• הצטרפו לפורום הפונדק

שלום וברוכים הבאים לפונדק, האתר המוביל בעברית על משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד.
    אחרי ההרשמה תוכלו לפרסם הודעות, לשלוח ולקבל הודעות פרטיות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה / התחברות
  • משוב על הבטא של פאת'פיינדר פראי
    בשעה טובה התחלנו לשלוח לתומכים את קבצי הבטא של ספר הבסיס של פאת'פיינדר בעולמות פראיים. זה הזמן שלכם לקרוא את הספר, ולתת לנו משוב על טעויות שגיליתם או הערות כלליות כדי שהספר המודפס יהיה מושלם.
    פתחנו לשם כך פורום ייעודי למשוב.

סיפור עליית המורדים

Falcongirl2020

פונדקאי ותיק
פרק טוב. הסצנה עם הסוכריות וכאב השיניים מזכיר לי את הביקור האחרון שלי אצל השיננית שאיימה עליי שאם לא אטפל יותר טוב בשיניים, הן יתחילו לנשור. לא שזה יקרה לקליאו... כאב שיניים הוא גם, כמסתבר, סימן להתקף לב ולאור מה שעבר על קליאו עד כה, אני לא אופתע אם היא עברה התקף לב - משהו שההשלכות הרציניות שלו נמנעו ממנה בשל קסמי הריפוי שאורפן הטיל. מאידך, לפעמים כאבי שיניים הם רק כאבי שיניים.

באופן מוזר, הסצנות של דאברה וגייל מתכתבות עם הסצנה בין אורפן לקליאו במובן הזה שגייל וקליאו מרשים לעצמם לדבר בחופשיות מול אנשים מסוכנים. במקרה של אורפן, זה מובן אבל במקרה של דאברה, מה גורם לגייל לחשוב שהוא יצא מסצנה כזו בלי עונש?

נחמד לשמוע מלואיס מודה שהוא מחבב את קיזה.
תודה על התגובה!

קליאו רק בת 16, היא לא קיבלה התקף לב... וגם אין לה בעיות בלב (בעיות מולדות). רוב כאבי שיניים הם פשוט כאבי שיניים.

גייל יודע שדאברה, אחותו (מקווה שהבנת את זה מהכתוב) עלולה להעניש אותו, הוא עדיין לא מתכוון להרוג אותה, כי בדרך כלל כמו שהוא מכיר אותה היא אוהבת לאיים יותר מלעשות. הוא יודע שאם דאברה תנסה לפגוע בקליאו, זה הסוף שלה מבחינתו, הבעיה שדאברה היא מאוד חזקה ובהמשך תיראה זאת.

Falcongirl2020

פונדקאי ותיק
אהבתי מאוד את הפרק.
חוזר לעניין סימני הפיסוק - יש המון מקומות בפרק שיכולת לשים פסיקים שהיו מקילים מאוד על הקריאה.
תודה על התגובה, הייתי רוצה שתכתוב יותר מה אהבת.

לגבי הפסיקים... ביקשתי בעבר שכתוב\בטא... אף אחד לא נענה לבקשתי. ובכל זאת, אני אשתדל יותר לשים לב.

Falcongirl2020

פונדקאי ותיק
ייתכן שפספסתי את זה או שלא היה לי זמן באופן נקודתי, אבל אם את עדיין רוצה - אני יכול למלא את התפקיד.
תודה רבה! אני אשמח מאוד... שלח לי הודעה אם אתה מוכן ועל איזה פרקים, אני עדיין לא יודעת אם עליי לפרסם את השכתוב במקום מה שנכתב כבר או לפותח אשכול חדש.

הלדין

פונדקאי ותיק
משגיח/ה בדימוס
לגבי קירבת הדם בין דאברה לגייל, בקריאה שנייה הבנתי שהם אח ואחות לפי ההערה של דאברה לגבי אמם שזה מעט מוזר לאור העובדה שגייל, אם הוא אביה של קליאו, הוא בכלל לא מהכפר אלא בן אצולה מהעיר, שהוריש לבתו חרב גדולה. זה פשוט התנגש במה שהבנתי עד כה על הדמות. לגבי דאברה, כשחושבים על זה, מעולם לא נאמר שהיא בהכרח יתומה אלא רק שקיזה יתומה. רק מוזר שהיא לא זוכרת שהיה לדאברה אח גדול יותר.

לגבי כאבי שיניים, כן, התרשמתי שזה סתם כאבי שיניים.

Falcongirl2020

פונדקאי ותיק
לגבי קירבת הדם בין דאברה לגייל, בקריאה שנייה הבנתי שהם אח ואחות לפי ההערה של דאברה לגבי אמם שזה מעט מוזר לאור העובדה שגייל, אם הוא אביה של קליאו, הוא בכלל לא מהכפר אלא בן אצולה מהעיר, שהוריש לבתו חרב גדולה. זה פשוט התנגש במה שהבנתי עד כה על הדמות. לגבי דאברה, כשחושבים על זה, מעולם לא נאמר שהיא בהכרח יתומה אלא רק שקיזה יתומה. רק מוזר שהיא לא זוכרת שהיה לדאברה אח גדול יותר.

לגבי כאבי שיניים, כן, התרשמתי שזה סתם כאבי שיניים.
נכון, הוא היה בן אצולה והתגורר בטוטוקונטה יחד עם אישתו ובנותיו עד... שקרה מה שקרה (פירוט בהמשך) ולכן במקור גייל בכלל בן אצולה, זאת הסיבה שהוא לא ותיק של הכפר ולא זיהה את קיזה שהרסה את הכפר לפני מספר שנים. החרב שהוא הוריש לה תופיע בהמשך, זה משום שלקליאו יש משהו מיוחד ולכן הוא הוריש לה את החרב ולא לאחותה הגדולה.

אכן קיזה יתומה אבל דאברה לא, הייתה לה משפחה שנרצחה על ידי המכשפים, ושוב זה מתחבר עם העובדה שגייל לא גדל בכפר שרדום אלא בטוטוקונטה. למעשה הוא לא גדל בכלל עם דאברה ולכן קיזה לא יודעת שזהו אחיה. עוד לא התחלתי לספר את הסיפור של האחים האלה, אבל הם גילו זה את זו אחרי שנים, אימם מכרה את גייל לאצילים ויש סיפור גדול סביב זה.

The oldman

The Rainbow Archmage
צוות הפורום
הגעתי לקרוא את הפרק החדש וכיף לחזור לזה.
הפרק מעט עמוס לדעתי עם זאת, יש בו המון דמויות שקצת קשה לעקוב.
אהבתי את האינטראקציה לגבי קליאו, אם כי גייל באמת נשמע קריפי.

Falcongirl2020

פונדקאי ותיק
הגעתי לקרוא את הפרק החדש וכיף לחזור לזה.
הפרק מעט עמוס לדעתי עם זאת, יש בו המון דמויות שקצת קשה לעקוב.
אהבתי את האינטראקציה לגבי קליאו, אם כי גייל באמת נשמע קריפי.
תודה רבה על התגובה!
למה הכוונה בעמוס? הדמויות הן אותן דמויות, לא הייתה דמות חדשה הפרק.

Top Bottom