• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

פאת'פיינדר פראי דרקונים ונתונים [עולמות פראיים] - פאת'פיינדר פראי: פגסוס

האתגר האחרון של דרקונים ונתונים הוא אתגר 113 - פרשים!

בזמן שעבדנו על אוגדן המפלצות של פאת'פיינדר פראי, קצת הפתיע אותי לגלות שאין שם נתונים רשמיים של פגסוס - חיית פלא קלאסית מהמיתולוגיה היוונית, שגם הופיעה כזן של סוסים מעופפים בכל המהדורות של מבוכים ודרקונים ושל פאת'פיינדר (למרות שבמיתולוגיה, פגסוס הוא יצור ספציפי וזה שמו הפרטי).

לכן לאתגר הפרשים החלטתי לכתוב המרה של פגסוס מפאת'פיינדר לפאת'פיינדר פראי. הנתונים שלו מבוססים על אלו של פגסוס מפאת'פיינדר 1 אבל הוספתי גם יכולת שקורצת למיתולוגיה (עליונות אווירית).

פגסוס​

אם הפגסוס מאומן לקרב, יש לו לחימה ק8 (והדיפה 6).

סוג: חיה קסומה טובה
תכונות: זריזות ק8, חוסן ק8, כוח ק12, נפש ק6, פיקחות ק6
מיומנויות: אתלטיקה ק8, הבחנה ק6, ידע כללי ק4, לחימה ק6
קצב: 12; הדיפה: 5; קשיחות: 8
יתרונות: קלות רגליים
יכולות מיוחדות:
  • בעיטה: כוח+ק4, לפנים או לאחור.
  • גודל 2: פגסוס שוקל כ־300 ק"ג.
  • כוחות פנימיים: גילוי רוע (כמו היכולת של יתרון המקצוע אלוף).
  • מעוף: קצב 12.
  • עליונות אווירית: כאשר הפגסוס מעופף, הוא יכול לתת לרוכב גלגול חוזר חופשי בבדיקות רכיבה כדי להימנע מנפילה. לחלופין, אם הפגסוס מנצח רוכב בעימות עם אתלטיקה, הוא יכול לבחור להפיל את הרוכב במקום להפוך אותו למוסח או פגיע.
  • ראיית חושך: מתעלם ממחסרים עקב תאורה עד למרחק 10 (20 מטר).
שפות: מבין מדוברת (לא מדבר).

פגסוס אצילי: בגלל מוצאם השמימי, לפעמים נולדים פגסוסים אציליים. הם יכולים לבטא מילים ספורות במדוברת ובשפת מרום, זוכים בעמידות סביבתית (אש, רעל) וחסינים להתאבנות.

עליונות אווירית זו יכולת ממש מגניבה, שבהחלט מוסיפה המון טעם למפלצת הזו!
דבר נוסף שתפס לי את העין הוא הבעיטה, יש סיבה מסוימת שמצוין במפורש שהיא לפנים או לאחור?

הייתי גם שמח לראות פגסוס אצילי כמשהו קצת יותר שונה מהבסיס, אולי להגדיל לו את הפיקחות, הנפש או הידע המקומי כדי להראות את הנפש האצילה שלו או החוכמה הרבה יותר שלו?

דבר נוסף שתפס לי את העין הוא הבעיטה, יש סיבה מסוימת שמצוין במפורש שהיא לפנים או לאחור?
הניסוחים של עולמות פראיים יחסית לא רשמיים, ולפעמים יש הערות על יכולות "רגילות" לחלוטין. במקרה הזה, גם בנתונים של סוסים רגילים בעולמות פראיים קיימת הערה כזו.

אצילי כמשהו קצת יותר שונה מהבסיס, אולי להגדיל לו את הפיקחות, הנפש או הידע המקומי כדי להראות את הנפש האצילה שלו או החוכמה הרבה יותר שלו?
אפשר לעשות כזה דבר, אבל נצמדתי לנתונים של פאת'פיינדר 1, שם הפגסוס האצילי לא זוכה בשיפורי תכונה. הוא מקבל רק עמידות לאש, תוסף הצלה נגד רעל וחסינות לאיבון. (הם גם מקבלים תמרון טוב יותר בתעופה, אבל לדעתי אין סיבה לייצג זאת באמצעות יכולות נוספות גם בגרסה "הפראית" של פאת'פיינדר...)
אתה לגמרי יכול להגדיל לפגסוס האצילי שלך את אחת או שתיים מהקוביות.

חזרה