• הצטרפו לפורום הפונדק

    שלום וברוכים הבאים לפונדק, האתר המוביל בעברית על משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד.
    אחרי ההרשמה תוכלו לפרסם הודעות, לשלוח ולקבל הודעות פרטיות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

    הרשמה / התחברות

עדכון 26.2.19 במלסטרה: מרכז בקעת קיירן

Envinyatar

פונדקאי ותיק
צוות הפורום
האתר עודכן, עם התת-איזור השלישי ב"חוברת למתחיל" של מלסטרה.

העדכון כולל פירוט על האיש העשיר ביותר בבקעת קיירן ומשפחתו הרחבה, על האחוזות המפוארות והתככים שלהם; על החצר הכחולה השוקעת; ועל סיפורים ישנים על שושלת נשים חרשיות, וסופה העגום לפני שני דורות.

תהנו :)

http://members.pundak.co.il/world/keldaria3/melestra/chap3/anzarland.html
 

הלדין

פונדקאי ותיק
משגיח/ה בדימוס
עדכון מעניין. אווירה מאד שונה מהאווירה במפלי דרארון. חשבתי שהלורד אבאריל הוא הלורד הכי עשיר בבקעה (הוא השני עכשיו.)

האם יש לך תוכנית בעתיד להרחיב על ההרריים של קאראנאסיל העמום?

אהבתי את "מעגלי העופרים" - שונה מהדתות המאורגנות והכנסייתיות של ספרות הפנטסיה.

לוסטירן נשמעת כמו מקום מצוין לחטוף בו פוסט-טראומה. אז במקום שיהיה לך בית רדוף רוחות, יש לך עיר רדופת רוחות.

האם להתנפצות הייתה השפעה גם על עולם הצללים של מלסטרה בנוסף להשפעה הברורה על העולם הפיסי שלה? האם לפאר'ליל יש יתרון על האנ'מירים בתחום הזה בשל קירבתם הרוחנית לפאר אגול כמו שלאנ'מירים יש יתרון עליהם בקסמים הקשורים למישור היהלומים? וכהערת אגב, ציינת בערך שלינ'פור היא גם בעלת עור אדום. הבנתי שהפאר'ליל לבנים הגם שעורם כהה יותר מעורם של האנ'מירים.

מי בדיוק היו האנשים שלינטוריאל הגישה להם את הנקמה קרה?

הערך על ואר-נאראת'ול אכן מוסיף יותר עומק לדמותו של הלורד אבאריל. נראה שאלאנדרין עברה שדרוג מהרפתקנית בדרג נמוך לאחת שמעסיקה הרפתקנים בדרג נמוך.

הסיפור של אגראנד נשמע כמו הסיפור של הידרוסט בזעיר אנפין - הבגידה בבעלי ברית לשעבר והפיכתם לכפופים בהווה. אני מניח שלא כולם בפירמות המשפחתיות מרוצים מהסידור הזה ומחכים להזדמנות לפרוש מהתאגיד ובעיקר הפאר'ליל. אם הם מתלוננים על העוצרת, מדוע שיאהבו מישהו שמתנהג בדיוק כמו שהם דמיינו אותה בחצר האחורית שלהם?
 

פלדריק

פונדקאי ותיק
נהניתי מהעדכון😇
מעניין לייצר אזור מרכזי כל כך שנשלט בידי בעל ממון ולא בידי אדון פיאודלי, אם כי כלל לא ברור לי איך הדברים מתנהלים שם.

האם נישואיהם של לינטוראל ואנזארון היו נישואים מאהבה או בכדי לייצר סדר בבקעה?
איזה מין אדם הוא הלורד אנזאריון? מבין השורות משתמע שהוא אדם הגון בסך הכל, אולם נראה שהוא גם אדיש מאוד להתקרנפות שהתאגיד שלו עובר
 

Envinyatar

פונדקאי ותיק
צוות הפורום
תודה על התגובות :)

1. לורד אבאריל יככב במרכזו של העדכון הבא שאני עובד עליו בימים אלו (לצד הרצה נוספת בדמדומי המערב בשבת הקרובה).

2. להתנפצות יש בהחלט השפעה גם על עולמות הצללים. לכוהנים של הפאר'ליל יש יתרונות מסוימים בגלל הקרבה של הקסם שלהם לטבע, לאתר מבעוד מועד כל מיני קרעים ועיוותים, או יצורים מעוותים ומורעלים, גם אם הם מוסווים או מתגנבים וכ"ו.

3. אבדוק את המשפט ההוא על לינטוריאל.

4. כמובן שיהיה הבדל בין אלאנדרין כדמות שחקן מוצעת לרמה נמוכה (לא בטוח שזה ישאר כך בגרסה הסופית של החוברת) לבין דמות חשובה במערכה.

5. ברור שלא כולם בפירמות מרוצים מהסידור הזה, ואני חושב שהתייחסתי לכך שחלקם רוצים להתחרות בעסק המשפחתי של אנזאריון, וחלקם הוכנעו בלית-ברירה.

6. לא תמיד אנשים מודעים לכל האמת או יודעים להבין מצבים שמשתנים באיטיות. העוצרת מעוררת הרבה רגשות שחורגים משאלה כלכלית - כולל גאווה גזעית/לאומית, ענייינים דתיים וחשבונות ישנים. בני אנזאריון, לעומת זאת, מושלים בדרך-כלל באורח בלתי רשמי, באמצעות עסקים.

לפלדריק:

1. לא ברור, אבל הגרסה המקובלת היא שהקשר ביניהם התחיל כשיתוף פעולה קורקטי למען הבקעה, בשנים הקשות שאחרי ההתנפצות, והתפתח לקשר רגשי הולך ומעמיק.

2. איזה אדם הוא אמראנד? תלוי את מי שואלים, וכנראה שהתשובה מורכבת. מה שברור הוא מישהו שניצל משברים כדי לצמוח מנער חסר פרוטה למה שהוא היום, תוך שילוב בין עורמה עסקית, חזון, יכולת ליצור קשרים בגובה העיניים, ועוד. טוענים נגדו, שבדרך גם רמס לא מעט אנשים, כולל פליטים מבני העם שלו, והוא מכחיש עד היום.
מה קורה היום? לא ברור עד כמה הוא מודע להיקף השינוי, ועד כמה הוא תלוי במתווכים כדי להבין את השטח - בעיקר ככל שהוא מזדקן ומתעייף, ומעדיף לבלות את שארית ימיו באחוזה שלו, עם שלל מותרות וקרובי משפחה מכל הסוגים. אין גם ספק, שהוא לא מצליח כבר להתמודד עם בעיות הולכות ומחריפות, ונוח לו להעביר אחריות לבן הנמרץ שלו, שנראה לו כמו גרסה צעירה של עצמו,
ואולי הוא מעדיף להעלים עין מהאפקטים הפחות טובים של ההחלטה שלו, או לשכנע את עצמו שהשד לא כל-כך נורא, ועוד.

בסופו של דבר, הוא דמות אפורה הרבה יותר מלבנה או שחורה.
 
Top Bottom