• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

עוד אנ'מיירי

זו נקודה שאני תהיתי לגביה בעבר, וגדעון אמר שזו אחת התעלומות התיאולוגיות של הדת האנ'מירית. בעיקרון, הכוהנות של האנ'מיירי נלחמו נגד באבוס ואלו ששרדו הפכו להשתקפויות. האם יש אנ'מיירי נוספים, ואיפה ההשתקפויות שלהם, זו שאלה שאין לה תשובה בדת האנ'מירית. גדעון - אשמח כמובן שתתקן אותי במקרה שאני טועה.
עד כמה שאני מבין את זה, ההשתקפויות היו רק 'מראות' כשנלחמו נגד באבוס, והפכו להשתקפויות כששרדו את הקרב. אולי זו הייתה המשימה שלהן לדרגה 6 :) (אני צוחק כמובן, אין שום סיכוי שדמויות בדרגה 5 יוכלו להביס את באבוס, גם באבדות כבדות בנפש).
בעבר, במסגרת דמות אנ'מירית ששיחקתי שהייתה בקבוצה עם זאגליט, השתעשעתי ברעיון לומר שלדעת הדמות, כוחות הכהונה של הזאגליט באמת מגיעים מהיהלום הירוק - שמוכן, משום מה, לקבל גם גברים לכהונתו, ובגלל שאין לו 'השתקפות' מובהקת, גם ה'מראות' שלו יכולות להיות 'מלוכלכות' לעיתים כך שיטעו אפילו את ה'מראה' עצמו להאמין שמדובר באל אחר, אבל זה מעולם לא בא לידי ביטוי במשחק בפועל.

קראתי את הערך על האנ'מירים ונתקלתי בזה: "ארבע ההשתקפויות ששרדו" האם זה אומר שיש עוד אנ'מיירי שההשתקפויות שלהם מתו בקרב נגד באבוס?

אין במיתולוגיה האנמירית שום זכר לאנ'מיירי נוספים. לפני הקרב, אף אחת מהכוהנות שתקפו את באבוס לא היתה השתקפות. הן היו כנראה קודם כוהנות של אלים שוכחים שחלק מערי המדינה האנ'מיריות סגדו להן לפני שבאבוס השתלט, והן 'גילו' את האנ'מיירי והפעילו לראשונה את הכוחות שלהם בהתקפה שבסופו של דבר סילקה את באבוס.
(יש רמזים למשל, שההשתקפות הכחולה שבאה מעיר בשם סירסות'ול, היתה קשורה בפולחן של אל או אלת עכביש שהיה נהוג שם, ורסיסים ממנו נכנסו אל תוך הכהונה הכחולה). מה בדיוק קרה, אילו כוחות הופעלו שם בדיוק, ואיך 'למרבה הנוחות' שרדו רק ארבע כוהנות באורח שכל שורדת התאימה או לקחה לעצמה אנ'מיירי אחר מהארבעה הידועים - לזה המיתוס האנ'מירי לא נותן תשובה. אולי הארבע ששרדו היו אלו שהצליחו להתאחד באורח הטוב ביותר עם האנ'מיירי ולהפעיל את הכוחות וההגנות שלהם; ואולי הן התאימו את הסיפור לאחר מעשה.

זה מעניין שיש גם ארבע דרכי שיבוץ, אבל משונה אני זוכר שהיה עידכון על אבנים מעוצב 7 ו6 וזה נשמע כאילו יש אנימרי אחד שזומן ושהתנפץ וכל השתקפות קיבלה חלק ממנו, הנחיתי שבמקור כל השתקפויות/ זרמים אמורים להיות אחד וכל אחד קיבל "צבע" שונה מהנטיות של מי שקיבלו את הרסיס ומשם גם דגש על תאולוגיה וכוחות.

אבל כן זה מעניין שיש גם ארבע דרכים לשבץ אבנים ולא יותר / פחות . ושאין התייחסות בדת לגוונים ירוקים / השתקפות ירוקה

זה מעניין שיש גם ארבע דרכי שיבוץ, אבל משונה אני זוכר שהיה עידכון על אבנים מעוצב 7 ו6 וזה נשמע כאילו יש אנימרי אחד שזומן ושהתנפץ וכל השתקפות קיבלה חלק ממנו, הנחיתי שבמקור כל השתקפויות/ זרמים אמורים להיות אחד וכל אחד קיבל "צבע" שונה מהנטיות של מי שקיבלו את הרסיס ומשם גם דגש על תאולוגיה וכוחות.

אבל כן זה מעניין שיש גם ארבע דרכים לשבץ אבנים ולא יותר / פחות . ושאין התייחסות בדת לגוונים ירוקים / השתקפות ירוקה

צריך להבדיל בין סגנונות השיבוץ (יוקד, מושלם וכ"ו) - שיש אכן ארבעה, לבין עוצמות של אבני חן (יש עקרונית עד 5, עם 6 ו-7 שהן כבר 'אלוהיות' ולכן מחוץ לחוקים הרגילים).
מעולם לא היתה השתקפות ירוקה. הירוק זה צבע שמזוהה דווקא עם הפארליל.

כן זה מה שמפתיע אותי,
אדומה - צהובה נראות קשורות לאש/ כאוס ( בדומה למלחמה אלה של פיות האבק)
כחולה -לכפור ( או כפור ומוות כמו האל השכול מהרכסים)
אפורה/ ורד שחור לרוח וחיים ( מניח שחיים לפחות זה קרוב ללבן/ אלת האור , למרות שהכוחות שלהן לא נראה קשור/לאל הסוסים)
קצת מפתיע שהקסם הירוק - טבע לא קיבל ייצוג בין השתקפויות.
נראה השתקפויות די "בלעו" כוחות/ דתות אחרות

קצת מפתיע שהקסם הירוק - טבע לא קיבל ייצוג בין השתקפויות.
בהתחשב בעובדה שהאימפריה הייתה אימפריה של אבירים שהקימו ערים ומבצרים, ופיתחו ציווליזציה כובשת טבע שלא העריכה את הטבע בכלל, זה דווקא לא מפתיע אותי בכלל. האימפריה האנ'מירית זה בדיוק הטייפ של אנשים שלא מעריכים את הטבע וחושבים שהוא סתם מפריע.
נראה השתקפויות די "בלעו" כוחות/ דתות אחרות
ההשתקפויות לא בלעו אותן, הן דרסו אותן. הדת האנ'מירית השתנתה בעיקר עקב שינויים באימפריה, עד כמה שאני יודע (לדוגמה - הסברים תיאולוגיים ל'כוהנות' בלי כוחות מאגיים נוצרו מאוד מהר כאשר לא היו מספיק כוהנות כדי לשלוט באימפריה, או שהמשפחות המסורתיות לא הצליחו להצמיח כוהנות אמיתיות - אני לא בטוח איזה מבין השניים מתאר את זה טוב יותר) הדתות שהאימפריה כבשה לא ממש השפיעו על הדת שלה, למיטב ידיעתי (בניגוד לאימפריות הרומאית והיוונית בעולם שלנו, לדוגמה).

אדומה - צהובה נראות קשורות לאש/ כאוס ( בדומה למלחמה אלה של פיות האבק)
האדומה לא קשורה לאש וכאוס
ורד אפור

כחולה -לכפור ( או כפור ומוות כמו האל השכול מהרכסים)
הם דיי לחלוטין גנבו ממנו את הקארנסיר

התיאוריה שעלתה לי לראש ואין לה ביסוס כרגע הוא שהכוחות שמזוהים עם ההשתקפויות משקפות אמיתה כלשהי של האמונה או התרבות המקורית שממנה היא הגיעה ועל פיה התעצבו כוחותיה. מכל מקום, ההשתקפות האפורה קשורה יותר לאשליה מאשר לחיים. נראה לי יותר הגיוני לקשור את ההשתקפות הכחולה לחיים עם כל קסמי ההגנה וההעצמה שהיא מתמחה בהם. ואאז"נ, ההשתקפות האדומה קשורה לקסמים מבוססי מנגינה.

ואאז"נ, ההשתקפות האדומה קשורה לקסמים מבוססי מנגינה.
עד כמה שאני זוכר, ההשתקפות האדומה הייתה אלת האמנות באופן כללי, בעוד ההשתקפות הצהובה הייתה קשורה לספורט מלחמתי ומלחמה, ההשתקפות הכחולה - לצער אצילי (על המלחמות של ההשתקפות הצהובה?), והאפורה לאשליות וחשיבה באופן כללי.

ההשתקפות הצהובה - מלחמה, זעם, כיבושים, אבל גם ריפוי. מקושרת מאד גם לאלמנט של שמש או שחר.
ההשתקפות האדומה - תרבות, הוד והדר, יופי, במידה מסוימת גם ידע.
ההשתקפות הכחולה - אבירות, צער אצילי, במידה מסוימת גם רחמים (או לפחות, היא הרחומה ביותר מכל הארבע). יש גם שרידים של אלמנטים שקשורים לרשתות ועכבישים.
ההשתקפות האפורה - חוכמה, אשליות.

אז בתקופת האימפרייה זה היה:
צהובה: אלימות כללית
אדומה: חיי היום יום
כחולה: אצילים ואבירים
אפורה: יושבת בצד עם פופקורן ומעירה מה השאר עושות לא בסדר
נכון או לא נכון?

חזרה