• הצטרפו לפורום הפונדק

    שלום וברוכים הבאים לפונדק, האתר המוביל בעברית על משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד.
    אחרי ההרשמה תוכלו לפרסם הודעות, לשלוח ולקבל הודעות פרטיות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

    הרשמה / התחברות

מהדורה 5 קולג' המפלצות - קולג' לפייטן

nav566

פונדקאי ותיק
שלום לך, קורא יקר, וברוך הבא למגדיר המפלצות שלי. לאורך השנים התמודדתי עם מפלצות שונות ומשונות בכל מקום אפשרי. נמלטתי מינשודובים ביערות נידחים, פתרתי את חידותיהם של ספינקסים במעברי הרים שכולי אל, ושדדתי דרקונים במערותיהם העמוקות. אני מציג בפניך את הידע שרכשתי, בתקווה שהוא יועיל לך.
- מתוך ההקדמה ל"מגדיר המפלצות של באלדו"

קולג' המפלצות - קולג' לפייטן

ידע מפלצתי
כאשר אתה בוחר בקולג' זה בדרגה 3, אתה מתחיל לצבור ידע על סוגי מפלצות שונים, ולומד כיצד לנצל אותו לתועלתך. בחר שניים מהסוגים הבאים: אל מת, דרקון, חיה, יסודן, מפלצת, פיה, צמח, רפש, או תועבה. אתה מוסיף את שני הסוגים האלה למפלצות הידועות שלך. אתה יכול להוסיף עוד סוג למפלצות הידועות שלך בכל פעם שתוסף ההתמחות שלך גדל, כלומר בדרגות 5, 9, 13 ו-17. הדבר מעניק לך את היתרונות הבאים:
  • אתה מקבל תוסף 2+ להתקפות כנגד מפלצות ידועות, וד"ק להצלה כנגד לחשים שלך גדל ב-2 נגד מפלצות ידועות.
  • כאשר מישהו משתמש בקוביית ההשראה שלך כדי לתקוף מפלצת ידועה או להציל בפני יכולת שלה, הוא יכול להטיל שתי קוביות כאלה ולבחור את התוצאה הגבוהה מביניהן.
  • כאשר אתה מותקף בידי מפלצת ידועה, אתה יכול להשתמש בתגובה שלך ולנצל קוביית השראה כדי להחסיר את התוצאה מגלגול ההתקפה שלה.
  • אתה מקבל יתרון לבדיקות טבע, היסטוריה או תורת הלחשים שנועדו לברר מידע בנוגע למפלצת ידועה.

למד את האויב
שאתה מגיע לדרגה 6, ההבנה המקיפה שלך במפלצות מאפשרת לך לקרוא אויבים בקלות. כפעולת בונוס בתורך, אתה יכול לבחור יצור בטווח 60 רגל ממך שאתה יכול לראות. הוא חייב להצליח בהצלת כריזמה כנגד ד"ק הטלת הלחשים שלך, ומקבל חיסרון להצלה אם הוא מפלצת ידועה. בכישלון, הוא מקבל חיסרון להתקפות נגדך ואתה מקבל יתרון להתקפות נגדו למשך דקה. אתה יכול ללמוד רק אויב אחד בכל פעם, וחייב לזנוח את הלמידה הקודמת על מנת לנסות ללמוד יריב חדש. יריב שמצליח בהצלה חסין ליכולת זו למשך 24 שעות.

ידע מקיף
כאשר אתה מגיע לדרגה 14, הידע שרכשת מאפשר לך להתמודד מול המפלצות הידועות שלך בביטחון. בכל פעם שאתה מותקף בידי אחת המפלצות הידועות שלך בפעם הראשונה בכל סיבוב, אתה מחדש שימוש מנוצל בהשראה פייטנית.והנה האתגר הגיע לסיומו. זה היה כיף. בסופו של דבר לא נצמדתי לחלוטין לנושא של דרקונים בהרבה מאלה, אלא יותר לקחתי ממנו השראה. שזה בסדר, נראה לי. מגבלות נועדו להגדיל יצירתיות, לא להקטין אותה.
אשמח לביקורת בונה בנוגע לתת המקצוע הזה, וגם בנוגע לכל הקודמים. אני מתכנן לבחון ולערוך את כולם, ואז להוציא אותם ביחד כקובץ אחד מוכן לשימוש, אולי עם קצת תוכן בונוס. אז תישארו מוכנים, כי הפרויקט בהחלט לא הסתיים.
 

lonewolf

פונדקאי ותיק
כיף לקרוא את הנתונים שלך כל פעם מחדש, כל הכבוד!

הנתיב הספיציפי הזה מרגיש לי קצת... מוזר, אני מניח. לקחת את הבארד והפכת אותו ל... טוב, סייר.
לא שזה רע, כמובן. מרגישים את הבארד בתוך הנתיב הזה, והוא לא מרגיש רק כמו סייר.
בקיצור, הנתיב הזה עובד, וכל הכבוד על השלמת האתגר!
 

nav566

פונדקאי ותיק
הנתיב הספיציפי הזה מרגיש לי קצת... מוזר, אני מניח. לקחת את הבארד והפכת אותו ל... טוב, סייר.
לא שזה רע, כמובן. מרגישים את הבארד בתוך הנתיב הזה, והוא לא מרגיש רק כמו סייר.

כן, זה בבירור הרעיון כאן. אני מרגיש שהסייר מקבל מוניטין רע בגלל שסוג יצור אחד זה הרבה יותר מדי מוגבל. אבל זה לא רעיון רע בתיאוריה, וחשבתי שכדי לפתור את זה אפשר פשוט להגדיל את כמות האויבים המועדפים. מה שכמובן מביא אותנו לרעיון של פייטן בסגנון וולו שכותב מגדירי מפלצות. כבר היה לנו לוחם-אשף ואשף-לוחם, שלא לדבר על מכשף-כוהן, ברברי-פלאדין, ועוד הרבה נתיבים שהם בתכלס מאש של מקצועות. אבל סייר לא מקבל מספיק אהבה בקטע הזה, אז הנה. פייטן-סייר.
 
Top Bottom