• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

קראקן! - Kraken

מתחת לגלים הוא ישן במשך עידנים, מחכה לסימן או קריאה, אימת המעמקים מושא הפחדים והאמונות התפלות, קבלו אותו - הקראקן!
מיניאטורה שחיכיתי לה המון זמן! (לא הייתה במלאי תקופה ארוכה) ואני רוצה שהצביעה שלה תהיה מושלמת עד למקסימום שאני יכול.
כמו תמיד, מחכה לזמן פנוי ואעדכן :)

1643873754020.png

בצורה הזו הוא נראה מאכזב, לפחות בשביל מי שהקראקן היחיד שהוא שמע עליו זה הקראקן של משחקי הכס (במשחקי הכס הוא במעמד מאוד גבוה בהיררכיה של האל הטבוע, שבו מאמינים אנשי איי הברזל. לא לנו הזריעה).

הוא נראה מדהים לדעתי.
בהמשך אני אצלם אותו ליד דמות רגילה בשביל להתרשם מיחס הגדלים, אבל זו מיניאטורה מאד מרשימה.
הוא אכן יצור במעמד של כמעט אל הייתי אומר, גם במו"ד וזה בהחלט יצור שגזעים שונים (ימיים בעיקר) יכולים לסגוד לו ואולי אפילו לשרת אותו.

נראית מיניאטורה מגניבה ממש!
אך...
האם הקראקן שונה מאוד במהדורה 5?
בגדול זה דיונון עצום, אמנם עם כוחות קסומים, ערמומיות וידע של עידנים, אך פיזית- עדיין דיונון עצום.

במיניאטורה החלק המרכזי נראה כמו פלג גוף עליון של דמוי אנוש ענק, עם מאפיניים דגיים- פה, פתאום צבתות, יש אפילו מה שנראה כשרירי בית חזה ו"זקן" מחושים?

האם זה השתנה כ"כ? (אני מכיר תיאורים ממהדורה 3.5 ופאת'פיינדר, אך לא במהדורה 4 או 5)

או שמא זה הקראקן מהמיתולוגיה היוונית? (שלמיטב זכרוני כן עם מאפייני דמוי אנוש ענק)

זה נראה הרבה יותר טוב, ופתאום אני קולט שזו לא מיניאטורה של הקראקן כולו... אני צודק? אם לא, מה הסיפור של הזרועות בצדדים?
בהחלט לא הקראקן כולו, זה יצור ענקי. פשוט ''כביר'' זה הכי גדול של מבוכים ודרקונים.

אנסה לענות לכולכם:
אז במהלך המהדורות הוא אכן השתנה ונעשה יותר מפלצתי/דיונוני מאשר תמנוני.
הוא יצור עצום בצורה בלתי רגילה וכמובן המיניאטורה לא מציגה את כולו אלא רק החלק הבולט מעל פני המים - למי שלא ברור לו שידמיין שכל הזרעות בתמונה מחוברות אליו מתחת לפני המים.
יש לו 6 טנטקלים, כאשר שניים מתוכם ארוכים/גדולים יותר מהאחרים, יש לו יכולות קסומות (סערות ברקים), ענן דיו ונדמה לי שגם נשיכת חומצה.
הוא בעיקר יכול להפוך ספינות כאילו היו צעצועים...

חזרה