• הצטרפו לפורום הפונדק

שלום וברוכים הבאים לפונדק, האתר המוביל בעברית על משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד.
    אחרי ההרשמה תוכלו לפרסם הודעות, לשלוח ולקבל הודעות פרטיות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה / התחברות

עזרה בבחירת מחשב.

tkhag1

פונדקאי ותיק
אחרי הרבה זמן שחסכתי יש לי תקציב של 6000 שקל לקנות מחשב. אני רוצה לקנות משהו רציני ולהיכנס לעולם הגיימינג אבל אני לא מבין יותר מדי במחשבים.
מישהו יכול לומר לי מה אני צריך לחפש במחשב טוב? מחשבים מומלצים בטווח המחירים שלי? האם כדי לי לחסוך עוד למחשב רציני יותר?

kosem10

פונדקאי ותיק
אני לא מבין הרבה בזה אבל אני אשתדל לענות לפי מה שכתבת והידע שלי, תיקח את מה שאמרתי בעירבון מוגבל ויותר ממוזמן לעשות מחקר באינטרנט על מה שאני אומר. אז ככה:

RAM אומר כמות הזיכרון שהמחשב מסוגל לעבד בכל רגע נתון, כלומר כמה תוכנות יכולות לרוץ על המחשב בו זמנית. הסטנדרט כרגע הוא 8, ממליץ מאוד לא ללכת על פחות מזה, מוזמן יותר.
זיכרון אתה בטח יודע מה זה אומר. כמות המשחקים והקבצים שיהיו על המחשב. אם אתה משחק משחקים כבדים, תשקיע בזה.
אם אתה יכול, שמעתי שזיכרון SSD איכותי מאוד. בעצם מה שזה אומר זה שאתה יכול לבצע כל פעולה עם קבצים מהר יותר מבדרך כלל.

בכרטיס גרפי וכוח חישוב אני אפילו פחות מבין, אבל בעיקרון ככל שזה יקר יותר וחדש יותר (וממותג מוכר) זה כנראה טוב יותר, זאת הגישה שלי. פה תצטרך לחקור באינטרנט או לשאול מישהו אחר.

אבל בעיקרון זה תלוי משחק.
לדוגמה Minecraft הוא משחק שככל שתתן לו יותר RAM הוא יפעל יותר טוב, אבל הרבה משחקים אחרים פשוט יעבדו אם תתן להם כמות מסוימת של RAM וזה לא משנה אם תתן להם יותר, הם ישתפרו אם במחשב יהיה כרטיס גרפי יותר טוב, או יותר כוח חישוב.

דרך אגב יכול להיות ששמעת על טרנד חדש של Ray Tracing, שזה בעצם טכנולוגיה שNVIDIA פיתחו ובעזרתה הם יכולים להריץ מהלך קרני אור בצורה ריאליסטית יותר. ממה שהבנתי זאת טכנולוגיה שהם פיתחו בלעדית ולכן זה רק בכרטיסים הגרפיים שלהם (ושוב, עדיף לחקור בעצמך באינטרנט, זה ממש לא התחום שלי).
אבל RTX זה לא חובה, ולדעתי אין משחק היום שלא יכול לרוץ בלי זה, וזה יכול להיות יקר מאוד (אפילו באיזור של כל התקציב שכתבת).

עריכה:
בנוסף, קירור זה חשוב, אבל לדעתי זה פשוט תלוי מחשב והצורך שלו. פה חובה לדבר עם איש מקצוע שמבין ואתה סומך עליו, שלא תקנה סתם קירור שאתה לא צריך ועולה המון, ומצד שני שתקנה קירור ברמה שתספיק ואולי קצת מעבר.
באופן כללי אני חושב שזאת הדרך הטובה ביותר לדעת, למצוא איש מקצוע טוב. אני (וכנראה רוב שאר משתמשי הפורום) לא למדנו את זה מקצועית אלא רק מדברים שהבנו מאנשים אחרים או מהאינטרנט, ולכן זה לא מקור מידע טוב במיוחד... ועוד כשמדובר במחשב איכותי שיישאר לכמה וכמה שנים. בהצלחה!

עריכה אחרונה:

The oldman

The Rainbow Archmage
צוות הפורום
התקציב כולל מסך או לא?
מסך איכותי תורם הרבה לחוויה.

בכל מקרה, אם אתה מחפש להיכנס לעולם הגיימינג לא בטוח שאתה צריך את כל התקציב. ההבדל בין מחשב גיימינג ב-4000 ש"ח ל-12,000 ש"ח הוא האם אתה מריץ את המשחק החדש ביותר ברזולוציה גבוהה או ברזולוציה מאוד גבוהה עם כל הפרטים. בטח יש סרטונים ביוטיוב על זה, אבל השאלה אם ההבדל כדאי בעינייך.
בתקופה שבה שיחקתי, תמיד העדפתי לרכוש מחשב "בינוני" אבל עם חומרה איכותית ברכיבים המכאניים (כונן קשיח, ספק כח וכיו"ב) שיכולים להיכשל ולא ללכת על ה Cutting edge.

liorgonen3

פונדקאי ותיק
דבר ראשון - האם אתה מדבר על מחשב שולחני או מחשב נייד? תיקח בחשבון שמחשבים ניידים לרוב יהיו יקרים יותר ולא תמיד טובים יותר, אבל יש אנשים (אני למשל) שצריכים את המחשב שלהם נייד.

(אני מתייחס פה רק לחומרה של Intel וnavidia, עקרונית לAMD יש גם דברים טובים אבל אני פחות מתעסק עם זה)

בכל מקרה, אני לא סגור על מכירים של מחשבים מהארץ כי לרוב אני מזמין מאמאזון או מnewegg, אבל על רגל אחת אתה מחפש מחשב עם כרטיס מסך מסדרת GTX של 10 ומעלה (משמע שהיה 10XX, נגיד 1060/1070), תיקח בחשבון שזה אמור להיות תחתית הסולם שלך, סדרת GTS של 9 ומטה לא תיתן לך מספיק לדעתי, היא כנראה תאפשר לך לשחק על הגדרות הכי נמוכות וזה לא יהיה נוח יותר מידי. אם אתה רוצה להשקיע קצת יותר אז סדרת RTX טובה יותר וחדשה יותר, 2060/2070/2080 הם סבבה לגמרי כרגע (אני משתמש ב2060 בנייד משחקים שלי), אתה לא אמור להרגיש הבדל גדול מידי בין 2060 לאחרים, תוודא שלכרטיס מסך יש לפחות 6 זיכרון ram (לכרטיס, לא למחשב) כדי שלא תצטרך לשדרג אותו בתקופה הקרובה.
אם ממש בא לך להשקיע יש את סדרת 30XX של RTX, זה הכרטיסי מסך האחרונים שיצאו לשוק אבל אני בספק שתמצא אותם כרגע בארץ, וגם אם כן הם כנראה יעלו כמו התקציב שנתת אז סתם אם אתה מחליט לחרוג ממנו, כאמור 2060 הוא סבבה.

מבחינת מעבד, זה די סטנטדרנטי אבל אני מניח שI7 מהסדרה החדשה ביותר (אני לא זוכר מה הסדרה האחרונה שם) או I9 מסדרה קצת פחות חדשה גם יכול לעובד. אתה רוצה מעבד חזק.

מבחינת דיסק קשיח, הייתי חוסך והולך על 1TB של זיכרון מכאני במקום לשלם יותר על SSD, אם זה נכנס לך בתקציב אז תיקח SSD (יהיה מהיר יותר ועם זמן חיים ארוך יותר משמעותית), יש גם מחשבים שיש בהם גם וגם. שוב זה אופציה אבל אתה רוצה מחשב שלא תצרטך למחוק בו דברים כל שבועיים כדי לפנות מקום.

מבחינת זיכרון מערכת (יענו ram) אתה רוצה לפחות 8, זה אמור לגמרי להספיק, אפשר יותר אבל לא באמת צריך.

מארז,ספק כוח, מאורר, ועוד דברים ששחכתי- אני פחות יודע להמליץ כי זה דברים שמגיעים מובנה הרבה פעמים במחשביים ניידים, אז במחשב נייח זה קצת בעייה.

כמו כן תיקח בחשבון שכנראה תצטרך להוסיף עוד 400 שקל בערך על התקנה של מערכת הפעלה וכו', אם יש לך איך להתקין בעצמך או משהו אז את חוסך את זה, אם לא אז לא.

בסופו של דבר, מה שאני כן ממליץ הוא לא ללכת לחברות הגדולות (ksp, איבורי או באג) אלא ללכת לחנויות יותר פרטיות וקטנות, (כל מיני "איציק מחשבים" או משהו בסגנון) בדרך כלל אנשים שם כן מבינים במחשבים (בניגוד למזל הרע שהיה לי עם החברות הגדולות) והם כן יכולו לתת לך הצעה ראילית עם להסביר לך דברים, זה מקומות שבנויים על אמון של לקוחות וכו' אז הם לא אמורים לרמות אותך.... יש גם כל מיני קבוצות פייסבוק עם אנשים שמבינים כנראה הרבה יותר מאיתנו על מחשבים ועל מה שווה ומה לא, שווה לך לחפש את "המכורים לחומרה - מחשבים ציוד היקפי וגיימינג" ראיתי שבדרך כלל אנשים שואלים שם על מבנה של מחשב ויש המלצות/דיס-המלצות.

מעבר לזה תוודא שמה שאתה קונה מגיע עם אנטנה מובנת (כנראה שתצרטרך להוסיף כסף על זה) כדי שמחשב יתחבר לאינטרנט, אתה יכול לקנות משהו חיצוני שיתחבר בUSB וזה כן יעבוד, אבל אני חושב שזה נוטה לעבוד פחות טוב.

The oldman

The Rainbow Archmage
צוות הפורום
tkhag1 tkhag1 אם עדיין קורא, אז עוד כמה מחשבות:
- המסך גם קובע רזולוציה. אם יש לך מסך 1080P אז המחשב שאתה צריך יכול להיות חלש יותר, כי פשוט רוב כח העיבוד משמש לרזולוציה גבוהות מכך.
- זכרון, עדיף 16 ג'יגה בשני סטיקים (8 כל-אחד) - סטיק בודד זה ביצועים פחות טובים. אם יש לך תקציב עודף, גם 32 עובד.
- ליאור הזכיר את המעבדים של AMD, לי יש אחד כזה במחשב שלי והם נחשבים ליותר חזקים מאשר אינטל בדור האחרון. בכל מקרה לדעתי על מעבד תמיד עדיף ללכת על משהו ביניים כמו i5 ולא מעבדי קצה, כי התמורה למחיר היא נמוכה, בטח למשחקים - שם כרטיס גרפי יותר חשוב ממעבד. אז אלא אם יש לך שימושים מיוחדים, כרטיס גרפי חזק יותר עדיף על מעבד חזק יותר.
- בקשר לכונן, לדעתי SSD הוא חובה, חצי ג'יגה עולה היום משהו כמו 200-300 ש"ח. אם צריך עוד אחסון, או שתגדיל את ה SSD או שתקנה מכאני של 2 ג'יגה בעוד 200-300 ש"ח.
- מארז איכותי שהיה לי פעם היה של חברת Antec
- בקשר לחיבור לאינטרנט, תמיד עדיף קווי, גם למחשב נייד שהוא יושב על השולחן שלך ובטח נייח. עם זאת, למרות שיש היום חיבורים קווים מהירים מ 1Gb, זה בזבוז כסף.

Top Bottom