• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מהדורה 5 ערכי תכונה בהתחלה

גנדלף האפור

פונדקאי מהשורה
חובב.ת משחקי לוח חוקר.ת מדע חובב.ת הארי פוטר חובב.ת מבוכים ודרקונים קטאן זה גדול ברברי! מנצ'קין בנשמה טולקינאי.ת מנחה
שיוצרים דף דמות יש מגבלה שהערך יכול להגיע אליה (אני לא מדבר על 20)

התשובה הטובה ביותר
תלוי בסגנון בנייה.
אם אתה מגלגל תכונות (4ק6 ומשמיט את הנמוך ביותר) אין הגבלה לכמה יכול להיות לך בתכונה (בין למעלה או למטה) עקרונית אתה יכול להיות עם 18 בתכונה אחת ו6 בתכונה שנייה כאשר אתה עושה ככה.

אם אתה עובד על שיטת נקודות (מה שרוב המשחקים עושים בזמן האחרות) אתה לא יכול להיות עם יותר מ15 נקודות בתכונה לפני תוספי גזע או כל תוסף אחר. ואתה לא יכול להיות עם פחות מ8 בתכונה.
אני לא זוכר בדיוק את השיטת חישוב, אבל המערך הכללי הנפוץ ביותר של 5 הוא, 15,14,13,12,10,8.

זכור לי שיש עוד איזה שיטת חלוקת תכונות אבל אף אחד לא משתמש בה של 2ק6 +6 לכל תכונה. בדרך כלל היא נועדה לדמוית חזקות יותר בגלל שהרבה יותר קשה להוציא ככה תוצאות נמוכות
תלוי בסגנון בנייה.
אם אתה מגלגל תכונות (4ק6 ומשמיט את הנמוך ביותר) אין הגבלה לכמה יכול להיות לך בתכונה (בין למעלה או למטה) עקרונית אתה יכול להיות עם 18 בתכונה אחת ו6 בתכונה שנייה כאשר אתה עושה ככה.

אם אתה עובד על שיטת נקודות (מה שרוב המשחקים עושים בזמן האחרות) אתה לא יכול להיות עם יותר מ15 נקודות בתכונה לפני תוספי גזע או כל תוסף אחר. ואתה לא יכול להיות עם פחות מ8 בתכונה.
אני לא זוכר בדיוק את השיטת חישוב, אבל המערך הכללי הנפוץ ביותר של 5 הוא, 15,14,13,12,10,8.

זכור לי שיש עוד איזה שיטת חלוקת תכונות אבל אף אחד לא משתמש בה של 2ק6 +6 לכל תכונה. בדרך כלל היא נועדה לדמוית חזקות יותר בגלל שהרבה יותר קשה להוציא ככה תוצאות נמוכות

התשובה הטובה ביותר
תיאורטית תכונות יכולות להגיע גם ל30, אם שיפרת מספיק+חפצי קסם+אפקטים אחרים.
יש מנחים שמחליטים להגביל את המקסימום אבל זה לא חלק מהחוקים הרשמיים.
מקווה שהבנתי את שאלתך.

תיאורטית תכונות יכולות להגיע גם ל30, אם שיפרת מספיק+חפצי קסם+אפקטים אחרים.
יש מנחים שמחליטים להגביל את המקסימום אבל זה לא חלק מהחוקים הרשמיים.
מקווה שהבנתי את שאלתך.
למעשה, המקסימום בתכונה הוא 20 אלא אם כן רשום אחרת.
יש כמה חפצים/מאפיינים שמעלים תכונה מעל ל20, אבל הם יוצאי דופן.

למעשה, המקסימום בתכונה הוא 20 אלא אם כן רשום אחרת.
יש כמה חפצים/מאפיינים שמעלים תכונה מעל ל20, אבל הם יוצאי דופן.
נכון, בדקתי שוב ואתה צודק, טעות שלי.
אם כך לא ממש הבנתי את השאלה המקורית.

בחלק ממערכי התוכונת של בניית דמות (בדרגה 1) יש מגבלה של כמה מותר שיהיה לך בכל תכונה, זה כמו שב4 ו3.5 לא יכולת לשים יותר מ18 נקודות בתכונה לפני תוספי תכונות, אז ב5 אתה לא יכול לשים יותר מ15. השאלה שלו הייתה מהו אותו גבול שיש לדמות בדרגה 1 בעת בנייה שלה וחלוקת תכונות. כל עוד לא מגלגלים תכוונת, אותו גבול הוא 15 (שוב, לפני תוספי תכונות)

חזרה