• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

עץ הרשמה למשחק בעולם המערכה נפילת הממלכות [מו"ד 5 מותאם] 3- 2/4.

אוקיי
יש לי לא המון זמן, אז הנה גרסה מקוצרת על מה שחשבתי:
חשבתי על בן אלמוות שגלה בטעות, והולך למצוא את הרביעייה בשביל לחזור לביתו האהוב.
אני כנראה אשתמש במכאניקה של אאסימר, דם מלאך, אם אתה מאשר, כמובן (אני אשלח לך את הנתונים בפרטי), וככל הנראה לוחם/נוכל, אני אחליט מאוחר יותר. זה בסדר מבחינתך? כשיהיה לי יותר זמן, עוד כמה שעות/מחר, אני אפרט יותר ואכתוב רקע סיפורי ורקע כללי.

הרעיון הוא מעולה, רק 2 בעיות: 1 - צופה אמור להיות בעל כוחות קסם מה שאמור לתת לך את מקצוע המכף, ואני אתן לך בפרטי נתוני גזע מיוחדים שכתבתי לצופים (אני יודע שהם לא יהיו מאוזנים, כי זה לא גזע שחקן... אתה לא תקבל את כל היכולות של הגזע.
אגב, כמה שנים הצופה שלך חי במקלט לפני שהוא גלה בטעות? ואיך הוא גלה בטעות? לפני כמה שנים זה היה (או: כמה שנים נותרו לו לחיות)?

1- כן, זה נכון, אבל אחרי כמה זמן הקסם יכול לדעוך, ובאחד הספיציפי הזה, שעוד מעט יהיה לו שם, כמעט ולא נשאר שום קסם, אולי לא בכלל.
2- אין בעיה.
אני אכתוב את כל התשובות לשאלות שלך עוד כזה... שעתיים? אולי פחות.

אוקי, זה אומר שהצופה שלך מת תוך מקסימום שנה... צופים חיים מהקסם, אם אין להם קסם הם מתים... ובניגוד למלניה בספרים שהפכה לבת תמותה, אתה לא (כי אתה כבר בן תמותה, וגם כי היא בת אלמוות מקורית).

המ... זה נכון, שכחתי מהפרט הקטן הזה. אז יש לו קסם, אני מניח.
חבל, תכננתי על נוכל.
האם זה בסדר שאני אשחק נוכל בכל מקרה? וגם, האם אני מקבל את כל התכונות והיכולות שכתבת לי בפרטי?
אגב, באיזו שיטה לתכונות אנחנו משתמשים?

אתה יכול לשחק נוכל עם ריבוי מקצועות של דרגה אחת לפחות כמכשף (אם זה מפריע לך ממש, אולי אוריד את זה). כן, אתה מקבל את כל מה שכתבתי (שים לב שהתכונה "דם בני אלמוות" עלולה להפוך אותך למטרה עבור טקסים אפלים של יצירת / השמדת / התכווננות הקשורים לחפצ"קים עוצמתיים (הרביעייה, אבל בכלל לא רק). אם אתה מחליט לשחק את הצופה הגולה אתה תתחיל בדרג 7 (במקום 8) אבל עם ידע על המקלט, והיכרות עם צופים אחרים - מה שיכול להיות חזק בהרבה מדרגת דמות אחת (זכור שהמרוץ לרביעייה הוא מידע, מודיעין והגנה - בסדר הזה!).

טיזר:
זו הייתה טעות.
פשוט מאוד, טעות.
כן, הייתי בזמן הלא נכון ובמקום הלא נכון, אבל בכל זאת, זו טעות.
לא הייתי צריך לצאת מהמקלט, עכשיו כשאני יודע שאי אפשר לחזור. אפילו את צורת הנץ שלי איבדתי.

זה היום הראשון שלי על פני האדמה, והוא התחיל כמו סיוט חי.
איבדתי את המראה שלי, את הכוחות שלי... אני כבר לא צופה. צופים בי.
וזה נראה כאילו זה רק יילך ויחמיר.
-----------------------------------
ד'יראן הוא - היה, אם לדייק - צופה. היה לו שיער אדום, כצבע החלודה, והיה לו עור מבריק כמו מתכת. כולם העריצו אותו. הוא היה מדהים. המדהים שבצופים. או לפחות כך חשב.
עד כמה שהיה מושלם, ד'יראן לא היה חף מטעויות. זה היה יום בהיר, כמו כל יום אחר במקלט, וד'יראן יצא למדשאות שמהן אפשר להגיע לארצות הנצפים, כמו שהוא כינה אותן.
הוא נשכב על הדשא, כמו בכל יום אחר. הוא אכל תפוח, כמו כל יום אחר. הוא הפך לנץ, כמו כל יום אחר.
אבל בשעה שעף מעל אוראנוס, מעל הארמונות והפאר, הוא איבד ריכוז.

הוא לא היה בטוח מה קרה לו. עד היום הוא לא בטוח מה קרה לו.
הוא פשוט... נפל. הוא איבד את צורת הנץ שלו, נופל לקרקע ונחבל קשות.
טיפלו בו, כמובן. הוא החלים.
או אם לדייק, הגוף שלו החלים.

ואז, יום אחד, הוא שמע שהרביעייה נמצאה שוב.
ושום דבר לא יעצור אותו מלהשיג אותה, ולחזור סוף סוף הביתה.

(די קצר, אבל לא נורא. אני אערוך להודעה הזאת את דף הדמות המכאני, עוד לא סגור לגמרי איזה מקצוע לבחור למשחק.. פוליטי יותר. כנראה לוחם, למען האמת.)
---------------------
הסבר על ד'יראן היום-
ד'יראן הוא לוחם היום. הוא שמר על יכולותיו המיסטיות, אבל לא משתמש בהן. הוא חוסך את הקסם שלו לרגע אחד, רגע אחד מיוחד, הרגע שייאפשר לו לחזור סוף סוף הביתה. עם הרבעייה אצלו, הכל יהיה אפשרי.
הוא משתמש בכוחו הפיזי שנשאר אצלו מאז תקופתו כצופה, ומשכיר את עצמו תמורת כסף לאדונים עשירים שרוצים שומר ראש מיומן, או כפר שרוצה הגנה מקבוצת שודדים, או כל דבר כזה.
וכשהוא שומע על הרביעייה, הוא הולך אליה כמה שיותר מהר.

האם הצופה שהגיע אליך בחלום מכיר אותך? כמה צופים משמעותיים אתה מכיר? כמה שנים חיית במקלט? לשאלה הזו התשובה אמורה להיות משהו כמו 600, 900 או מספרים דומים (אלא אם אתה צופה צעיר מאוד מהדור האחרון).

לא, כנראה שלא. קשה לזהות אותו.
ד'יראן לא ממש מכיר צופים משמעותיים, כי הוא לא היה... ממש ממש מוכר. אבל היו לו כמה חברים, שכרגע חושבים שהוא מת.
הוא חי במקלט 723 שנים, שלושה חודשים ועשרים ושניים ימים בדיוק, והוא עדיין סופר את הזמן שעבר מאז- שתיים עשרה שנים, חודשיים ויום.

מצורפים כאן שני קבצים: אחד זה הערות לדפ"ד של זאב בודד, ואחד הערות לדפ"ד של גרגויל.
נא לעיין ולענות / לתקן במידת הצורך.

קבצים מצורפים

• הערות על ד'יראן הצופה הגולה.pdf
    89.4 KB · צפיות: 12
  • הערות על ג'ונתן מקסימוס.pdf
    56.4 KB · צפיות: 8
1. הממוצע הוא 6, לא יודע למה. זה מה שכתוב בספר.
2. לא שכחתי, פשוט לא כתבתי את זה ליד השריון. זה 17 (שריון רצועות), +2 מגן, +1 סגנון הגנתי
3. אלו דברים שאני זוכר כבר, אחרי טיפה זמן ניסיון משחק. הם כתובים לי בדף PDF, בכל מקרה
4. פגיון הוא עם בונוס זריזות, לא כוח.
7. אותו דבר כמו שלוש. אם אני לא זוכר אותן, אני יכול פשוט לבדוק לפני שאני מגיב. זה לא כזה קריטי, אבל תודה בכל מקרה.
8. זה אומר שמכירים אותי, ואם אני אפגוש מישהו, אני (אולי) יכול לפקד עליו או משהו. זה אומר שאחרים מכירים בידע הצבאי של ד'יראן.
9. התאוששות, גם עובד. תרגומים וזה.
10. פרץ פעולה, כן.
11. בכל זאת, זה לא כזה משנה. שאני אזכור שזה מה שאני מקבל ברמה 4,6,8 ועוד רמות.
12. אני לא רואה את השינויים שלך, אבל בסדר. בעיני תרגומים זה באמת לא משנה, אבל נו.
13. אוקיי
14. זה כתוב לי על הדף PDF, לא ראיתי צורך לכתוב את זה. זה לא באמת משנה שום דבר.
15. הא. לא זכרתי כנראה. אני כנראה אמכור את זה ואקנה חפץ כלשהו.
16. אכן, זה פשוט... מקוצר.

הממוצע הוא 6, לא יודע למה. זה מה שכתוב בספר.
הממוצע של 1ק10 זה 6 בגלל שהממוצע של המספרים 1 עד 10 זה 5.5 (תבדוק!) ומעגלים למעלה. אתה אמור לקבל +14 מהחוסן, בדרגה ראשונה מספר מלא (עוד 10) ואז 6ק10, שזה 36 +14 +10 = 60, לא 67... לכן שאלתי אם גלגלת.
. לא שכחתי, פשוט לא כתבתי את זה ליד השריון. זה 17 (שריון רצועות), +2 מגן, +1 סגנון הגנתי
אני יודע, בדרך כלל דברים כאלה עדיף לכתוב ליד השריון כדי להבין במה בדיוק מדובר.
אלו דברים שאני זוכר כבר, אחרי טיפה זמן ניסיון משחק. הם כתובים לי בדף PDF, בכל מקרה
אוקי, השלמתי גם אצלי. מה עם אקדח קשת? אם אתה לא יודע איך מתרגמים את זה אז תגיד טווח ונזק, ואני אבדוק. אגב, לא מבין איך יכול להיות 1ק8 +3 אם הכוח שלך זה +4 והזריזות +2...
פגיון הוא עם בונוס זריזות, לא כוח.
פגיון הוא מעודן. מעודן אומר שאתה יכול (אבל לא חייב) להשתמש בזריזות במקום כוח.
אותו דבר כמו שלוש. אם אני לא זוכר אותן, אני יכול פשוט לבדוק לפני שאני מגיב. זה לא כזה קריטי, אבל תודה בכל מקרה.
אין בעיה.
זה אומר שמכירים אותי, ואם אני אפגוש מישהו, אני (אולי) יכול לפקד עליו או משהו. זה אומר שאחרים מכירים בידע הצבאי של ד'יראן.
אחרים? מי זה אחרים? אם תפגוש חייל לימריאני, זה יעזור? ומורד? אתה מן הסתם מבין מן השאלות שאין לזה מכניקה ברורה... אני אתן לך +5 לבדיקות שכנוע הקשורות לידע צבאי.
התאוששות, גם עובד. תרגומים וזה.
אין בעיה, פשוט אני לא יודע אנגלית ועובד רק עם התרגום... אז ניסיתי להבין איזה יכולת זו בדיוק. כמו שכתבתי, זה לא רק 1ק10, זה 1ק10 +7.
אני לא רואה את השינויים שלך, אבל בסדר. בעיני תרגומים זה באמת לא משנה, אבל נו.
מבין אותך, אבל אם אתה היית משחק רק עם התרגום גם אתה היית רוצה שזה יהיה כתוב במונחים שאתה מכיר.
זה כתוב לי על הדף PDF, לא ראיתי צורך לכתוב את זה. זה לא באמת משנה שום דבר.
אני רוצה שיהיה לי בדיוק את המכניקה שלך... איזה מיומנויות בחרת? ובמשחק מבוסס מערכות יחסים זה משנה מאוד...
הא. לא זכרתי כנראה. אני כנראה אמכור את זה ואקנה חפץ כלשהו.
ממליץ לשמור גם לא מעט זהב במזומן, כדי לקבל מידע צריך לשמן את הגלגלים... אגב, בחוקים המקוריים אני לא יודע אם זה כתוב, פשוט בגלל שאתם מתחילים בדרגה גבוהה אז נתתי את האופציה הזו.
אכן, זה פשוט... מקוצר.
אין בעיה, אני מעדיף שהכל יהיה מפורט (אערוך אצלי, אצלך תעשה מה שנוח לך).

1) בני אנוש מדברים מדוברת ועוד שפה מהגדרה
2) לום נמצא בציוד רקע, אז הוספתי אותו, טכנית יש לי שניים
3) מוקסם, מורעל, מפוחד, אחוז... כל מיני מצבים כאלה שלחשים והשפעות יכולות לתת לדמויות
4) ללוחם יש יכולת בשם סגנון לחימה, אחד מהם הוא "קשתות" שנותן 2+ להתקפות טווח, לא ציינתי את זה ביכולות כי זה תוסף פאסיבי שלא משפיע בשום מקום אחר

חזרה