• הצטרפו לפורום הפונדק

    שלום וברוכים הבאים לפונדק, האתר המוביל בעברית על משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד.
    אחרי ההרשמה תוכלו לפרסם הודעות, לשלוח ולקבל הודעות פרטיות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

    הרשמה / התחברות
  • נפתחה הגשת המשחקים לדרקוניקון 2021!

    כנס המשחקים של הקיץ חוזר ב-26-27 באוגוסט, במלון דן פנורמה בתל-אביב. פתחנו כעת את הגשת המשחקים לכנס, אז בואו להריץ משחק - עמוד הגשת המשחקים לכנס

עדכון 30.11.19 עלה לאתר: תקציר הרצת פרק 22 בקמפיין 'דמדומי המערב'

Envinyatar

פונדקאי ותיק
צוות הפורום
"זה שאתה פרנואיד, לא אומר שאנשי חזיר לא רודפים אחריך..."

העמקים הסלעיים ועוטי הערפל של ארך, נמשלים בידי רוזנת קשישה ועיקשת, אנגריס טאר-מית'היריל, יריבה בגלוי של משמר היונה.
הגם שהמלחמה טרם הגיעה אל שרידי האבן השחורה, שמיו של העמק מקדירים והולכים (ולא רק בגלל השלג והגשם של דצמבר, שהופכים את מנדי לרטובה וזעופה מאי-פעם...).
השמועות מספרות צבא גדול של משמר היונה מתכונן לצעוד אל תוך העמק באביב הבא, ועימו 'פאלוסו' ו'באטו' – שתי מכונות מלחמה יורקות אש, מסוג שטרם נראה כמותו.
אלא שגם כעת, לפני שהחלו הקרבות, העמק השחור נראה מבודד מאי-פעם; הן משמר היונה והן יריביו הטילו איסורי סחר גורפים, וחוסר בסחורות רבות – בעיקר אלו שמקורן בדול-אמרות', מורגש היטב; העיירה ההררית מוראלד, בצל הטירה השחורה של בני מית'היריל, מלאה כרזות מפחידות ("זהירות!") עם איסורים ותקנות חדשות, שהולכות ומתרבות משבוע לשבוע, ואיומים בעונשים קשים על מבריחים וכל מי שעוסק ב'כלכלה בריאה' המתעלמת מרצון גבירת הטירה.

ובכל-זאת, למרות המודעות המאיימות והזקיפים התקיפים שמפטרלים הלוך ושוב; האיסורים והפקחים שרודפים אחרי סחורות מפרות-חוק, יתכן שרחובותיה התלולים וזולפי הגשם של מוראלד בטוחים הרבה פחות מכפי שהרוזנת ואנשיה חושבים... ולא רק בגלל הניחוח הקלוש של זיעה חמוצה שקלבריאן מריחה, אי-שם בתוך אוויר ההרים הקר והרוח הזועפת – עדות בדוקה, שלא כל אנשי החזיר התפגרו בקרב מתחת לתאנגאלוס, וכמה מהם (כולל אחד שנוהג לחרוט 'ארדוש המלך' על גזעי עצים...) הזדחלו אל העמקים של ארך, וככל הנראה זוממים משהו... חזירי במיוחד.
מבריחה מקומית חסרת בושה זקוקה לכמה אצבעות זריזות, כדי 'להשאיל' בחזרה משלוח סחורה שהוחרם בדרכו ללקוחות צמאים, מרב-פקחים יהיר שככל הנראה שמר לפחות חצי ממנו לשימוש פרטי; יורש צעיר בשריון מהודר מפקח על ביצוע מעצרים, כשהוא חולם על ההתקפה הראשונה שיוביל בקרוב בראש אנשיו - וטוען שדם נומנור העתיק שזורם בעורקיו זיכה אותו במתת מיוחדת במינה (ובין לבין, מאיים להזמין את איסילור ביש-המזל לדו-קרב על 'ליבה' של העלמה הנאווה ואריסה); לורד מגונדר מחפש דשן משובח עבור צמחי הבית האהובים עליו; וארוחת ערב בחברת ידיד ותיק ומלומד עלולה להשתבש מרה, ולתת פירוש חדש ובלתי נעים ל"התחזרות על תקרובת של כופתאות מתוקות".

לינק לתקציר: http://members.pundak.co.il/world/keldaria3/chapter5/wdusk/chap22.html
 

הלדין

פונדקאי ותיק
משגיח/ה בדימוס
עדכון טוב. נשמע שהדמויות בעל כורחן חייבות להתערב בסכסוך בארך כדי להמשיך בדרכן לחתונה. אחרי הכל, הגנרל חוסם את דרכן.

המצב בעמק השחור נשמע מסובך. מערכת היחסים בין טלפאריון לקסטריל נשמעת מעניינת. יש לי הרגשה שיש לו אינטרסים משל עצמו.

ממתי היונאים מבצעים עבודה של אכיפת חוק? ממה שהבנתי, הגנבים לא חטאו בשום חטא אידיאולוגי שעשוי להפנות אליהם את זעמם.

אני מתחיל להבין למה ורסה גולה מעולמה. אני מבין שמעמדה בעולמה המקורי היה כה רם עד שמעולם לא למדה להפגין נימוסים ודרך ארץ כלפי הנעלים ממנה. היא לא נשמעת כזו מטומטמת כזו שלא תבין שהיא צריכה להיות זהירה עם בן אצולה מקומי מוקף בשומרים - אותם הוא מבקש להרשים במידותיו האציליות.

נראה שלאנשי החזיר עדיין נותרו מספיק כח אדם (או ששארולה חימשה את תומכי הלחימה שלהם.) נראה שהייתה קצת התקדמות בקסמי ההתחזות מהימים שלות'יין הייתה צריכה לפשוט עור על מנת להתחזות למשרתת של הכס האפל. רמזת שאנשי החזיר הם עבודה של מרכז הפיתוח והמחקר של היונאים - אם לשארולה יש גישה לקסם כזה, האם הדמויות צריכות להיות ערניות לעבודה דומה אך של משמר היונה בכבודו ובעצמו בחצר הרוזנת?
 

Envinyatar

פונדקאי ותיק
צוות הפורום
תודה על התגובה :)

לא בדיוק באל-כורחן, אני ממש לא מכריח את השחקניות לנקוט בקו מסויים. הן אלו שבוחרות עד כמה להתערב, ואיך.
אין ספק שלקסטאריל וגם לאחרים יש אינטרסים משל עצמם, מעבר לשירות המסור יותר או פחות שהם מעניקים לרוזנת הישישה. לגבי קסטאריל, חלק מהאינטרסים שלו כבר נחפשו במהלך ההרצה האחרונה.

לגבי היונאים ואכיפת חוק - במקום בו הם שולטים, יתכן שהם חייבים לאכוף איזשהו חוק; אם לא הם עצמם, אז כוחות מקורבים להם.
או שאולי מישהו חשד שכמה מארגוני הגנבים לא נאמנים או מרגלים בשביל הצד שכנגד - לך תדע.

אנשי החזיר נפגעו וכוח האדם שלהם אוזל... המכה האחרונה היתה בהחלט מכה קשה בשביל שארולה, אבל היא (ובן-זוגה) עדיין חופשיים וכנראה עדיים מסוכנים ו-up to no good.
ולך תדע... כל השמועות מרמזות שהיונאים מפתחים כלי נשק קטלניים מכל הסוגים - ושתי מכונות המלחמה שמתקדמות במעלה מעבר טראלאנג הן רק דומגא.

ולגבי וראסה - מסכים, שיש לה כמה אלמנטים בעייתיים ויהירים מאד באופי; ולפעמים היא גם פזיזה מאד.
 

הלדין

פונדקאי ותיק
משגיח/ה בדימוס
תודה על התגובה. האם בכוונתך להרחיב בהמשך על האבן השחורה של ארך? אני מניח שהדמויות מכירות את המיתוס מאחוריה אבל אני לא...

תהיה שעברה לי בראש עוד מהפרק הקודם: מה העמדה, לדעתך, בגונדור כלפי עיוורים ושתומי עין? אחרי הכל, אלה אנשים שחיים באפלה מלאה או חלקית. שלא לדבר על אנשים שסובלים ממיגרנה שמפגינים התנהגות שמזוהה בדרך כלל עם אורקים - רתיעה מאור (למרת שכאן מדובר ברתיעה גם ממקורות אור מלאכותיים. לא נראה שלאורקים יש בעיה איתם.)
 

Envinyatar

פונדקאי ותיק
צוות הפורום
האבן השחורה של ארך היתה מונומנט קודר ומוזר שעמד על ראש אחת הגבעות של ארך.
מול האבן הזו, צבא המתים נשבע אמונים לאראגורן בתמורה להסרת הקללה שאיסילדור הטיל עליהם בזמנו.
 

פלדריק

פונדקאי ותיק
עדכון מעניין, טוב לראות שעוד יש מי שמתנגד ליונאים גם בתוך גונדור גופא.

האם השושלת של טלפאריון כל כך נאצלת? מה היא עוצמתה ורמת חשיבותה של הרוזנת מארך? היא משתווה לדול אמרות? האם יש עוד אצילים בגונדור שהרימו את נס המרד בגלוי?

נראלי שהעולם ממנו הגיעה ורסה הוא לא תעלומה עבורי, האם גם לשחקניות הוא אינו תעלומה?
 

Envinyatar

פונדקאי ותיק
צוות הפורום
תודה על התגובה :)

יש ליונאים לא מעט מתנגדים בתוך גונדור, אולם רובם הרבה פחות רשמיים וקולניים.
הרוזנים של ארך מרשים לעצמם יותר, כי הם יושבים בעמק הררי קשה לגישה בקצה הצפון-מערבי של גונדור, ועדיין - לפי הרמזים והמידע שכבר התגלה בפרק הזה, היונאים סוגרים עליהם לאט-לאט, אבל בטוח. עד כה, פחות, הרוזנת הישישה מהספר לא היתה בקדימות גבוהה מדי עבור לאנראד החכם והאנשים שלו.
הכוח הגדול ביותר שמהווה איום על משמר היונה, אם כבר, הוא אר-קאהרדול המושל של מורדור והחתן של בתו אנטרל; יש להם צבא עצום שנאמן רק להם; המפחות של אורודרוין נמצאות בשליטתם, כמו גם דרכי מסחר חשובות, אסם התבואה של נורן ואחרים - וכפי שכל מי שמכיר את המפות יודע, הם קרובים מאד למינאס טירית. עד עכשיו, אר-קאהרדול יושב על הגדר, לכאורה נאמן לכתר אבל מסרב להכניס את משמר היונה לשטח שלו.
לכמה זמן הוא יוכל להמשיך לשחק כך? שאלה טובה.

לגבי החשיבות של בית מית'היריל
(מעבר כמובן לחשיבות הסיפורית שלו, ולקשר שלו לדמויות שהוצגו דווקא בקמפיין השני - בפורלאו שבצפון רוהאן),
תלוי את מי שואלים.
אם שואלים אותם, אז יש להם שושלת שמקורה בנומנור של העידן השני, ולמעשה הם לא פחות עתיקים ומיוחסים מבית אלנדיל-איסילדור ששולט במינאס טירית. בפועל, הם תקועים באיזור ספר שיש לו אמנם חשיבות היסטורית (המקום בו אראגורן השביע את צבא המתים ופתח במצעד שלו מזרחה), אבל מעבר לזה לא הרבה.
כלומר, הם קרובים לגבול רוהאן, אבל כאשר יחסי רוהאן-גונדור היו תקינים, כל הסחר והתעבורה של אנשים עברה דרך קאיר אנדרוס והאנדואין, ולא דרך ההרים הלבנים ששרצו תמיד באורקים.

כך שלהשוות את הכוח של ארך לדול אמרות, זה כמו להשוות את הכוח של צפון איידהו לקליפורניה.

לגבי ורסה:
אחת השחקניות כבר ניחשה מזמן. לדעתי האחרות עוד לא הבינו.
נראה מה יקרה כאשר נגיע ל-Vol ששמו יהיה "הפורטל האפל נעול" או לחלופין "הפורטל האפל נפתח" בתור פרק מסיים :p
(אם באמת נגיע. בפועל, אין לי שום וודאות מה יקרה בקמפיין, ובטח לא בקמפיינים עתידיים. המון תלוי בשחקניות).
 
Top Bottom