• הצטרפו לפורום הפונדק

שלום וברוכים הבאים לפונדק, האתר המוביל בעברית על משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד.
    אחרי ההרשמה תוכלו לפרסם הודעות, לשלוח ולקבל הודעות פרטיות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה / התחברות
  • הרישום המוקדם לדרקוניקון 2022 נפתח!
    ההתרגשות בשיאה, וההרשמה המוקדמת למשחקים והפעילויות בדרקוניקון 2022 יוצאת לדרך הקדימו להרשם כי המשחקים מתמלאים מהר קישור להרשמה המוקדמת דרקוניקון, 25-26 אוגוסט, דן פנורמה תל אביב

עוד בנושא תרגום מילים לעברית

BadBug

פונדקאי ותיק
עיר רפאים בעברית מעורר יותר קונוטציה של עיר נטושה.
ההקשר הוא שבתקופות ובתרבויות מסויימות בהיסטורה היו קוברים אנשים/בני מלוכה מחוץ לעיר מתחת לאדמה מה שלאט לאט יצר "עיר" מלאה בגופות/מתים.
וזה קיבל את השם נקרופוליס - שאני מניח שזה שילוב של נקרו (מוות) ופוליס (עיר).

האיש הצעיר

פונדקאי ותיק
עיר רפאים בעברית מעורר יותר קונוטציה של עיר נטושה.
ההקשר הוא שבתקופות ובתרבויות מסויימות בהיסטורה היו קוברים אנשים/בני מלוכה מחוץ לעיר מתחת לאדמה מה שלאט לאט יצר "עיר" מלאה בגופות/מתים.
וזה קיבל את השם נקרופוליס - שאני מניח שזה שילוב של נקרו (מוות) ופוליס (עיר).
במקרה הזה, אולי עיר העלמין או עיר הגופות.

dragonian

פונדקאי ותיק
אולי "עיר אובות'
הכי קרוב שיש לנו לנקרופוליס זה קברי המלכים בירושלים, ויש את המןשג מהתנך "להאסף אל אבותיו" שזה די מילולי להצטרף לקבר המשפחתי, למיטב הבנתי.

ואוב זה אוב, וזה משחק מילים על "עיר האבות".

I Am A Druid

פונדקאי ותיק
או-הו, זה יהיה כיף. גם אם כבר בחרת, אולי משהו אחר ישתמש בזה:
1. אכן נקרו - מוות, ופוליס - עיר, זה ברור שאלו המילים שמרכיבות את המילה. אתה לא צריך להניח.
2. תל זה ספציפי מידי, משהו מלאכותי. כאן זה תת-קרקעי, כלומר במקום להוסיף לטבע שכבות (תל), גורעים ממנו כמה.
כבר אפשר להסיק מכאן שניתן להשתמש ב''עיר'' כמילה ראשונה, אבל גם ב''מערכת'' או ''מבוך'', וב''קבורה'' או ''מוות'' כמילה שנייה.
3. אולי נשנה פרספקטיבה, ונתאר את זה עם המילה ''קבר'' ראשונה - אנחנו מתארים את הקבר, לא את העיר. ''קבר שיתופי''? ''קבר עירוני''? לא מספיק מדויק. ''קבר המוני'' גם לא. אם נלך לכיוון קצת פחות סביר, אולי קע''ת או קה''ת (קבר עירוני/המוני תת-קרקעי) כי זה לא יעבוד בשלוש מילים אבל כן בראשי תיבות. זה לא רעיון מדהים, אבל זו אפשרות.

dragonian

פונדקאי ותיק
יש לי זיכרון מעורפל מספר יחזקאל תיאור אפי של קבורה המונית לצבא של גוג ומגוג ושיהיה לזה שם מיוחד. אולי זה גם יכול להיןת מקור.