• הצטרפו לפורום הפונדק

שלום וברוכים הבאים לפונדק, האתר המוביל בעברית על משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד.
    אחרי ההרשמה תוכלו לפרסם הודעות, לשלוח ולקבל הודעות פרטיות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה / התחברות

SandChicken

פונדקאי ותיק
הקנדרים הם דמויי אדם תמימים, סקרנים וחסרי טאקט לחלוטין.
לקנדרים אין שום הבנה של מושג הפרטיות בכלל והרכוש הפרטי בפרט, בתי הקנדרים נטולי מנעולים והקנדרים נוהגים ליטול חפצים שנראים להם מעניינים או שימושיים ללא בקשת רשות מבעליהם. באופן דומה, קנדרים בשמחה וללא שום פקפוק יתנו את חפציהם לאחרים בלי להשקיע הרבה מחשבה לעתיד. סקרנותם של הקנדרים מובילה אותם לנדוד בעולם, מסע בו הקנדרים אוספים חפצים מעניינים (זנב לטאה, שן בזיליסק, טבעת נחושת עקומה, פגיון קסום, ממחטה צבעונית קרועה) ופוגשים אנשים חדשים ומעניינים, אותם הם יכולים לשאול על חייהם בלא הרף.
לקנדרים טבע תמים וראשוני - הם סקרניים מאוד מטבעם, נדמה שמאורעות העולם פשוט חולפים מעל ראשם הנמוך - הם חסרי פחד, ולחשים כמעט ואינם משפיעים עליהם.
הקנדרים נראים כילדים, בגובה של 1.20 מ' ועם תווי פנים עדינים. בהגיעם לגיל 40 מופיעים על פניהם קמטים רבים המזכים אותם בכינוי "קשישים".
שפות: מדוברת, זוטונית.
  • חסרי פחד: קנדרים חסינים להשפעות פחד ואיום.
  • עמידות משופרת לקסם: יכולות קסם שמופעלות על קנדרים (גם מיטיבות!) סובלות ממחסר 4- לגלגול ונזק קסום כנגדם מופחת ב-4. זה כולל תוספים קסומים שניתנים לנשקים.
  • גודל 1-: גובהם של הקנדרים הוא קצת יותר ממטר, ולכן גודלם והקשיחות שלהם נמוכים ב-1.
  • מה יש פה מעניין?: סקרנותם של הקנדרים מאפשרת להם להבחין בפרטים שאחרים עלולים לפספס. הם מתחילים עם ק6 בהבחנה במקום ק4. ההבחנה המרבית שלהם היא ק12 + 1.
  • קצב מופחת: הקצב של קנדרים נמוך ב-1 וקוביית הריצה שלהם נמוכה בסוג קוביה אחד.
  • הטחת עלבונות: צד מעט מפתיע של הקנדרים הוא יכולתם להטיח עלבונות באויביהם. קנדרים מקבלים גלגול חוזר חופשי בגלגולי התגרות בעימות.
  • חסרי פרטיות: קנדרים לא יהססו לתת את רכושם לזרים, לקחת מזרים את רכושם, לשאול שאלות חסרות בושה זרים גמורים או להיכנס למקומות שאינם רצויים בהם.

עריכה אחרונה:

Larkin

פונדקאי ותיק
מגניב מאוד.
  • עמידות משופרת לקסם: יכולות קסם שמופעלות על קנדרים (גם מיטיבות!) סובלות ממחסר 4- לגלגול ונזק קסום כנגדם מופחת ב-4. זה כולל תוספים קסומים שניתנים לנשקים.
לא זכור לי מהספרים של רוצח הדרקון שיש לקנדרים איזושהי תכונה כזאת. הם בהחלט עמידים להשפעות של פחד אבל לגדילן למשל לא היתה שום בעיה להשתמש במשקפיים ההקסם המתרגמות שהוא מצא, וגם הטילו עליו כמה לחשים שעבדו די טוב.

Larkin

פונדקאי ותיק
זה מפורש באסופת המפלצות של מוד"מ, הם גם לא יכולים להטיל לחשים.
משונה, יש דרקון זהוב בממלכת הגמדים שבפירוש מטיל לחש על גדילן כדי שהוא לא יגלה את הזהות שלו ואני חושב שיש לי באיזה מקום מדריך דרקונים שלכאורה כתוב על ידי איזה קנדר שלומד כשוליה אצל אשף. כנראה שהפרסומים שלהם לא היו נורא עקביים.

The oldman

The Rainbow Archmage
צוות הפורום
חסר לי משהו שמייצג את היכולת שלהם לכייס, אולי להתחיל עם פשיעה ב-ק4?
לא צריך להיות קוביות בשפה, לפחות בפאתפיינדר פראי.

לרקין, זה שיש קנדר אחד כזה מתוך רבים שהוא חריג, לא מצביע על הכלל או על אי-עקביות.
אם כי כדאי להזכיר את הכלל שפלאף של מהדורה אחת לא תקף במהדורה אחרת.

SandChicken

פונדקאי ותיק
חסר לי משהו שמייצג את היכולת שלהם לכייס, אולי להתחיל עם פשיעה ב-ק4?
לא צריך להיות קוביות בשפה, לפחות בפאתפיינדר פראי.
אני לא חושב שזה כזה קריטי מבחינת נתונים, לדעתי הכיוס זה יותר דרך חיים מאשר מיומנות.
בנוגע לקוביות שפה, אני פשוט העתקתי מהפסקה על זוטונים בפתפיינדר פראי ועצבני.

SandChicken

פונדקאי ותיק
אני חושב שזה יותר קשור להיעדר מושג הפרטיות אצל הקנדרים. ובכל מקרה, הן כאינסטינקט והן כדרך חיים, לא נראה לי שווה להשקיע בזה נקודות למיומנות משותפת לכולם.

the Nerubian

פונדקאי ותיק
צוות הפורום
אם היו קוביות לשפות זה לא היה דוהר וסוער :)
בעקרון בחלק מהמערכות של עו"פ כן יש קוביות לשפות, אבל בגולריון יש הרבה יותר מדי שפות ובפאת'פיינדר קל הרבה יותר מדי ללמוד אותן מכדי שזו תהיה מיומנות בפאת'פיינדר פראי.

לכן העיפו את קוביות השפה והשאירו רק שפות ידועות (מדוברת + חצי מקובית הפיקחות).
לגזעים אין יותר שפות ידועות אלא רק שפות מומלצות, מה שמאפשר לחצי אורק שגדל עם בני אדם לא לדעת אורקית (בגרסה הראשונה של הקובץ חצי אלפים קיבלו מדובר ק6 ואלפית ק8 והיו על זה תלונות מוצדקות).

Top Bottom