• הצטרפו לפורום הפונדק

    שלום וברוכים הבאים לפונדק, האתר המוביל בעברית על משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד.
    אחרי ההרשמה תוכלו לפרסם הודעות, לשלוח ולקבל הודעות פרטיות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

    הרשמה / התחברות

קטאן ג'וניור - רשמים מהירים מהמשחק

The oldman

The Rainbow Archmage
צוות הפורום
קיבלתי שלשום את המשחק, ועשינו בו משחק ראשון עם הילדים (גילאי 8 ו-6).
המשחק עצמו מזכיר בחוקים את קטאן הרגיל, אבל בת'מה די מגניבה של פיראטים, מה שמדבר לילדים, ועם הרבה יותר צבעוניות. הרכיבים באיכות טובה, אם כי הספינות קטנות. מה שחבל לי שאמנם האינסרט פלסטיק מושקע, אבל חסרים בו תאים כדי לסדר את הכל באופן נוח.
החוקים עברו הפשטה ניכרת - עדיין מגלגלים קוביה לקבל משאבים, אבל יש רק קוביה אחת, ובעיקר כל נושא ההחלפה / מסחר סורס. אפשר להחליף מול הלוח, מול הקופה (יחס 2 ל-1) או עם שחקן אחר - אבל רק אחד על אחד. מה שנחמד שיש יותר מאסטרטגיה אחת במשחק - אפשר להתרכז בלבנות, או להתרכזו באריחי קוקו שנותנים אפקט בונוס.
בהזדמנות זו, אציין לחיוב את התרגום, כולל קפטן חטפני, והתוכי קוקו (אאז"נ).

את קטאן למבוגרים אני לא אוהב כלל (משהו כמו 2.5 מתוך 5), את קטאן ג'וניור כמשחק ילדים דווקא אני מחבב יותר (משהו כמו 3.5 מתוך 5). לא נהדר, אבל משחק לוח טוב להורים שרוצים לשחק עם הילדים.
 

dragonian

פונדקאי ותיק
תודה על הביקורת, אני ואשתי מעריצי קטאן, והתלבטנו לגבי קטאן ג'וניור.
מצד שני, אשמח לדעת מה לא אהבת בקטאן, כדי שאוכל יותר להבין את הדיעה שלך על קטאן ג'וניור
 

The oldman

The Rainbow Archmage
צוות הפורום
אני לא אוהב את קטאן כי כמשחק הוא מאוד אקראי ואין בו יותר מדי בחירות. רוב ה״מחשבה״ במשחק מגיעה מהמסחר בין השחקנים. את האלמנט הזה אני פחות אוהב המשחקים, בטח כשהוא עד כדי כך מהותי, וגם פותח שער ל kingmaking.
אז אם נשים את המסחר בצד, המכאניקה של קטאן היא די בינונית ולא מרשימה ביחס למשחקים אחרים. צריך לזכור שבשוק היום יש מאות משחקים אחרים, כך שאולי בזמנו קטאן היה שלוש רמות מעל מונופול וזה הספיק - היום זה כבר לא.
 
Top Bottom