• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

צילו של הצל -עץ משחק [5/5] (מהדורה 5, פנטזיה) - סיימנו!

אומבר מהרהר במה הוא יכול לעשות. אני יכול ללכת לפגוש אותם... אבל הם יתחקרו אותי וממילא אני לא רוצה לומר להם שום דבר. אני יכול גם להסתתר...
אומבר מסתתר ליד אחד הקירות ואז הוא מתחיל לטוות לחש, קורא לצללים לבוא אליו ולהסתיר אותו.

[spoiler title=רישו]
Out
אני חושב שכשאתה כותב תגובות באמצע הלילה העייפות הופכת אותן למושקעות הרבה פחות...

In
לנער יש עור ירוק כזית ושיער שחור, ועיניו בצבע לא ברור, משהו בין ירוק, חום וסגול. הוא לבוש רק במכנסי עור, ומבנה גופו אתלטי וחסון. כל היציבה שלו מראה שהוא צייד, ואולי לכלב הציד, האלה והקשת שלו יש על זה השפעה...

ואשו מסתקרן מהבתים המוזרים, אבל יודע שזה יחכה. הוא נכנס היישר אל הבית הגדול. ״ענקית... חושך... זאבים... מתקיפה. אני...״, הוא אומר במבטא כבד ובמאמץ רב, ברור שהמדוברת לא שגורה בפיו. הוא מלווה את דבריו בהרבה רטינות קטנות בשפה מוזרה. לבסוף, הוא מסמן בפרימיטיביות:
אני צריך שום! אני צריך חצים!
[/spoiler]

רישו
OUT
ח'אן, זה בסדר שאתה ככה עם השפה אבל אשמח אם מתישהו תתחיל לדבר נורמלי.
ואני אל חייב להשקיע ממש בכל תגובה, לפעמים גם תגובה קצרה זה בסדר...
IN
כשאתם נכנסים חזרה לאולם הכינוסים, נראה שהם היו באמצע ריב סוער. אנשים מכל הצבעים והסוגים, לבושים בבגדים פרימיטיביים כמו ואשו או בבגדים מהודרים כמו של רין, עמדו בכיסאותיהם וצעקו על אנשים אחרים. אין פלא שהם לא שמעו את צעקותיה של רין - כמה שהיא צעקה חזק, הם יותר.
את הצעקה השנייה שלה הם שומעים בברור, ושקט משתרר בקהל.
"למה את מתכוונת ב'גל של צללים'?" שואל האחר האדום שניהל את האזור. "המקום הזה בטוח, ובני השבט השחור מגיעים ביחידים."
התמונה עצמה קצת נהרסת כשמאחורי רין מגיע ואשו, שנכנס עם כלב לצידו ומנופף בידיו משהו על שום וחצים.

אומבר
אנא גלגל קוביית 20. (בכללי זרוק קובייה כל פעם שאתה מטיל קסם).

ביגורן
"טוב להכיר. עכשיו, תעלו על הסירה, ונשוט מפה. אנחנו קצרים בזמן. החפץ שלי... שם מיוחד אין לו, ותפקידו העיקרי הוא להחליף את היד שאיבדתי. מה הוא עוד עושה אתם תגלו אחר כך. עכשיו, קדימה. נשוט."

תכתבו דברים שאתם רוצים לעשות בזמן השיט/לפני השיט ותדברו ביניכם.

כולם - אני לא אוכל להגיב היום/מחר כי אני בטיול סיירות. תגובה תבוא בראשון בבוקר.

רישו
Out
ואשו ילמד את השפה לאט לאט.

In
ראשו של ואשו סחרחר מעט. הוא מעולם לא ראה מגוון צבעים כזה - השבטים השכנים היו ירוקים בהירים מאוד או כהים מאוד, תמיד. הוא מעולם לא ראה בתים כאלו, או בגדים כל כך מהודרים, בצורה כל כך חסרת תועלת. מי יכול לצוד או להילחם עם המחלצות הללו?
מכל מקום, הוא נראה מאוכזב מכך שהזרים לא הבינו את נפנופי הידיים שלו. ״תביאו... זה!״, הוא צועק אליהם, מנופף בשום ובחצים. ״שם ענקית... הרבה... חושך זאבים! אני אהיה לצוד אותם!״.

רישו
רין מסתכלת על הנער הירוק ברטיע ואז מנערת את ראשה היא מביטה באדום ואז בזקני השבט שלה, אין לה זמן להתווכח. "הם שם בחוץ אני נשבעת!" היא מביטה השבטים המתקותתים כמו ילדים וחסרי הבגרות... אם זה לא מספיק... העיניים של רין בוהקות באור סגול וקולה מהדהד כאילו עשרה רין דיברו ביחד בתוך מערה' הקול מהדהד ומתגלגל בתוך החדר "אני אין קן לה מציעה לכם חוזה זה בחינם, זיכרונותי מהרגעים האחרונים", היכולת של הל קן והקן לה לחוזים ידוע וכרגע היא מציע להם זיכרון בחינם.
בעוד החוזה עצמו מהדהד בחדר היא רצה החוצה לבדוק מה המצב.

רישו
לואשו לא היה אכפת מהחוזה אפילו אם היה מבין את דבריה של הנערה. למה לכל הרוחות השפה ה''מדוברת'' שלהם כזו מסובכת? קשה להבין אותה גם כשמדברים אותה לאט וברור, והאנשים בחדר ממש לא עשו את זה. רואים שהם לא היו ציידים או לוחמים. חינכו את ואשו לכבד את המבוגרים והחכמים, אבל גם נבונים במיוחד הם לא נראו. ויעילות לא היתה תכונה בולטת שלהם.
לא משנה, הוא חושב לעצמו. יש לו להקה - לא, עדר - של זאבי צללים לחסל.

הנער יוצא במהירות מהבית הגדול, כלבו האימתני לצידו. ואשו חונך להילחם, לצוד ולפעול כחלק מלהקה, לא לבדו. ולהקה צריכה לפחות שלושה אנשים... הנערה. אמנם לא לוחמת, לא ציידת, ולעזאזל - היא אישה, שדה הקרב הוא לא המקום שלה. אבל זה מה יש.
''היי, אתה!'', הוא קורא במבטא כבד לנערה. ''תקחי... גדול...'', הוא נאנק במאמץ, מנסה להיזכר במילה הנכונה. ''גדול מקל! תלך... מימין!''. הוא מקווה שהמשפט יצא לו מספיק מובן.

אתה משמאל, הוא פוקד על וואף בטלפתיה, מוחץ כמה שיני שום ערבות ומורח בנדיבות את כל המיץ שלהן על האלה שלו.
''עכשיו!'', הוא קורא, ומסתער לעבר השדים, מאדה אותם על ימין ועל שמאל באלה הארוכה, המצחינה והחריפה שלו.

META
15.

ביגורן (חייבים לשנות את השם, חסר לנו רק נ' לבני גורן
ביאורן עולה על הסירה, אחרי חצי שעה של מסע הוא אומר: "אתה יודע, היה לי חלום עליך."
Out
אני רוצה להריץ פה צ'אט בין הדמויות. מתאים לכם בצורת המשחק הזאת?

בני גורן
תדברו ביניכם כאן בפורום. תכתבו לי בOUT כשאתם גומרים לדבר ורוצים שאמשיך בסיפור. עד אז - חופשיים לפטפטת.

אומבר
אתה מתחבא בצללים של החדר, כשיושבת ראש המועצה (שמה הוא דארה אם תוהה) נכנסת לחדר עם שני חיילים.
"יש פה פולש, אני בטוחה בזה. חפשו בכל פינה, אסור לתת למעט המידע שהשאיר קלאריוס לנו להימחק."

רישו
רין מציעה את החוזה, ומתכוננת לצאת, כשהזאבים פורצים פנימה.
גל של חשיכה, זאבים עשויים מצל, פורצים לתוך המבנה. אלו שהיו קרובים יותר לשער נופלים המומים, סימני נשיכה מכסים את גופם. נציג הלה קן שאיים על רין נופל כאשר זאב נושך את צווארו. חיילים שולפים את נשקיהם, אבל מה אתם עושים כעת?
מפה תגיע בקרוב.

רישו
ואשו מוחץ כמה שיני שום בזריזות, מורח את המיץ הצורב על האלה, ומסתער על הזאבים.
תתקיף מימין, הוא מתלטפת לוואף, ויחד הם מסתערים על אחד הזאבים, מאגפים.

Meta
היות וכבר גלגלתי מקודם... 15

רישו
רין מניפה פעמיים את החנית של בסחרור קטלני ואז ממהרת לסוג ולעמוד לצד נבחר הקן-לה. היא מזיעה, עקב העובדה שזה האמיתי הקרב הראשון שלה, ויתכן שלא תצא ממנו בחיים.

out

סימנתי את מקומי לפני ואחרי התנועה, אני תוקף את שתי הזאבים שצמודים עלי.
זאב 1 (הקרוב משמאל) [dice:1ovmburi]712700:0[/dice:1ovmburi]
זאב 2 (הקרוב באלכסון שמאל למטה) [dice:1ovmburi]712700:2[/dice:1ovmburi]
[dice:1ovmburi]712700:1[/dice:1ovmburi]
[dice]712700:3[/dice]

רישו
META
הגבתי ב-IN.
מתמקם ב-F11, ממקם את וואף ב-F12. יש גם את היכולת אדם לצד כלב: כאשר אתה ווואף עומדים זה לצד זה, שניכם מוסיפים 2+ להטלות התקפה. בנוסף, אם אתה מותקף ו-וואף לידך, הוא רשאי להתקיף את המתקיף (כמו התקפה מזדמנת). (פסיבי - תמיד פועל).
אז יצא לי בעצם 17.
וואף - 12.

רישו
המכות של אין לא משפיעות, אבל וואף וואשו מורידים זאב אחד שמתפורר לעשן.
את מקומו תופס זאב אחר. לא שמים לב להבדל.
החיילים מעכבים את הזאבים מקדימה, בעוד ואשו וואף עוצרים אותם משמאל. זרם הצללים הזאבים ממשיך לזרום משמאל.
אחרים וחיילים עדיין מתכוננים לקרב (מלבד שלושת אלו שמקדימה), הם יפעלו בתור הבא.
Meta
חיילים:
[dice:35ln24jm]712736:0[/dice:35ln24jm]
[dice:35ln24jm]712736:1[/dice:35ln24jm]
[dice:35ln24jm]712736:2[/dice:35ln24jm]
זאבים:
על וואף:[dice:35ln24jm]712736:3[/dice:35ln24jm]
על ואשו: [dice:35ln24jm]712736:4[/dice:35ln24jm]
על החיילים: [dice:35ln24jm]712736:5[/dice:35ln24jm]

אחד החיילים מפורר צל אחד עם החנית שלו, אבל שני האחרים עוברים דרך הצללים עם החניתות - ואז הצללים מפילים אותם ארצה. החיילים מאחור שולפים קשתות.
וואף לא נפגע, אבל ואשו ננשך בידו. זה כואב, אבל הוא יחיה עם זה.
OUT
עכשיו כשאתם יודעים איך המדרגות נראות, הצללים פשוט מתפשטים כצבע על המדרגות.

OUT
זה עונש על זה שלא בחרתי את השיגור צללים, נכון?
לפרוטוקול, יצא לי 4 ולקחתי את החירות באשר לתאר את מה שקרה
IN
אומבר בוחן את מי שנכנס לחדר, ואז הוא מתקדם - צעד צעד בדממה מוחלטת לכיוון היציאה - עד שלבסוף, מרחק של פסיעה מהיציאה מהחדר, אומבר חובט בטעות באגרטל שהציב שם קלאריוס (מי יודע, אולי אפילו בדיוק בשביל זה), והאגרטל נופל בקול מחריש אוזניים על הרצפה ומתנפץ לאלף חתיכות.

רישו
רין מתפסת על המדרגה בשביל לאפשר לקשתים קוו ירי נקי, בעודה עושה כן היא צועקת לעבר הנבחר של השבט שלה "אני צריכה כוח שיכול לפגכוע בהם! תעביר לי חוזה!" היא מטה את ראשה לעבר הנער הירוק המוזר כלבים... השפה הזאת... לבוש פרמטיבי... רין מריצה בראשה את רשימת השבטים ונזכרת בשבט הרצוי, הוא לא מרשים במיוחד ובני שבטו כמעת לא סוחרים בדבר מלבד עורות עצמות וקדומה, וגם זה בקושי. היא נזכרת בחוזה ישן שעשתה אם נבחר השבט שלה, בשביל לאפשר לנבחרים לטפל בכל בעיה ברחבי הערבות נבחרי השבט למדו אחד את השני באמצעות חוזים את השפות של חילק גדול מאנשי השבטים, ההגוי בשפה הזאת נוראית ונשמע כמו נביחות כלב לטעמה אבל זה מה שיש "זוז לקשתים מהדרך!" היא צועקת בשפה המוזרה של אנשי השבט הירוק "ולמה אתה צועק כל הזמן על שום סגול?"

רישו
OUT
התקרה נמוכה מדי לירי בקשת?

האמת שכמו שאני בניתי עד עכשיו את השפה, היא באמת מצלצלת קצת כמו נביחות. בכל מקרה כי אין לי חיים כל משפט שיאמר במשחק בשפה הזו אני אתרגם אותו לשפה האמיתית כדי לפתח אותה. ובכן...

זוז לקשתים מהדרך! - Chafat wiguo-tasham ot dorouv-ni!
ולמה אתה מועך שום-סגול? - Ga thoal dhi pamau voyaob?

IN
ואשו היה מניח לעצמו להיות מופתע מכך שהנערה יודעת את שפתו, הגם שהמבטא שלה מזעזע, אבל אין לו זמן לזה באמצע הקרב. הוא מעריך את מצבו במהירות. אם ייסוג עכשיו הזאבים יתקפו אותו מהגב ויכריעו אותו. לא, לא בא בחשבון. מצד שני, הלהקה חייבת לפעול בתיאום. אינדיווידואלים לא מנצחים בקרבות. או שורדים.

''תירו בזאבים שמימין, אנחנו נטפל באלה שכאן!'', הוא צועק אליהם, לא מפסיק להכות באלתו הצורבת. ''שום הערבות דוחה וצורב את השאד'אולני, אני מניח שיעזור גם נגד זאבי הצללים'', הוא עונה לשאלת הנערה.

META
ואשו - 7.
וואף - 6.
לעזאזל.

OUT
תירו בזאבים שמימין - Valuat sie gohoa-ni we sie oudh
אנחנו נטפל באלו שכאן - Mi uchuut noguae we dhay
שום הערבות דוחה וצורב את השד׳אולני - Voyaob fashuau ga kadhau shadhaulni
אני מניח שיעזור גם נגד זאבי הצללים - Na hayoutrat wid uchuut hadhae ra vagau shachuup gohoa-ni.

רישו
רין לא מתחילה לעלות במדרגות/מתקיפה?
כרגע אני מגיב בשביל הדב"שים, ואגיב בערב בשביל הזאבים. אם רין לא תגיב עד אז היא תאבד את תורה הזה.
התקרה הגבוהה וניתן לירות בחדר.
IN
ההתקפות של ואשו ו-וואף מורידות זאב נוסף, אבל עדיין לא שמים לב להבדל.
הקשתים יורים מטר חיצים לתוך הזאבים השחורים:
[dice:2238irkt]712786:0[/dice:2238irkt]
וגם החייל הקרוב מתקיף עם החנית שלו שוב:
[dice:2238irkt]712786:1[/dice:2238irkt]
כל אחד המאחרים מתרכז בתוך עצמו, כל אחד טוען קסם אחר.
ורוד:[dice:2238irkt]712786:2[/dice:2238irkt]
סגול:[dice:2238irkt]712786:3[/dice:2238irkt]
אדום בהיר:[dice:2238irkt]712786:4[/dice:2238irkt]
אדום כהה:[dice:2238irkt]712786:5[/dice:2238irkt]
ירוק:[dice:2238irkt]712786:6[/dice:2238irkt]
אפור:[dice:2238irkt]712786:7[/dice:2238irkt]
קן-לה:[dice:2238irkt]712786:8[/dice:2238irkt]

מרבית האחרים לא מצליחים לעשות דבר, אבל האחר האדום הבהיר יורה סילון להבות מכף ידו ששורפות את זאבי הצללים ונשארות בוהקות באמצע הצללים, הירוק מקשיח את עורו ומגדיל את שריריו, מתכונן לקרב, והקן-לה מזמן כלב קטן, אדום, בעל שני ראשים לצידו.
החיצים לא עושים דבר לצללים.
צללים יפעלו בערב, נותן לרין זמן לפעול.

אומבר
דארה מסתובבת לכיוונך ברגע שהאגרטל נשבר, ומרימה את ידה. חומה של להבות עולה בדלת, לא שורפת דבר - אבל מונעת ממך לצאת.
"אתה! מה אתה עושה כאן, בשם יצירה? ידעתי שאי אפשר לסמוך עליך. אני נותנת לך חצי דקה בדיוק להסביר לי מה קורה פה בצורה שתספק אותי, ואם תיכשל אני אעלה אותך באש. מה יש לך לומר?"

חזרה