• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

עץ הרשמה למשחק [מו"ד 5 עם שינויים] למשחק במלסטרה. 2/4. - בוטל.

משחק של 4 שחקנים, מקצועות וגזעים מותרים: ספר החוקים לשחקן וגם מקצוע רוקח השיקויים מצורף כאן (אשמח ששחקנים יעברו עליו ויעירו את הערותיהם). ההרפתקאות יהיו הרפתקאות שאני כתבתי. ככלל המשחק אמור להיות די "קלאסי". עולם המערכה מלסטרה (אזור ההתחלה יהיה העיירה קלת'וסיה שלחוף אגם רל'נארן באזור של הארמון השוקע), לבחירת השחקנים. השחקנים יגישו לי את הדמויות ואם יהיה יותר מ4 אני אבחר מביניהם. כל דמות מקבלת גלגול של 5ק"פ דמות בזהב (ניתן לקחת את הציוד ההתחלתי שיש במהדורה 5 במקום הזהב). רקע וגזע יהיה בהתאם לעולם המערכה מלסטרה, כוהנים וכוהנות יצטרכו לבחור מבין האלים של מלסטרה (לכוהנת: כוהנת של אחת ההשתקפויות (מלבד הזהובה) או של אלת האור של אורגי הערפל (במקרה של אלת האור חובה להיות אורגת ערפל) לכוהן: אלת האור של אורגי הערפל (חובה להיות אורג ערפל) או האבא בעל הקרניים של הפארליל (חובה להיות פארליל)) הגשת דמויות תהיה בתאריך 15/2/2021. הדמויות יהיו בדרגה 1. המשחק יתנהל דרך הפורום בקצב של הודעה ליומיים, ובקרבות הודעה ביום. המשחק יהיה קמפיין ארוך (כשנה +). מומלץ לקרוא את החוברת למתחיל של מלסטרה ובמיוחד את פרק 4.7 ממנה, שמתאר את אגם רל'נארן והארמון השוקע, אזור תחילת המערכה. ניתן להוריד את החוברת באתר הפונדק.
השינויים במכניקה יהיו במערכת במחירים (מצורף קובץ נוסחאות למערכת המחירים) ובנק"נ, לפי הנוסחה של: ד"א +1 פחות דמ"ח = נק"נ על ההיתקלות שמתחלק בין כל השחקנים. כדי לעלות דרגה צריך לשלם נק"נ בסך 7+ הדרגה שלך (8 כדי לעלות ל2, 9 כדי לעלות ל3 וכן הלאה).
עריכה: מכיוון שלא אוכל להתחבר עוד לאתר, לצערי המשחק לא יתקיים לבסוף. עמכם הסליחה.
דיווח

קבצים מצורפים

• רוקח השיקויים - מקצוע בכתיבה עצמית.pdf
    120.5 KB · צפיות: 4
  • נוסחאות למחירים במבוכים ודרקונים.pdf
    92.5 KB · צפיות: 6
עריכה אחרונה:
יש פרטים על כמה מקיף/ארוך המשחק?
לא הבנתי מה אתה מתכוון מקיף. האורך שלו לא ידוע, כמה שיתחשק לנו. התדירות: פעם ביומיים, אם זה בקרב פעם ביום. קרב הוא סדרה של הודעות, לפי סדר היוזמה, כשכל הדב"שים יגיבו מייד בתורם, ומצופה מהדמויות לענות כמה שיותר מהר, עם זמן של עד יום להודעה. דרך אגב, אפשר לעשות את עולם המערכה מלסטרה, מה שהשחקנים יבחרו.

כמה שאלות לגבי המשחק:
באיזה דרגה הדמויות?
יש מגבלה על הספרים בהם ניתן להשתמש?
רוקח השיקויים בנוי עם כמה יכולות שלא קיימות במהדורה 5, ובמקור מפאת'פיינדר
בכותרת אמרת שיש כמה שינויים לשיטה, איזה שינויים בדיוק?

באיזה דרגה הדמויות?
בדרגה 1.
יש מגבלה על הספרים בהם ניתן להשתמש?
מקצועות וגזעים מותרים: ספר החוקים לשחקן וגם מקצוע רוקח השיקויים מצורף כאן
רוקח השיקויים בנוי עם כמה יכולות שלא קיימות במהדורה 5, ובמקור מפאת'פיינדר
זה לא כזה משנה, אני עדיין מרשה לשחק אותו.
בכותרת אמרת שיש כמה שינויים לשיטה, איזה שינויים בדיוק?
1. מערכת המחירים: בנויה בצורה שונה מעט (הרבה יותר פשוטה) עובד כעת על נוסחאות לרוב סוגי החפצים הקיימים.
2. מערכת הנק"נ: במו"ד 5 היא מאוד מסובכת וחסרת יעילות (ויש גם כמה בעיות לוגיות, לא אתעכב על זה) ולכן משתמש במערכת נק"נ (אבל לא במערכת ד"א) שונה שמתבססת על הנוסחה הבאה: ד"א+1 פחות דרגת השחקן (או הדמ"ח) = נק"נ על ההיתקלות. לעליית דרגה: 7 + הדרגה בה אתה נמצא. כך יותר קשה לעלות דרגות ככל שדרגתך יותר גבוהה (מה שיוצר בדר"כ איזון בחבורה) וגם כמות הנק"נ המתקבלת על מפלצת נתונה תלויה בקושי להביס אותה.
עדכון: תאריך שליחת הדמויות יוארך עד תאריך 12/2/2021 (הארכה של 4 ימים, אולי יהיו הארכות נוספות בהתאם לצורך). נא להכין את הדמויות מראש. לגבי ההיקף של המשחק - מיועד להיות קמפיין גיהנומי שרובו יתרחש בגיהנום או קשור אליו, או להיות קמפיין של עולם המערכה מלסטרה (כל מי שרוצה לשחק, מזומן להצביע, מה שיקבל יותר הצבעות ישוחק) במקרה שנשחק במלסטרה, נקודת ההתחלה תהיה העיירה דלוסיה שנמצאת באזור אגם רל'נארן והארמון השוקע. נא להתאים את רקע השחקנים להגעה כלשהי לשם, ומומלץ להיות מהאזור. למי שלא מכיר את מלסטרה, ניתן להוריד את החוברת למתחיל של בקעת קיירן באתר הפונדק. מומלץ לקרוא בעיקר את הפרקים הראשון, השני, השלישי, הרביעי והחמישי (הכי חשוב הרביעי, הכי פחות חשוב החמישי). למי שלא מכיר את חוקי מו"ד 5, ניתן להוריד את חוקי הבסיס בעברית. אני מדגיש מראש שאני לא תמיד אציית לחוקים, והמילה שלי היא המילה האחרונה. אין צורך ביותר מהיכרות כללית של החוקים והיכרות טובה עם חוקי בניית הדמות, וגם היכרות עם פאת'פיינדר תספיק.
בעניין קביעת תכונות למשחק: השחקנים מקבלים את הערכים הבאים (לא כולל מתאמי גזע): 16 ( +3), 15 (+2), 13(+1), 12(+1), 9(-1) ,8(-1). השחקנים יכולים לשבץ ערכים אלו כרצונם בתכונות.

יש לי רעיון לדמות באופן כללי, כמובן שלדמות בקמפיין גיהנומי (דרך אגב, בהתייחסות שלך לגיהנום, אתה מתייחס לthe nine hells איפה שיש שטנים, או the abyss איפה שיש שדים?) יהיה רקע שונה מדמות בקמפיין במלסטרה (אני ארפרף על החוברת למרות שאני בלי ספק לא אקרא את כל ה140 עמודים), אני מעדיף מערכת במלסטרה אישית, אבל אני לא אתנגד למערכת גיהנום. בכל מקרה אני כנראה בונה על לשחק וורלוק, ברית עם שד, שטן או פייה כנראה (לא סגור על זה עדיין)

גיהנום אני מתכוון ליצורי גיהנום, שהמשותף להם שהם עשויים (במידה כזו אחרת) מאחד הבאים: אש, קרח, חומצה, רעל, ולעיתים רחוקות רעם. אץה יכול לקרוא להם שדים, שטנים, פיות, מה שתרצה. לגבי מערכה במלסטרה - היא תהיה הרבה יותר שלטונית (הדמויות משתלטות / מצילות את השלטון (מי בכלל השלטון?)) וקמפיין גיהנומי הרבה יותר מסתכל על האדם הקטן ורצונותיו. לגביך - אני אשתדל לעשות שינויים בקמפיין הגיהנומי, כי התכוונתי שהוא יתבסס על סדרת הרפתקאות הגיהנום בתור התחלה...

1) יש סיבה לזה, מערכת הנשקים של מהדורה 5 נועדה להיות מאוזנת עם היכולות שלה, היכולת לבנות נשק ממש עוצמתי באופן כל כך זול זה דבר מסוכן מבחינת איזון. והעובדה שאין נוסחאות מוגדרות לא אומר שזה לא קיים, אם אתה רוצה להמציא משהו חדש, פשוט תשווה אותו למשהו קיים. ואם אתה רוצה להמציא משהו שזורק הכל מהתמונה, אז הנוסחאות שלך לא מאוד יעזרו לך בכל מקרה
2) זהב צריך להיות יקר יותר, סבבה, אז תחלק את המחירים ב5 ותקבל עולם שבו הכל זול יותר
3) לא בטוח שהבנתי את רעיון ה" אתה מתחיל עם 5 ק"פ" זהב, זה כפול סוג הקוביה, כלומר אשף מתחיל עם 30 ולוחם עם 50? או ועוד כלומר אשף מתחיל עם 11 ולוחם מתחיל עם 15? או שאתה מגלגל 5 קוביות פגיעה וזה הזהב שלך כך שאשף יקבל ממוצע של 17.5 ולוחם יקבל ממוצע של 27.5?

1) יש סיבה לזה, מערכת הנשקים של מהדורה 5 נועדה להיות מאוזנת עם היכולות שלה, היכולת לבנות נשק ממש עוצמתי באופן כל כך זול זה דבר מסוכן מבחינת איזון. והעובדה שאין נוסחאות מוגדרות לא אומר שזה לא קיים, אם אתה רוצה להמציא משהו חדש, פשוט תשווה אותו למשהו קיים. ואם אתה רוצה להמציא משהו שזורק הכל מהתמונה, אז הנוסחאות שלך לא מאוד יעזרו לך בכל מקרה
בנוסחאות שלי פשוט צריך לא לתת לשחקנים יותר מדי זהב. זה לא כזה מסובך.
2) זהב צריך להיות יקר יותר, סבבה, אז תחלק את המחירים ב5 ותקבל עולם שבו הכל זול יותר
זאת באמת לא הסיבה המרכזית שלי והייתי יכול לעשות כך אם זאת הייתה הסיבה היחידה.
3) לא בטוח שהבנתי את רעיון ה" אתה מתחיל עם 5 ק"פ" זהב, זה כפול סוג הקוביה, כלומר אשף מתחיל עם 30 ולוחם עם 50? או ועוד כלומר אשף מתחיל עם 11 ולוחם מתחיל עם 15? או שאתה מגלגל 5 קוביות פגיעה וזה הזהב שלך כך שאשף יקבל ממוצע של 17.5 ולוחם יקבל ממוצע של 27.5?
הכוונה שאתה מגלגל את הק"פ שלך 5 פעמים ומקבל את התוצאה בזהב. הסיבה היא שדמויות לוחמות עם ק"פ גבוה בדרך כלל צריכות יותר כלים כדי להשוות אותן לדמויות מטילות לחשים חזקות.

בנוסחאות שלי פשוט צריך לא לתת לשחקנים יותר מדי זהב. זה לא כזה מסובך.
אבל אתה מתעלם מהעובדה שהנוסחאות שלך לא מכסות את עשרות החפצים שאפשר לקנות במהדורה 5, אם אני רוצה לקנות כל סוג של פריט שלא מופיע בנוסחאות שלך אני צריך לשאול אותך בשביל השימושיות שלו מ1 עד 100? זה נשמע מסובך וממש לא יעיל.

פחות קריטי לי, כי וורלוקים לא באמת צריכים ציוד חוץ מפוקוס ללחשים ואולי שריון, אבל עדיין יש לא מעט כאב ראש עם זה.
בשביל דפ"ד אני מחכה להחלטה שלך בשביל עולם המערכה, כי הסיפור רקע והדמות ישתנו בין המקרים, אני מעדיף מלסטרה

לגבי חפצי יעילות - אתה באמת תקבל את רובם תוך כדי מערכה בלי מחיר. המחיר הלא מוגדר נועד לאפשר לי לקבוע מחיר כל פעם לפי העניין המקום והזמן. בנתיים אתה המצביע היחיד, אבל כדאי לחכות לאחרים. כמו שעדכנתי בנושא הראשי, אתה יכול קחת ציוד התחלתי לפי מה שכתוב במהדורה במקום לקבל זהב.

היי אני מעוניין להשתתף בקמפיין
נשמח מאוד לשתפך בקמפיין, נא לבנות דמות בבית ולהציג לי אותה. עולם המערכה הוא מלסטרה. אני מוכן לעזור לך לבנות את הדמות אם תרצה. איזו דמות תרצה לשחק? הבנתי שגרגויל מתכוון לשחק דמות של מכשף חצי אורג ערפל חצי פארליל (עיין חוברת למתחיל של עולם המערכה מלסטרה פרק שני, שניתן להורידה באתר הפונדק) עם איזשהו קש לדת מוזרה שהוא כותב. אולי יועיל לחבורה לוחם קפא"פ כלשהוא או לוחם טווח.

היי, אני מעוניין להשתתף בקמפיין. אתה תוכל לעזור לי ליצור דמות? (אני חדש במבוכים ודרקונים, אני מקווה שזה לא יפריע לאף אחד).

עריכה אחרונה:
חזרה