• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

צילו של הצל -עץ משחק [5/5] (מהדורה 5, פנטזיה) - סיימנו!

האפלה שמתקרבת לא מרגישה לאומבר כמו משהו מיוחד - זה לא קאגה, זה לא הצל, זה לא שד עליון - אבל זה משהו מאוד, מאוד גדול.
והמשהו הזה דוהר לכיוונכם.
המערה גדולה יותר ממה שהיא נראתה בהתחלה, והיא יכולה להיות מסתור בטוח מפני היצור, כנראה.

אתם נכנסתם בזמן למערה.
קצת זמן אחרי שאתם התמקמתם שם, אתם מרגישים את האדמה רועדת כשמשהו ענקי דוהר לידכם. אתם מצליחים לראות דרך הפתח הצר של המערה גוף עצום מימדים של... בופאלו ענקי, על שש רגליים - ובמקום ראשו, יש ראש דמוי נחש עשוי צללים. הוא פצוע, גופו אכול בחציו, אחת מרגליות חסרה מהאמצע - אבל צללים מחזיקים את אבריו ביחד. הזומבים העצום עוצר כשהוא חולף מול המערה, ומתחיל לרחרח את האוויר, מחפש אחרי משהו.

אתם נזכרים שואשו הסתובב עם גולגולת של בופאלו ענק עם ארבע קרניים, שנראה מתאים ליצור שהגיע כעת.
אתם לא תתפלאו אם אתם זה מה שהוא מחפש.

Out
היצור עדיין לא שם לב אליכם, אבל בתורו הוא יגלה אתכם. יש לכם סיבוב הפתעה לפעול - עד יום חמישי אני רוצה מכל אחד מכם תגובה של פעולה נגד המפלצת - והפעם עברנו למו"ד 5!

מצורפת המפה לקרב:
https://docs.google.com/spreadsheet...ro_r66ViuGvn-5aF2IMgPNVLCOk/edit?usp=sharing
נא לא לערוך בלי סיבה, ולהודיע כשאתם מזיזים את עצמכם מאין באתם ולאן אתם הולכים, ואם זה משנה אז גם איך.

בתגובה שלכם במהלך סיבוב ההפתעה: תזרקו כבר יוזמה ותוסיפו בטבלה שבמפה.

יוזמה
[dice:gkin]
1d20+7
[/dice:gkin]

עיניו של ג'ושוע נפקחות באחד כשהסכנה מגיעה, והוא רץ קדימה, גופו נמתח בעוד הסייף שלו מופיע בידו מהצללים, מתאחד עם הכוח של שיידבררו, הוא מזמר, ואש שחורה ניצתת מהלהב, הוא מסתחרר במהירות ומנסה להכות בבאפלו, ואז הוא מזנק לאחור, שיריון של כוח מקיף אותו, מעניק לו כוח נוסף בעודו חוזר למכסה המערה

META
נע לJ14.
כפעולה מטיל להב אש ירוקה, מבצע התקפת נשק (אם יתרון כי היצור מופתע)
גלגלול ראשון -[dice:gkin]736329:0[/dice:gkin]
גלגלול שני -[dice:gkin]736329:1[/dice:gkin]
במידה ופגע
[dice:gkin]736329:2[/dice:gkin] ועוד
[dice:gkin]736329:3[/dice:gkin] נזק אש
ועוד [dice:gkin]736329:4[/dice:gkin] נזק התקפת פתע.

מאחר ותקפתי את השד, היכולת עבודת רגלים ראוותנית מונעת ממנו מלבצע התקפות מזדמנות כנגדי למשך שאר התור שלי.
מנצל את התנועה שנשארה לי כדי לחזור לנקודת ההתחלה
כפעולת בונוס מטיל את שיריונו של אגת'איס כלחש דרג 2, גושוע מקבל 10 נק"פ זמני, אם הוא מותקף בזמן שיש לו את הנק"פ הזמני הזה, היצור שיתקוף אותו יספוג 10 נזק קור.

משאבים
נק"פ - מלא
10 נק"פ זמני.
נוצל לחש אחד מתוך 2

יוזמה
[dice:pt3wdy]736334:0[/dice:pt3wdy]
עריכה - 4 כי יש לי +2

ביאורן מבין שהקרב הזה ידרוש מעטט יותר ערמומיות מבדרך כלל. למזלו, היה לו שפע של זמן במחנה להכין כמה טריקים חדשים.
הוא מתחיל בלהכין שיקוי אי נראות ושותה אותו. עם קצת מזל, המפלצת לא תראה אותו, מה שיתן לו יתרון בקרב ויאפשר לו לנוע במהירות, יעילות, ויחסית בבטיחות.
החל מעכשיו, האסטרטגיה של ביאורן תהיה מבוססת על הטעיות, ריצה מהירה, התעתקויות והרבה מאוד זיקוקים.
meta
מטיל על עצמי לחש בלתי נראות (רמה 2)

משאבים
נק"פ מלא
נוצל לחש 1 מתוך 3 (רמה 2)
נותרו 4 לחשים רמה 1

בזמן שהיה במחנה הצבאי ההוא, גורן אמנם לא הצליח להתקין לעצמו יד חלופית במקום זו שאבדה לו, אבל עדיין נשארה לו יד שנייה. הוא שולף ממנה להב בעודו יוצא אל מחוץ למערה, תוקף אותו במהירות לפני שיספיק להבין מה פגע בו, וחוזר למערה, מצפה שהכאב ירחיק את הבופאלו.
meta
יוזמה 3
מתחיל בL14
נע לj14
מבצע פעולת התקפה.
התקפה ראשונה: 27. נזק: 17.
התקפה שנייה: 19. נזק: 14.
מנצל פרץ פעולה, מקבל פעולה נוספת שהופכת לפעולת התקפה.
התקפה שלישית: 27. נזק: 15.
התקפה רביעית: 15. נזק: 12.
משלים את התנועה, חוזר לL14. לא מעורר מזדמנת כי הבופאלו מופתע

רין מביטה באחרים בעודה נושמת עמוק ומתחילה לזמר בשקט, עינייה זוהרות באור סגלגל שמתפשט ומחסה את כול בני החבורה לרגע, לאחר שהאור דועך כל אחד מהם מרגיש נוכחות צמודה עליהם, מכוונת את התקפותיהם.
mate
משתמש בbless בדרג 3, על כולנו
יוזמה 5
תיאור הלחש
You bless up to three creatures of your choice within range. Whenever a target makes an attack roll or a saving throw before the spell ends, the target can roll a d4 and add the number rolled to the attack roll or saving throw.

At Higher Levels. When you cast this spell using a spell slot of 2nd level or higher, you can target one additional creature for each slot level above 1st.
משאבים
דרג 1 4/4
דרג 2 3/3
דרג 3 2/3
גרג 4 1/1
נקודות כישוף 7/7
נקפ 51/51

IN
אומבר מביט בביזון מתוך המערה. את לחשיו החזקים יותר הוא ישמור להזדמנות אחרת, וכרגע חבריו עומדים בינו ובין לחימה ישירה בביזון. אומבר מהרהר לרגע קט באפשרויות הניצבות בפניו, ואז צילו מתחיל להתעבות ולשלוח גשושים לעברו של הביזון. הביזון הוא אולי יציר צל, אבל הצללים של אומבר כהים בהרבה.

META
יוזמה: 5+9=14
מתחיל בM12
מטיל לגלוג אכזרי על הביזון.
הוא צריך להציל בד"ק 14 חוכמה או לספוג 3+3=6 נזק, ויש לו מחסר לגלגול ההתקפה הבא עד סוף התור שלו.

ואז הקרב מתחיל, ג'ושוע רץ החוצה, חרב שוב עפופה בלהבות צללים, הוא מכה במהירות בשד הגדול, ואז באחת מזנק הצידה, מתחרק מהבחור הגדול.
META
נע לI12
בגלל שאין אף יצור בסמוך לאויב שאני תוקף, יכולת המקצוע Rakish Audacity מאפשרת לי לבצע התקפת פתע.
פעולה רגילה green fire blade נגד השד 14 סה"כ מניח שפספוס.
בזכות Fancy Footwork מטרה שתקפתי לא יכולה לתקוף אותי במזדמנת עד לסוף התור שלי

מפעיל Cunning Action כפעולת בונס אני יכול לבצע dash - נע לI6 מבלי לעורר מזדמנת

IN
אומבר יוצא בריצה אחרי ג'ושוע, ומנסה להצטרף להתקפותיו של ג'ושוע - אבל מפספס. במכת החרב השנייה שלו אומבר כבר מתאושש ופוגע בשד, ולאחר מכן צועד לאחור, בכדי לתפוס מרווח נשימה.

META
תנועה: I12, בלי לעורר מזדמנת
פעולה: התקפה כפולה על הביזון:
התקפה מס' 1 (דרג"ש): 1 טבעי, מניח שכישלון
התקפה מס' 2 (דרג"ש): 13+7+1=21
נזק 2: אם פגעתי, 3+6=9 נזק דוקר, ומנצל את ההתפרצות ההגנתית, מה שמוסיף עוד 7 נזק (16 בסה"כ) ונותן לאומבר תוסף של 7 לדרג"ש עד תחילת תורו הבא (סה"כ 23 דרג"ש).
עובר לJ11.

ההתקפה של ג'ושוע נהדפת מעורו העבה והמת של הביזון, ואומבר רץ לכיוונו. הוא פוגע פעם אחת בביזון, חותך את עורו, אבל לפני התקפתו השנייה הביזון תופס אותו בנשיכה אכזרית - (12) - אבל שריונו של אומבר מגן על גופו.
עם זאת... משהו מתעורר בו. ההתקפה הכושלת, כח הצל שנודף מפיו של הביזון...

באותו זמן, הזאבים מסתערים קדימה. זאב 1 רץ לפתח המערה, לעמוד ליד הפתח שלה ולהכות את מי שעובר לידו. (זז לH6).
זאב 2 רץ ונושך את ג'ושוע:
14+4=18, אם הוא פוגע הוא עושה 8 נזק, וג'ושוע צריך לזרוק בDC 11 או ליפול שרוע.

ביאורן מתגנב מחוץ למערה, בלתי נראה. ונעמד ממש לפני הביזון. הוא מנצל את בלתי הנראות שלו כדי להתגנב על פני הזאב וכדי להישאר חבוי. אז, הוא משתמש במגן כדי להכין ולירות על הביזון זיקוק מטווח 0 על אחד מראשי הנחש. זה אולי נראה מוזר לצאת מהבטיחות היחסית של המערה, אבל ביאורן חושד שהשד מתכנן למוטט את הפתח, ובמקרה כזה כדאי לשקול למשוך את האש בשביל הקבוצה. חוץ מזה, הוא רוצה לבדוק את השריון והמגן החדשים שלו.

meta
תנועה ל i-14
תקיפה, firebolt, יש לי יתרון כי אני בלתי נראה.
[dice:7s4ct]736593:0[/dice:7s4ct]
[dice:7s4ct]736593:1[/dice:7s4ct]
נזק אם פגע
[dice:7s4ct]736593:2[/dice:7s4ct]

(וכן, אני יודע שעכשיו תכנית תור אלישע, אבל אני מיד אחריו אז תתייחסו לזה כאל מה שאני אעשה בתורי)

רין
צועדת קדימה משחררת מידהשתי קרני אור, אחת לעבר הביזון והשנייה לעבר הזאב.
תנועה: נע לפתח המערה וחזרה בסוף התור.
רגילה אני מטיל Guiding Bolt כלחש תאום לעבר הזאב והביזון.
Guiding Bolt גורם בפגיעה 4ק6 נזק קורן ונותן לגילגול ההתקפה הבא נגד המטרה יתרון (אם המטרה לא הותקפה עד סוף תורי הבאה היתרון אובד)
לחש תאום מאפשר לי לבזבז מספר נקודות כישוף השווה לדרג הלחש כדי להטיל אותו על מטרה נוספת שוב, הלחש חייב להיות מכוון למטרה אחת ואינו יכול להיות עצמי.
ביזון: 20 טבעי 27 סך הכול, פגיעה קריטית מה שאומר שאני מגלגל 8ק6 קוביות נזק, סך הכול 26 נזק קורן.
זאב: 12+7=19 בפגיעה 8 נזק קורן

משאבים
דרג 1 4/3
דרג 2 3/3
דרג 3 2/3
דרג 4 1/1
נקודות כישוף 7/6
נקפ 51/51

הביזון לוקח כמה צעדים לאחור לאור ההתקפות החוזרות ונשנות עליו... ואז קליע של אור טהור נורה, ונכנס ישר לתוך צווארו, דרך ראש הצללים. האור זוהר מתוכו, מאיים להשמיד אותו לחלוטין...

ואז, בהבזק של רגע, כאילו משהו חיצוני התערב לטובת השד שלו, האור נכבה לחלוטין, והחשכה חוזרת לעטוף את השור מבפנים.

ראש הנחש השדי יוצא מחדש מתוך גופת הביזון, מתפרק לתוך עצמו... והופך לצל טהור, שבקול פיצוץ מחליא נורה בחרוט ארוך לכיוונכם. ג'ושוע ברח מספיק רחוק כדי לא להיפגע, ורין מתחבאת בעומק המערה... אבל גל הצל האכזרי פוגע בשיסופים ואנרגיה אפלה ישירות בגורן, אומבר וביאורן, אופף אותם בצל ומוות.

גורן, אומבר וביאורן צריכים לבצע זריקת זריזות בד"ק 17. בכשלון אתם לוקחים:
[dice:dxrl4bz]736762:0[/dice:dxrl4bz]
נזק נקרוטי, או חצי מזה בהצלחה. תזכרו את הקסם של אלישע.

חזרה