• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

קטאן סוחרים וברברים (התקפת הברברים)

BANAZ

פונדקאי חדש
שאלה :
האם קופסת קטאן הסגולה "סוחרים וברברים", בהרחבה "התקפת הברברים". האם בקלף "בגידה" אפשר להזיז 2 ברברים מ 2 חבלי ארץ שונים ולשים אותם באותו חבל ארץ נבחר ?
נגיד לקחת 2 ברברים מ 2 חבלי ארץ שונים ולשים אותם על חבל ארץ שיש בו ברברי אחד ולהפוך אותו לחבל ארץ עם 3 ברברים
תודה לעונים

שאלה :
האם קופסת קטאן הסגולה "סוחרים וברברים", בהרחבה "התקפת הברברים". האם בקלף "בגידה" אפשר להזיז 2 ברברים מ 2 חבלי ארץ שונים ולשים אותם באותו חבל ארץ נבחר ?
נגיד לקחת 2 ברברים מ 2 חבלי ארץ שונים ולשים אותם על חבל ארץ שיש בו ברברי אחד ולהפוך אותו לחבל ארץ עם 3 ברברים
תודה לעונים
אני די בטוח שכתוב במפורש בחוקים שלא.
אני אבדוק כשאסיים פה כמה דברים.

עריכה: מתברר שטעיתי, ולא כתוב על זה שום דבר במפורש בהוראות.
אם כי, בקלף עצמו כתוב "והנח אותם בשני חבלי ארץ חדשים" (ההדגשה שלי). לכן אני נוטה לומר שזה אסור.
אני גם תמיד שיחקתי שזה אסור.
לסיכום, לא כתוב במפורש בחוקים - עדיף לברר את זה מראש בין השחקנים לפני המשחק. אם כבר הגעת למצב כזה, תנסו אולי הצבעה.

עריכה אחרונה:
באסה שאין משהו חד משמעי
זה ככה בהרבה מצבים בהרחבות של קטאן, אי אפשר לכסות את כל המצבים שיוצרים כל מיני דברים מיוחדים. ספציפית במקרה שלך זה קצת מוזר שאין משהו חד משמעי (כי זה לא מקרה מוזר שנוצר בגלל מצב שקשה לנחש אותו) אבל בכללי אל תתפלא אם יהיה מצבים שהחוקים לא חד משמעיים, במיוחד אם אתה משחק עם ההרחבות ועוד יותר אם אתה משלב הרחבות (ואני כולל באמירה הזו גם שילוב של שני הרחבות מתוך סוחרים וברברים).

שאלה:
1) האם אתם ממליצם על ההרחבה?
2) האם כדי לשלב אותה אם עוד הרחבות כמו הסוחרים?
תלוי איזה פן אתה וחבריך מחפשים במשחק קטאן.
למשל, המשפחה שלי משחקת בהרחבה הזו באופן קבוע למרות שיש לנו גם את ערים ואבירים, כי הם פחות התחברו לקטע של הברברים בערים ואבירים.
ספציפית ההרחבה הזו היא סוג של יצור כלאיים (היא מורכבת משני הרחבות משמעותיות שונות, שכנראה לא היה מספיק חלקים בכל אחת להרחבה נפרדת לכל אחת) כנראה שכל מי שיקנה אותה יוכל ליהנות ממנה - כי יש בה את כל האופציות.
החיסרון (המשמעותי) שלה הוא שהיא (בכל האופציות שלה) מאוד מדגישה את אחד הפנים במשחק. זה מאוד טוב למי שרוצה לשחק בפן אחד ופחות מתחבר לאחרים, אבל עבור אנשים שרוצים קצת מזה וקצת מזה - זה כבר לא ממש עובד.
האם כדי לשלב אותה אם עוד הרחבות כמו הסוחרים?
לא הבנתי את הביטוי "עוד הרחבות כמו הסוחרים", ולכן קצת קשה לי לענות על השאלה.

לא הבנתי את הביטוי "עוד הרחבות כמו הסוחרים", ולכן קצת קשה לי לענות על השאלה.
מצטער נחתחה לי השאלה היתכונתי לשאול האם כדי לשלב אותה בהרחבות כמו ערים ואבירים או יורדי הים?

כרגע בבית שלנו מי שרוצה את ההרחבה זה הבן שלי שדועג שנשחק קטאן לפחות פעם בשבועיים
הוא מאוד אוהב לשדרג את הערים והצבא בערים ואבירם בעיקר מכך שהוא מוסיף פיזית חלקים וביקש מימני לקנות את ההרחבה

אני פשוט לא רוצה לקנות משהו שישמש למשחק 1 ואז הוא לא ירצה אותו יותר

מצטער נחתחה לי השאלה היתכונתי לשאול האם כדי לשלב אותה בהרחבות כמו ערים ואבירים או יורדי הים?
עבורי היא עובדת היטב עם ערים ואבירים, המשפחה שלי טוענת שביחד זה יותר מדי מסובך. אין לי את יורדי הים.

חזרה