• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

קיבלתי את ערכת ההתחלה של "קריאתו של קת'ולהו"

בעקבות המלצות מקיר לקיר (גם של The oldman The oldman ), רכשתי את ערכת ההתחלה של קריאתו של קת'ולהו (אימה מעולמות לאבקראפט למי שמכיר, לרוב מתרחשת באיזור שנת 1920 אבל לא רק).
נראית מדהים, מכילה חוקים בסיסים, תרחישים של סולו ושל קבוצה, קוביות, דפי דמות מוכנים ואפילו האנדסאווט.
עדיין לא צללתי פנימה, אבל מתכוון לעשות זאת ולסקור/לעדכן!
רק מציין שזו כלל לא שיטה חדשה, אבל היא כן חדשה לי וכרגע היא במהדורתה השביעית וחוגגת 40 שנה.
1634792941207.png1634792964539.png

שמתי לב שהרכב הקוביות שונה ממה שאני מכיר ממו"ד וביררתי קצת לגבי מה ולמה:
אין שם ק12 כי פשוט לא משתמשים בקש"ק בק12.
יש שם 3ק10, 2ק10 זה טבעי כי השיטה מבוססת ק100 בעיקרה, והק10 השלישית בצבע שונה, נועדה לזריקות ק100 עם בונוס/עונשין.

לפי מה שאני מכיר במצבים מסויימים שבהם הKeeper מחליט שאפשר לגלגל קובית בונוס (קצת כמו יתרון במו"ד), זה אומר שאפשר לגלגל מחדש את קובית העשרות של גלגול ה-% שהרגע גלגלת ופשוט לקחת את ערך העשרות הקטן יותר (שזה בעצם יותר סיכוי להצליח כי כידוע בקש"ק נמוך יותר בגלגול כשרון פירושו יותר סיכוי להצליח).
גלגול עונשין אגב, מתבצע בצורה דומה רק הפוכה, לוקחים את ערך העשרות הגבוה יותר.

נחמד. במהדורה החמישית היה מנגנון רמות קושי קצת אחר
קל: אתה מכפיל את ערך המיומנות שלך (עד למקסימום של 99%)
קשה: אתה מחלק את ערך המיומנות בחצי (עד למינימום של 1%)

זה נראה קצת יותר מהיר מלעשות תרגילי כפל וחילוק.

במהדורה הנוכחית עדיין יש את הכללים של impale שהופכים כלי ירי (בעיקר) לקטלניים יותר מרוב הנשק הקר?

מתאר לעצמי שאם מתרגלים לגלגל את שלושת הקוביות מראש יחד זה לא פחות מהיר :)

לגבי impale, אני עדיין רק בתחילת הדרך בהכרת חוקי השיטה ולא הכרתי אף מהדורה קודמת, כך שקשה לי לומר, אבל אני די בטוח שנתקלתי במושג הזה באחד מסרטוני ההסבר שראיתי.

איזה כיף!
ממש מגניב שרכשת אפילו שאני עדיין לא פרסמתי את הנושא המיתולוגי ;) שתכננתי עם הערכה המהירה הזו - אני יכול להגיד שזה בגלל שאני עמוס עם הערכה של וורהאמר (שכבר חודש יושבת אצלי על השולחן) או הערכה של חרבות וכשפים (שאחרי שפתחתי, פשוט הבנתי שזה מיועד לילדים) - אני יכול "להאשים" את התרגום של פאת'פיינדר בעולמות פראיים, וזה יותר הגיוני...
במלים אחרות, ח"ח ענק שקנית וגם שיתפת- ואשמח לשמוע חוויות מהמשחק!

תודה! The oldman The oldman השיטה אמנם חוגגת 40, אבל בשבילי היא חדשה ולאחרונה יותר ויותר התעמקתי בה, אני כבר נהנה מערכת ההתחלה, במיוחד מזה שאפשר מיד להתחיל לשחק בהרפתקת היחיד ומדי פעם קטעי טקסט בחוברת ההרפתקה מפנה אותך לחוברת החוקים המקוצרים וכך אפשר ללמוד תוך כדי משחק אלמנטים בסיסיים במשחק.
אני אשמח אגב לסקור את השיטה עבור אתר הפונדק אם לא תכננת כבר לעשות זאת בעצמך :)

חזרה