• הצטרפו לפורום הפונדק

  שלום וברוכים הבאים לפונדק, האתר המוביל בעברית על משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד.
  אחרי ההרשמה תוכלו לפרסם הודעות, לשלוח ולקבל הודעות פרטיות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

  הרשמה / התחברות
 • שדרוג פורום הפונדק הסתיים בהצלחה, ברוכים הבאים לבית החדש שלנו :)
  למרות שהפורום דומה לפורום הקודם, מתחת למכסה תמצאו שלל חידושים - ואולי אפילו איזה באג או שניים. למידע נוסף, בקרו בנושא
 • כללי פורום שאלות ותשובות מבוכים ודרקונים
  פורום זה מיועד לשאלות ממוקדות על המכאניקה של מבוכים ודרקונים וגם פאת'פיינדר. יש לבחור את התווית המתאימה למהדורה שעליה נשאלת השאלה.
  אם מדובר בשאלה כללית, תוכן שיצרתם או נושא אחר יש לפרסם את הנושא בפורום מבוכים ודרקונים או משחקי תפקידים כללי. נושאים שאינם מתאימים, יועברו לפורומים אלו.

פאת'פיינדר 1 [פאת'פיינדר] עלויות לגבי בניית קונסטרקט

ליזי

פונדקאי ותיק
משהו נחמד שמצאתי במדריכי מפלצות של פאת'פיינדר זה שהם מספקים את העלויות והלחשים הנדרשים עבור בנייה של הקונסטרקטים השונים, גלמים וכו'. אבל ממה שאני רואה לרוב מצוינות שתי עלויות שונות - למעלה כתוב תיאור של מה שצריך לקנות עבור הקונסטרקט והעלות של החומרי גלם האלה ("You need 5000 gp worth of iron וכו') ובתוך הבלוק טקסט הקטן למטה רשום כמות אחרת של כסף "price".
סתם מתוך עניין, צריך לשלם את שתי העלויות האלה? מה ההבדל ביניהן?
 

אביעד

פונדקאי ותיק
אסביר ואתן דוגמא מגולם בשר
כאשר אני יוצר גולם, אני צריך קודם כל ליצור את הגוף שלו, וזה עולה כסף. (זה אותו דבר כמו שאתה מקסים חרב - אתה קודם צריך להשיג חרב מלאכת מחשבת ואז אתה מקסים אותה)
- אצל גולם בשר, אני צריך גופות של שישה אנשים ועוד כל מיני מרכיבים קסומים בשווי 500 מ"ז.
אחר כך אתה יותר את הגולם כמו כל חפץ קסום רגיל, כלומר משלם את מחצית עלות ההקסמה (ואת העלות של הרכיב החומרי) ואז מבצע בדיקת מלאכה או תורת הלחשים כדי לראות אם הצלחת לבנות את הגולם. בגלגול מוצלח הצלחת לבנות את הגולם, בגלגול לא מוצלח נכשלת וחצי מהחומרים הלכו לפח.
- מחיר השוק של גולם בשר הוא 20500 מ"ז. אתה יוצר את הגוף מ500 מ"ז, ומשלם עוד 10000 (מחצית מ20000) בשביל ההקסמה. אז אתה מגלגל מרפא או תורת הלחשים או מלאכה (עור) בד"ק 13 (5+ד"מ 8) (הד"ק עולה ב5 על כל לחש שאתה לא מכיר ונדרש ליצירת הגולם). הצלחת בגלגול? יש לך גולם בשר. נכשלת? לא נורא, נסה שוב, אבל איבדת את מחצית החומרים.

לסיכום
המחיר של הגולם הוא המחיר בו הוא נמכר בשוק.
עלויות היצירה הן כמה עולה לך ליצור אותו (בכפוף להצלחה בבדיקת מיומנות מתאימה, לחוקי הפונדק ולתנאי השימוש. צוות הפונדק אינו נושא באחריות לגבי נזק שייגרם לך או לגלמים או לצד שלישי עקב פעולתך לפי הוראות השימוש :D)
המחיר ליצירת הגוף כלול גם במחיר השוק של הגולם וגם בעלות ליצירה שלו. אתה בעצם יותר את הגוף במחיר הזה ואז מנכה את זה מהעלות שרשומה שם.
בהצלחה!
 

העוג הברברי

פונדקאי ותיק
בצבא של ויני
המחיר של גולם הוא מחיר השוק שלו.
העלות של גולם הוא העלות ליצירה שלו.

כמו בחפצי קסם, העלות צריכה להיות מחצית מן המחיר. אך בגלמים אתה תראה הפרש לרוב, שהעלות גבוהה ממחצית מהמחיר. זה בגלל שהעלות של גולם כוללת גם את המחיר לגוף שלו, שנותרת זהה בין אם אתה קונה את הגולם ובין אם אתה יוצר אותו.

אתה צריך שיהיה לך את הרכיב החומרי שנדרש ליצירת הגולם כדי ליצור אותו. הגוף של גולם ברזל, לדוגמה, שעולה לפחות 10000 מ"ז. המחיר הזה כבר נכלל כחלק מהעלות, אתה לא צריך לשלם אותו בנפרד.
זה אומר שאם יש לך כבר גוף של 10000 מ"ז, אתה צריך רק את שאר החומרים בעלות 70000 מ"ז בשביל להשלים את העלויות ליצירת הגולם.
 
Top Bottom