• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

עולם המערכה האהוב עליכם

הארץ התיכונה עולם מערכה שלי שמבוסס על שר הטבעות :knight:

זה לא השם האמיתי של הארץ בשר הטבעות?
כן אהבתי את השם ואולי והשחקנים יפגשו דמויות משם כמו הפרשים השחורים (מפלצות שלי מיועד לדרגה 40) ואין קשר בין שמות המקומות המראה של הארץ והתרבות למשל אחד האלים שם הוא כלב*
*בעיקרון כל האלים בם כלבים מדובר בעולם מטורף לגמרי שמיועד לשחקנים שאוהבים קניות קרבות כיף וכלבים

*בעיקרון כל האלים בם כלבים מדובר בעולם מטורף לגמרי שמיועד לשחקנים שאוהבים קניות קרבות כיף וכלבים
מסוג ההודעות שגורמות לי לתהות אם זו הטרלה או שמדובר במחבר של ההרפתקה "מסעות מרקו פולו".

מסוג ההודעות שגורמות לי לתהות אם זו הטרלה או שמדובר במחבר של ההרפתקה "מסעות מרקו פולו".
או שמדובר במישהו שמנחה משחק לחברים שלו ורוצה שהם יהנו, ואחת הדרכים שבהן הם נהנים היא מלעשות צחוקים?

אין שום סיבה להתנשא ולהשוות משתמש חדש למחבר של הרפתקה ידועה לשמצה רק כי סגנון המשחק שלו לא מתאים לך.

את ממלכות נשכחות אני לא כל כך אוהב, כי הוא פשוט מרגיש עמוס ודחוס ומאוד אמריקאי וגלובלי.
מה שאני אוהב כדי להנות ממלכות נשכחות - זה לקחת את הגיאוגרפיה ומבחינת איכלוס והיסטוריה לקחת מה שבא לי ולשנות, עם קצת עריכה ודילול העומס שהזכרת - זה יכול להיות עולם מאד מגניב.

משחקי הכס.
כמות הפוליטיקה, הסודות והתככים בהחלט מפצים על היעדר הקסם.
לגבי רושאר - קראתי דרך המלכים 2 חלקים ואח"כ הפסקתי (לא מצאתי את הבאים בסדרה) וממה שקראתי נראה לי עולם מאוד מגניב.
לגבי כל שאר העולמות פה - אני חדש במשחקים שהם לא ביתיים (שנה בערך) ולכן לא מכיר את כל אלו.

כמות הפוליטיקה, הסודות והתככים בהחלט מפצים על היעדר הקסם.
במשחקי הכס יש המון קסם. הוא אמנם דועך ויחסית נסתר אבל העולם מלא בהמון תופעות קסומות שהן פשוט מסתוריות יותר מברוב ספרי הפנטזיה.

איי הסערה, ללא צל של ספק.
טוב, האמת שאני לא מספיק מכיר עולמות מערכה אחרים, אבל עדיין יש בו מספר תכונות נהדרות.
קודם כל, והכי חשוב, הוא בעברית. שזה יתרון גדול לאוהבי קריאה בכלל, פנטזיה בפרט ומו"ד בפרטי ביותר. ככה יצא שלקרוא את העולם והכל היה פשוט חוויה מהנה.
מעבר לכך יש עוד דברים רבים שאני אוהב בו, כמו העולם שמתחת והאלפים האפלים, אבל קשה להשוות זאת לעולמות מערכה אחרים שאני לא מכיר.
אז נסיים במילת תודה לכל הכותבים הנהדרים של עולם המערכה (ושל גיבורי הסערה כמובן)!

במשחקי הכס יש המון קסם. הוא אמנם דועך ויחסית נסתר אבל העולם מלא בהמון תופעות קסומות שהן פשוט מסתוריות יותר מברוב ספרי הפנטזיה.
לא נכון. תשווה לרושאר למשל... אין מה לדבר על קסם גבוה, למרות שיש שם קסם. ד"א, הקסם מתרבה לאורך הסדרה ולא דועך...

אתה אומר לי שמרקו פולו לא היה הטרול הטוב ביותר בדורו?
זה לא מרקו פולו ההיסטורי, אלא הרפתקה ידועה לשמצה שהייתה פעם באתר בשם "ממלכות עתיקות" שנסגר מאז.
עד כמה ידועה לשמצה? לפני כמה זמן חבר שלח לי לינק לפודקאסט על תופעות אינטרנט הזויות שהקדיש לה חצי פרק שלם:

(החל מדקה 18:55)

בעקבות הפודקאסט, אותו חבר גם תהה אם ההרפתקה עדיין קיימת איפשהו ברשת ומצא אותה בארכיון האינטרנט, מוזמנים להתרשם מהזוועה האגדית בעצמכם:
הרפתקה: מסעות מרקו פולו

כשאני חושב על זה, די חיבבתי את רומח הדרקון כמו שהוא נראה בפתיחה של רשומות.
זה בהחלט עולם פנטסטי, יש בו גמדים ואלפים וקסמים וגובלינים ובתים על עצים ענקיים. אבל - הכל מרגיש מסתורי.
כוהנים ואלים הם משהו אגדי מהעבר, קוסמים הם מעטים וקשורים לאיזו אגודת סתרים ומגדלים מוזרים, האלפים והגמדים הם כל כך נדירים ומרוחקים עד ש"תניס חצי אלף" זה כינוי אפילו יותר אינדיקטיבי מ"מנשה התימני".

עד סוף הטרילוגיה הראשונה זה משתנה והעולם מקבל אופי של עולם פנטזייה רגיל למדי, אבל יש רגע כזה בהתחלה שאתה מגלה את העולם ואת הקסם ביחד עם הדמויות.

אולי ביקשו המשך כדי לצחוק גם עליו. האמת, נשמע הגיוני.
לגבי השאלה (עולם המערכה האהוב עלי):
חוץ מגו'נאמור, העולם שלי, יש כמה: הארי פוטר ואנדרואיד של FFG הם העליונים ברשימה.

חזרה