• הצטרפו לפורום הפונדק

    שלום וברוכים הבאים לפונדק, האתר המוביל בעברית על משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד.
    אחרי ההרשמה תוכלו לפרסם הודעות, לשלוח ולקבל הודעות פרטיות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

    הרשמה / התחברות

פטרון לוורלוק - החכם

המפקד האלמוני

פונדקאי ותיק
החכם היה פעם בן-תמותה רגיל והוא היה המלומד ביותר מבני דורו - הוא חקר את המדעים ועסק באומנויות, פיתח ידע חדש והמציא המצאות, שינה את האופן בו הבריות מבינים את העולם והיקום וגם אחד את השני וכנראה גם כתב כמה ספרים - הידע שלו התפרס הרבה מעבר לעולם הטבע והחושים ועסק גם בתורת הנסתר ובעולמות שמעבר. דרך הידע שיצר הוא ממשיך להתקיים גם הרבה שנים לאחר מותו כנצחון השכל על הבשר ומכשפים שומעים את מילותיו כשהם עורכים חישובים באמצעות הנוסחאות שלו, מסתכלים על העולם או קוראים בספריו. חכם כזה יכול להיות מיסטיקן ומתמטיקאי כמו פיתגורס, מלך מכשף היודע לדבר עם חיות ושדים כמו שלמה, רופא ואסטרולוג כמו נוסטרדמוס או ממציא של תרבות, כתב, רפואה ואף כלים שימושיים כמו מצפן ומקלות אכילה כמו הקיסר הצהוב של סין.

רשימת לחשים מורחבת:
החכם נותן למכשפים שלו מספר לחשים נוספים שהם יכולים ללמוד כלחשי מכשף:
עוצמה 1: זיהוי, מילה מרפאת
עוצמה 2: גילוי מחשבות, גילוי הנעלם
עוצמה 3: ראיה על-חושית, תגליף של משמר
עוצמה 4: עין מאגית, רוצח תעתועים
עוצמה 5: מורשת אגדות, תקשור (commune)

בינה ודעת
בדרגה 1, המכשף של פטרון החכם משתמש בתבונה בתור תכונת הטלת הלחשים שלו במקום בכריזמה. כמו כן הוא מקבל את הלחשונים אור ומסר כלחשונים נוספים. הם נחשבים עבורו כלחשוני מכשף אך לא באים על חשבון הלחשונים שהוא יכול ללמוד.

חישוב מחדש
בדרגה 6, המכשף לומד מהחכם שכל מצב ניתן לפירוש בכמה רמות של הבנה וכך גם הגורל נתון לפרשנות וחישוב. כאשר הוא מבצע בדיקת תכונה או גלגול הצלה, הוא יכול לחשב אותם מחדש ולהוסיף 1ק10 לגלגול - ניתן לעשות זאת אחרי שרואים את התוצאה בקוביה, אבל לפני שתוצאות הגלגול מתוארות ומתממשות. אחרי שמשתמשים ביכולת הזו, לא ניתן להשתמש בה שוב אלא אחרי מנוחה קצרה או ארוכה.

חומות של מחשבה
בדרגה 10, כוחו השכלי של המכשף גובר כל כך, עד אשר הוא נהיה חסין להקסמות ובעל עמידות (חצי נזק) לנזק נפשי-מוחי.

האמת תרסק אותך
בדרגה 14, ידיעותיו של המכשף על המציאות ומעבר לה הן כאלה המסוגלות לערער את נפשם של הבריות. כפעולה, המכשף יכול ללחוש ליצור תבוני הדובר לפחות שפה אחת אמירה שתגרום לו למהלומה נפשית של ממש במורכבותה. אמירות כאלה יכולות להיות חישוב קצר של משקלו של הירח, הנוסחאות הקובעות את אורך הצל בהתאם לזווית השמש, פתגם פילוסופי או הסבר על ההבדל בין שפן, ארנב וארנבון. כך או אחרת, על שומע האמירה להצליח בגלגול הצלה: כריזמה נגד ד"ק הטלת הלחשים של המכשף או לספוג נזק נפשי-מוחי של 10ק10. לא ניתן להשתמש ביכולת זו שוב עד להשלמת מנוחה ארוכה.
 

המפקד האלמוני

פונדקאי ותיק
dragonian אמר/ה:
נשמע אפלטון משהו

גם אופציה, עם הגופים האפלטוניים (שעליהם מבוססות כל קוביות מו"ד חוץ מהק10 !) ומשל המערה. בכל אופן, ניסיתי לעשות אותו גם שחיק בקרבות והכוחות שלו די דומים לאלה של וורלוק של הfiend - מה שמאפשר לך לשחק גרסה דומה לו רק עם פטרון שיכול להיות גם חיובי ומיטיב.

חובב מוד אמר/ה:
ניתן להשתמש בכוח "האמת תרסק אותך" לפי רצון?

לא, רק אחרי מנוחה ארוכה. הקטע הזה נשמט והוספתי אותו עכשיו בעריכה.
 
Top Bottom