• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

פלומות הפלזמה המגינות על הארץ+שיחות בין קרחונים+תרכובות טרנס-אורניות

יש לנו לא רק מגנטוספירה אלא גם שחקני חיזוק שמגיעים לתמוך בה.
שיחות בין קרחונים.

עריכה אחרונה:
כתבה מעניינת, אני חושב אבל שעשו שם עוול בבחירת הכותרת - זה ממש לא תקשורת, שמעידה על תבונה. אלא פשוט אינטראקציה בין הקוטב הצפוני לדרומי.
כהערה, במקום לערוך את ההודעה הראשית, עדיף לפרסם את הקישור בהודעה חדשה, זה חוסך את הגלגול.

הסיבה לכך שהכתבה הספציפית הזו משכה את עיני היא העובדה שהזכרתי פולימרים טראנס-אוראניים ב-"הנקודה העיוורת" במחשבה שזה מדע בדיוני. אומנם כרגע מדובר בכימיה ניסויית אבל אני בטוח שהם ימצאו לחומרים הללו גם שימושים מעשיים בעתיד.

יצא לי היום להיתקל ב-'מהנשמע מדע' של דיווידסון בכתבה שעוסקת במחקר דומה לגבי האיינשטיניום שבו מנסים להבין את התגובות הכימיות בינו לבין חומרים אחרים. כדי לבצע מחקר כמו שצריך, אנחנו צריכים כמויות גדולות יותר של אנרגיה כדי לייצר את היסודות הללו. ומספיק סבלנות כדי שהמחקר המדעי יישא פירות בסופו של דבר. בסופו של יום, יצא שאני הייתי פסימי לבי הנקודה שהמחקר לגבי הדברים הללו יתחיל. אני דימיינתי שנתחיל לעסוק בזה רק בעוד עשרים שנה.

חזרה