• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

    הרשמה /

עלה ערך מפורט על רמת גאלאסורם - המחוז החקלאי שמדרום לנמל ראלסורם

גאלאסורם, הרמה הפורה שמדרום לכרך העצום של נמל ראלסורם, מכילה קהילות חקלאיות עתיקות, אגדות מהתקופה שלפני הכיבוש האנ'מירי, ומאבק בין מתעשרים חדשים לכוח השוקע של אבירי קלדוריל.
העדכון החדש באתר של מלסטרה כולל מפה צבעונית וערך מפורט על האיזור, הישובים השונים שנמצאים בו, ופרטים נוספים על המערכה: מכס הסערה המקודש ועד שבט 'שחורי רגל' שהופיע בביצות ומחריף את המתח בין מסדר קלדוריל ליריבים שלו.

* * *

לינק לערך החדש על רמת גאלאסורם

עולם המערכה מלסטרה
 
עדכון טוב אף על פי שהבנתי ממנו שרמת גאלאסורם איננה כל האדמות שרל'סורם חולשת עליהן. מה עוד נותר?

אהבתי את כס הסערות. נגיעה של על טבעי עשויה היטב. ההערה לגבי אלת האור מעניינת - כמה זמן האלה קיימת?

לגבי גבעת הפעמון, בהתחשב בכך שברוב עולמות הפנטזיה הפעמונים מציינים את מעבר הזמן, כיצד הזמן נמדד בגאלאסורם, בעצם?

אני חושב שהפאר'ליל מהיבשת לא יאהבו שלא חושבים שהדת שלהם 'מיוערת' ופראית. איך אפשר להיות יותר פראי מדת שמאמינה שהטבע נשלט על ידי דוגמת 'הטופר והניבים'?

אם המפקח העירוני העליון ראש העיר דה פקטו, מי אמור להיות ראש העיר בפועל?

האם ראהל בכלל משיבה לתפילות שבאות מבני אדם? טלזור נשמע דווקא כמו מקום שיקבל את פניו של הרפתקן מפיות האבק... והייתי מצפה למתח קל בינו לבין קאלאדוריל בשל השנאה הישנה-נושנה בין אורגי הערפל לבין פיות האבק. לא כתבת בשום מקום שאורגי הערפל הרפו מהיריבות הזאת אלא רק יריביהם הראלג'קירל שהגיעו למסקנה שלהתעלל בגווייה של יריביהם זה לא מכובד.
 
רמת גאלאסורם בהחלט אינה כל האדמות של חצי האי שנמל ראלסורם שולט בו. היא בסך הכל הפינה הדרום-מזרחית שלו. הדרך הראשית יוצאת מנמל ראלסורם מערבה וצפונה, עוברת מהצד הצפוני של ביצת מי-פחם, וממשיכה למחוזות יותר כפריים ופראיים שם היא מתפצלת - חלק ממנה ממשיך לעבר מה שהיה פעם שערי ממלכת אורגי הערפל, וחלק ממשיך צפונה-מערב דרך 'עמק טרם שחר' אל רגלי הר השחר האדום.

הזמן נמדד בגאלאסורם כמו בכל מקום אחר. שעוני חול ושיטות דומות, ובמקומות מפותחים מאד/למי שיש יכולת להשיג בערים גדולות, גם באמצעות שעונים מכניים שהם יקרים מאד, ולפעמים גם עם קסם מסוים.

הפארליל ברובם הם כפריים או עירונים. השבט שדובר בו כאן הוא שבט פראי ממש, והדת שלו היתה כנראה בהתאם. גם לא ברור האם היו בני אדם ממש או דמויי-אדם שכוחים מסוג כזה או אחר.

המפקח העירוני העליון הוא למעשה ראש העיר בפועל. אין בדיוק תואר רשמי של 'ראש העיר' בינו לבין האנשים של המראה הגדולה.

יש בהחלט מתח מסוים בין תושבי טאלזור לבין אורגי הערפל, אבל לשני הצדדים יש צרות אחרות ודוחקות יותר על הראש.
 
עדכון מעניין וחשוב.
ישנו איזשהו בלבול בכיוונים של הרמה. מצד אחד כתוב שרכס הברקים תוחם את חצי האי בצפון, מצד שני כתוב שהעיר הגדולה (נמל ראלסורם, להבנתי) מצפון לרמה גאלאסורם, ובמפה העיר מופיעה למעלה והרכס למטה - כך שאם המפה צויירה עם הצפון למעלה, העיר מצפון והרכס מדרום. מה בעצם הכיוון הנכון?
האם 'המזלג הצהוב' הוא רפרנס מכוון לנהר בשיר של אש ושיר של קרח באותו השם (שלזכרוני סמוך לו התרחש הקרב בין רוברט בארת'יאון לראיגר טארגריין) או שאין קשר?
'מגדל היקינטון' מהווה תזכורת יפה וחדה לאורך חייהם של אורגי הערפל. מאה שנים נוספות, והיא כבר תהיה 'שליט גדול' בן אלמוות או 'הקיסר הנצחי'. כמו כן, זה בהחלט נשמע כמו מקום שיהיה מעניין לחקור את הסודות שלו.
כס הסערה נשמע מעניין ביותר, אכן מוסיף נגיעה של על-טבעי לאזור. נשמע דומה לגבעה שלפני אשדות סרן גביר בשר הטבעות, שכחתי כרגע את שמה.
 
רכס הברקים נמצא מדרום, כמו שהוא מופיע במפה. אם כתוב היכנשהו שהוא בצפון, זו טעות.
לגבי המזלג - השראה עקיפה מאד מהדרך הכללית של כינוי לצומת דרכים מסוג מסוים, מעבר לזה אין קשר נוסף.
ויש בהחלט מה לחקור במגדל היקינטון, עם לא מעט סודות מאחורי הקהילה המושלמת וההו-כה-מאושרת תמיד.

מודה שיש השראה מסויימת וחלקית בין כס הסערות לבין הגבעות של אמון הן ואמון להב משר הטבעות.
 
חזרה
Top