• הצטרפו לפורום הפונדק

שלום וברוכים הבאים לפונדק, האתר המוביל בעברית על משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד.
    אחרי ההרשמה תוכלו לפרסם הודעות, לשלוח ולקבל הודעות פרטיות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה / התחברות
  • נפתחה הגשת המשחקים לדרקוניקון 2021!

כנס המשחקים של הקיץ חוזר ב-26-27 באוגוסט, במלון דן פנורמה בתל-אביב. פתחנו כעת את הגשת המשחקים לכנס, אז בואו להריץ משחק - עמוד הגשת המשחקים לכנס

עונה שנייה של רכבת הקרח - רכבת לשוםמקום?

The oldman

The Rainbow Archmage
צוות הפורום
צפיתי בארבעת הפרקים הראשונים של רכבת הקרח, לפני שאמשיך יש כאן ספוילרים לעונה הראשונה ולפרק הראשון.
בסך הכל אני נהנה, כי השחקנים יותר נכנסו לנעליים של הדמויות, והסדרה נדמית יותר מגובשת מאשר הבלגן של העונה הראשונה שקפצו מנושא לנושא.
הבעייה שלי עם הסדרה שזה נדמה שלקחו את הסרט והקונספט הממוקד של העונה הראשונה על רכבת הקרח ועל מעמדות, והפכו את זה לסיפור יותר "פתוח" - עכשיו כשמר וילפורד התחבר לרכבת, לפתע יש שתי רכבות. אבל במקום לגמור את הקונפיקט בפרק-שניים עמוסים לעייפה, אנחנו שוקעים למלחמה קרה בתחושה שכך צריך למרוח את הסיפור לעונה שלמה. במקביל, החליטו שזה לא מספיק (בצדק) ופתאום גם יוצאים לחקור מחוץ לרכבת כי יש סימנים של חיים בחוץ...
הכיוון של הסדרה מזכיר לי את Prison Break וסדרות נוספות שהיו מאוד ממוקדות ופתאום בעונה השנייה (ואילך) החלו לאבד את זה בגלל הקונספט המוגבל.
קצת חבל לי שזה לא סדרה שמראש החליטו שהיא תהיה של עונה אחת, כמו סדרות אחרות... למשל Watchmen החדש

BadBug

פונדקאי ותיק
לא ראיתי את הסרט, אבל כן את כל העונה הראשונה והשנייה.
זה די ברור כמו שאתה אומר שהם מתחילים למשוך חוטים לכל מיני כיוונים (ווילפורד, חקירת מזג האוויר, השתלת עור ועוד ועוד) כדי לתת להם עתודה למקרה שהסדרה תמשיך להצליח.
אני נהנה ממה שראיתי עד כה, אבל אם הכיוון הוא למשוך סתם - זה כבר משהו שאני לא אוהב.
בינתיים אני פשוט משתדל להנות פרק פרק ולא לחשוב רחוק מדי, כי בגדול הרעיון עצמו של הסדרה/סרט מגניב בעיניי.

The oldman

The Rainbow Archmage
צוות הפורום
סיימתי לצפות בעונה השנייה ואני עדיין ברגשות מעורבים.
מצד אחד אני אוהב את השחקנים ואת הדינמיקה, וגם את ההחלטה האמיצה בעיניי לגבי
להרוג את מלאני, שהייתה דמות ראשית... אני יודע שהיו הרבה ספקולציות ברשת האם הסצנה שבה היא רואה את רכבת הקרח לא עוצרת הייתה אמיתית או לא. זה בהחלט דרש אומץ

מצד שני, גם בסוף העונה השנייה אני מרגיש שהתסריט והכותבים פשוט הגבילו את עצמם בעלילה שמתרחשת על פני הרכבת כשהניקוד הוא על סדרת אקשן ולא על איזה סדרת דרמה שחוקרת את הרגשות בין הדמויות...
אולי הפתרון היה להקפיץ את קו הזמן קדימה. עם זאת נדמה שהעונה השלישית פשוט תמשיך היכן שהשנייה הסתיימה ולא אופתע אם תהיה האחרון כי הסיפור די מגיע ל deadend אחרי זה לטעמי...

liorgonen3

פונדקאי ותיק
אני חושב שהם בכוונה רק אמרו שהיא יצאה לשלג ולא חזרה וכו', יש לי תחושה שהם יחזירו אותה באיזה עונה מתקדמת בעתיד בתור "מצאתי מושבה עבודה מתחת לאדמה" או משהו בסגנון. אם יש דבר אחד שהסדרות מהסגנון הזה מלמדות זה שעד שאתה לא רואה גופה נקברת באדמה וכולם עצובים אתה לא יכול להיות בטוח שמישהו מת (וגם אז לא תמיד)

בכללי עונה טובה, אני לא מת על הכיוון שאליו לקחו אותה וחלק מזה הרגיש לי קצת נמהר. מצד שני הכל נעשה טוב ובטעם, המתח היה במקום ולא הרגיש לי שיש דברים שנזרקים הצידה. חוץ מזה אני חושב שיש פה את אחד הנבלים היותר טובים שראיתי בסדרות בזמן האחרון.
אני מסכים שהיה טיפה יותר מידי אקשן, אבל אני חושב שזו הת'מה של הסדרה, כאילו סדרה שעכשיו תתמקד בדרמות של כל האנושות על רכבת אחת/עיר אחת/משהו אחד יכול להיות מאוד מעניין, אבל מהר מאוד יהפוך למשעמם בלי אירועים מיוחדים שקורים שם, ובסדרה כזו יש גבול על כמה "תקלות" יכולות להיות ברכבת עד שזה ירגיש מאולץ בלי שיהיה סיבה לכך.

בקיצור אני מחכה לעונה השלישית, קצת מקווה שזה לא יימרח יותר מידי ולא נגיע למצב שעוד 10 שנים נדבר על העונה ה12 ונגיד כמה העונה 6 הייתה טובה יותר ולמה זה לא נגמר ב8 כמו שכולם ציפו, לא בא לי עוד "המתים המהלכים" שיתיחיל נהדר, ימשיך רע ולא יגמר לעולם

BadBug

פונדקאי ותיק
אני מסכים שצריך לדעת מתי לסיים עונה מבחינה סיפורית, זה מרגיז ולא אמין כשזה קורה רק על פי חישובי רייטינג ובהתאם מותחים עלילה (מקווה שזה לא יקרה כאן כאמור).

rui

The Storyteller Archmage
צוות הפורום
בצבא של ויני
מסתמן שאני במיעוט פה אבל אהבתי את העונה השנייה הרבה יותר מהראשונה - דווקא החלקים שעוד קישרו לעונה הראשונה הם אלו שהכי הפריעו לי (דוגמת דמויות שהופיעו פעם בשני פרקים לסצנה חסרת משמעות כמו הילדה הג'ינג'ית והחבר שלה).

נהניתי מאוד מהבת של מלאני ומהשחקנית המעולה שלה, לגמרי גנבה את ההצגה בעיניי אף על פי שהסיפור שלה היה ידוע מראש. שון בין בהופעה מוצלחת ביותר שמאיימת להאפיל אפילו על השחקנית הטובה ביותר, שהייתה ונותרה מלאני. היו רגעי מתח אמיתיים לרבות שניים שזכורים לי לחיוב במיוחד:

- השרירנים שיוצאים החוצה לקור הם אלו שנדקרים ולא המפגעים בשם מר ווילפורד (למרות שהיה ברור מלכתחילה שהכומר קשור לכך).
- מר ווילפורד בא להציל את הרכבת, מכניס אותה עוד יותר לצרות ומאלתר הצלה כל כך מוצלחת שהוא משתלט על הרכבת באחת.

בקיצור, לגמרי השאיר אותי עם טעם של עוד. בעונה הראשונה הרגיש לי שמנסים להציב לנו דילמה בין שמירה על הסדר ובין שמירה על שוויון כשהיוצרים בבירור נוטים לצד של השוויון (ומלאני עוברת יחד עם רוב הרכבת את השיעור בלהבין את זה), לעומת העונה השנייה שבה נתנו לנבל כריזמטי את הבמה לעשות כרצונו מתוך נקודת הנחה שהוא מרושע וככה החיים, בפרט כשמגלים שגם ברכבת שלו לא הכל מושלם והוא צריך לאלתר חלק מזה.

Top Bottom