• הצטרפו לפורום הפונדק

שלום וברוכים הבאים לפונדק, האתר המוביל בעברית על משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד.
    אחרי ההרשמה תוכלו לפרסם הודעות, לשלוח ולקבל הודעות פרטיות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה / התחברות
  • משוב על הבטא של פאת'פיינדר פראי
    בשעה טובה התחלנו לשלוח לתומכים את קבצי הבטא של ספר הבסיס של פאת'פיינדר בעולמות פראיים. זה הזמן שלכם לקרוא את הספר, ולתת לנו משוב על טעויות שגיליתם או הערות כלליות כדי שהספר המודפס יהיה מושלם.
    פתחנו לשם כך פורום ייעודי למשוב.

עולמות פראיים קמפיין בעל אופי יהודי עבור עולמות פראיים

dragonian

פונדקאי ותיק
עזוב את ההקדמה
זה פשוט אגדות חזל מצוטטות מסודרות לפי נושאים

אז נגיד יש ש דרה של אגדות על שדים,סדרה של אגדות על כשפים
או קובצי אגדות על דמות מסוימת.

האיש הצעיר

פונדקאי ותיק
עזוב את ההקדמה
זה פשוט אגדות חזל מצוטטות מסודרות לפי נושאים

אז נגיד יש ש דרה של אגדות על שדים,סדרה של אגדות על כשפים
או קובצי אגדות על דמות מסוימת.
מעולה.
איפה אני מוצא את הספר עצמו?
מצאתי באתר שקישרו אליו רק את ההקדמה.

אלעד הן

פונדקאי ותיק
אין קישור ישיר לספר. יש קישור לכל אחד מהחלקים שלו. כמו שנכנסת להקדמה אתה יכול להיכנס לחלקים השונים של הספר. לא ממשק סופר ידידותי, אבל זה מה יש...

dragonian

פונדקאי ותיק
אמרת שאתה רוצה קמפיין בהשראה מאגדות הגמרא...
אז אם הייתי רוצה לעשות קמפיין בהשראה יוונית כנראה שאקרא סיפורים/אראה סרטים מהז'אנר

גם יש "לור"
למשל איך כשפים עובדים
איך שדים עובדים

ובכללי "הנוסחא" לסיפורים האלה

האיש הצעיר

פונדקאי ותיק
אמרת שאתה רוצה קמפיין בהשראה מאגדות הגמרא...
אז אם הייתי רוצה לעשות קמפיין בהשראה יוונית כנראה שאקרא סיפורים/אראה סרטים מהז'אנר

גם יש "לור"
למשל איך כשפים עובדים
איך שדים עובדים

ובכללי "הנוסחא" לסיפורים האלה
התחלתי להסתכל על זה, זה נראה לי יותר מדי מפוזר מכדי שזה יהיה שימושי.
אם אני ארצה ספר עם אגדות מהגמרא, אני אפתח "עין יעקב".
תודה בכל מקרה.

המפקד האלמוני

פונדקאי ותיק
אל תנסה לשחזר סביבה יהודית ספציפית - כי "אופי יהודי" של קהילות ישראל השתנה מתקופה לתקופה ולא בטוח שיש לנו תיעוד על הכל.
החברה החסידית למשל - זה משהו שבכלל לא קיים עד לפני מאתיים ומשהו שנה ומופיע בתזמון חשוד ועם דמיון חשוד לפרנקיסטים השבתאיים שנעלמו קצת לפני זה.
יהדות עיראק - אחת הקהילות היותר מצליחות פוליטית וכלכלית, עם יהודים בתפקידי ממשל בכירים במדינה ומעמד די טוב. או איך שהולכת הבדיחה: "יהודי ממרוקו יספר לך שסבא שלו עבד אצל המלך, יהודי מעיראק יספר לך שצדאם חסין היה עובד בנקיון בחנות של סבא שלו".
יהדות איראן - היום יש לה תדמית של קהילה עשירה ומצליחה, אבל זה עניין של שבעים השנה האחרונות עם שלטון בית פהלוי - עד שנות החמישים יהודי איראן היו עניים ומושפלים והאוכלוסייה המוסלמית התייחסה אליהם כאל טמאים, ברמה שהיה אסור להם לגעת בירקות בשוק והמוכר היה בוחר להם את הפירות והירקות הכי מגעילים שכונו בהתאם "ירקות יהודיים".
וכן הלאה.

Top Bottom