
לאחר שחזרתי קראתי עוד ספרים מהסדרה סה"כ 26 או 28 במספר וחלקם היו באנגלית אפילו

Top Bottom