• הצטרפו לפורום הפונדק

שלום וברוכים הבאים לפונדק, האתר המוביל בעברית על משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד.
    אחרי ההרשמה תוכלו לפרסם הודעות, לשלוח ולקבל הודעות פרטיות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה / התחברות
  • שדרוג פורום הפונדק הסתיים בהצלחה, ברוכים הבאים לבית החדש שלנו :)
    למרות שהפורום דומה לפורום הקודם, מתחת למכסה תמצאו שלל חידושים - ואולי אפילו איזה באג או שניים. למידע נוסף, בקרו בנושא

פאת'פיינדר בעברית - אזל מלאי ספר החוקים הבסיסי

אלעד הן

פונדקאי מהשורה
היתרון של מבוכים ודרקונים זה המיתוג, וכרגע דרישות התרגום של מו"ד 5 מבטלים למעשה את האפשרות להשתמש בו.
על כך כולנו מסכימים. לי אין עניין מיוחד ביצירת משחק על בסיס ה־SRD. פשוט אמרתי שאם מסיבה כלשהי נראה לאנשים שהמכניקה פה היא שחשובה, אז יש אפשרות לעשות משהו.

פלדריק

פונדקאי ותיק
השאלה היא מה מטרתנו. אני מרגיש שהדבר שממנו הפתיל החל היא מזה שאנחנו מודאגים מעתיד התחביב בארץ, כי עד עכשיו היו לו שיטות זמינות למכירה לצמוח דרכן.
אולי השאלה היא איך עונים על הצורך הזה- האם נניח ואנור, או שיטה אחרת דומה, יכולה להיות הדבר הזה שילד רואה בכל חנות וקונה, רצוי די בזול, כשער לתחביב.

טאי דיבון

פונדקאי מהשורה
אודה ואתוודה שאותי מדאיגה הרבה יותר בעיה אחרת: כמה שחקניות ושחקנים, מנחות ומנחים, עוזבות את התחביב. אני חושב שאפיק הרבה יותר אפקטיבי לשיפור מצב התחביב הוא לבנות את התשתיות שיקטינו את שיעור העוזבות והעוזבים. כי דיונים על הצטמצמות התחביב אני שומע לפחות מאז תחילת העשור הקודם וזה נכון, אין ספק בזה. אבל אני בתחושה שעדיף לנו לנסות טקטיקה אחרת. כי לדעתי הרבה מהקהל שלנו עוזב, והרבה מהעזיבות (הרבה ולא רוב, אין לי מושג מה הרוב) מטעמים שאפשר לפעול בהם. מקווה שזה נשמע הגיוני.

אביעד

פונדקאי ותיק
נראה לי אפשר לפתוח על זה נושא חדש, ואם אתה כבר פותח אחד אז כדאי שתפרט מה הגורמים לנטישה לדעתך :)
אבל נראה לי שהיעדר ספרים גורם לאנשים לא לבוא בכלל, שזה יותר גרוע מלנטוש - אנשים מחליפים תחביבים בחיים וזה טוב ובריא.

אגב, מדיונים שאני זוכר בפורום התחביב בעלייה, אבל יכול להיות שאני טועה.

טאי דיבון

פונדקאי מהשורה
מקבל, אפתח שרשור חדש במהלך מחר. לפתוח אותו בפורום של "משחקי תפקידים כלליים" זה בסדר? (אני די בטוח שטעיתי בשם של הפורום, מתנצל מראש). :)

The oldman

The Rainbow Archmage
צוות הפורום
אמנם הגבתי שם, אבל אני אישית מודאג יותר מזה שאין שחקנים חדשים - בסופו של דבר אף אחד לא רוצה להגיע למצב של משחקי המלחמה ההיסטוריים בארצות-הברית. שם זה הפך לתחביב כמעט-מת, כשבעברו הוא פרח והביא ליצירת משחקי הלוח והתפקידים המודרניים. אי שם בשנות התשעים הוא הלך ודעך כי לא גייסו דם חדש לתחביב. עכשיו זה בעיקר מבוגרים וזקנים שעדיין אוהבים את זה.
אם אין משחקי תפקידים בעברית על המדף, זה אכן בעיקר יפגע בגיוס שחקנים חדשים, אבל בטווח הארוך זה מרכיב חיוני גם להישארות של שחקנים וותיקים בתחביב.

Game

פונדקאי חדש
פעמיים ניסו להביא את ואנור לשוק הרחב - אני ואביב לפני ~7 או 8 שנים, ועוד פעם אביב והעמותה לפני שנתיים-שלוש, פעמיים זה נכשל. זה פחות משנה שהשיטה מגניבה לחובבי Hardcore, היא מתאימה לילדים בתנאי שיש מבוגר שמשווק להם אותה. למעשה זה לא משנה אם השיטה היא בינונית לחלוטין או הדבר הכי טוב מאז המצאת הגלגל - הקהל קובע, ובסופו של דבר ניסו פעמיים ונכשלו פעמיים. ולפחות בפעם הראשונה זה גם היה זמין בחנויות ברחבי הארץ, בכנסים ועוד, וזה פשוט לא תפס - Its beating a dead horse לראייתי.
גם ממה שדיברתי עם ההוצאה לאור של העמותה, מבחינתם ואנור זה כישלון כמו שהיה אצלי - אין סיבה להדפסה מחדש.

אני התחלתי לעבוד על שיטה משלי לילדים (גיבורים ודרקונים) ולצערי זה מתקדם לאט משמעותית ממה שחשבתי, אבל ממה שאני רואה עם הילדים שאני מריץ להם הם אוהבים את המגוון ואת הדמויות וכן, גם את המיניאטורות. למרות זאת אין לי אשליות, גם אם יום אחד אני אסיים, זה ישוחרר בתור PDF להורים באינטרנט כי אין שום סיבה שזה יצליח בשוק כמוצר מסחרי.

לא סתם טבעו באנגלית את המונח Fantasy heartbreaker, וזה כנראה הגורל של כל שיטה שאינה מבוכים ודרקונים בישראל, לא משנה כמה הרעיון שלה מגניב.

הרעיון של תרגום פתוח הוא טוב, ולמעשה כבר תרגמו את ה SRD לעברית ואף אפשר להוריד אותו בפונדק. הבעיה שחוקי ה SRD הם לא מלאים.
לפני כמה שנים היה לי בבית הספר שיעור ״מבוכים ודרקונים״ , המורה הוא שחקן ומנחה וותיק והוא המציא מן שיטה פשוטה שמשתמשת רק בק6 ודיי דומה ל3.5 היא נקראה ״גיבורי המרחבים״ בתור ילד בכיתה ג׳ ד׳ ה׳ היה כיף מאוד לשחק איתה

Top Bottom