• הצטרפו לפורום הפונדק

  שלום וברוכים הבאים לפונדק, האתר המוביל בעברית על משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד.
  אחרי ההרשמה תוכלו לפרסם הודעות, לשלוח ולקבל הודעות פרטיות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

  הרשמה / התחברות

עדכון 14.7.19 באתר: תקציר הרצת פרק 10 בקמפיין 'הטבעות הקרות של גרינפילדס'

Envinyatar

פונדקאי ותיק
צוות הפורום
כמה שומרים דרושים כדי להשתלט על ענק שתוי שמשתולל בבית המרזח ומעיף הוביטים באוויר כאילו היו לחמניות מקומחות?
מה זה "בילבו המשוגע", ומי שני הברנשים שטוענים ש"הוא יעיף אותך לשם ובחזרה אחרי עישון של שתי דקות?"
ומה משך את שלל חלאות הפיראטים (וגם יונאית נלהבת אחת) מסיפונה של "בת הים השחורה" אל נפלאות "המקום של מאמא טווילדה?"

במילים אחרות: עלה תקציר הרצה חדש, שבו מסעה של לואיזה פרייסגירדל ונסיונה לסכל את מזימותיהם של אנשי התאין גורת'ו הורנבלאואר, מוביל אותה אל תוך ראשפורט: נמל מזוהם להפליא על סף הביצה הגדולה שהציפה את כל צפון-מערב הפלך, שורץ עד גדותיו במגוון שיכורים אלימים, חותכי גרונות, סרסורים ופיראטים מחצי-תריסר עמים וגזעים לפחות.
ואם לא די בזה, היא נאלצת להסכים "לשותפות עסקית" עם אחד הגמדים המזוהמים והמפוקפקים ביותר שנית להעלות על הדעת, שיש לו חשבון קטן לישב עם קרובי משפחה בעניין מפה שהסמל הדהוי, האלפי למראה שמצויר עליה, עשוי להיות הדרך לאוצר זהב גדול מעידנים שחלפו...

קישור ישיר לתקציר החדש:
http://members.pundak.co.il/world/keldaria3/chapter5/rings_of_greenfields/crg_chap10.html

קישור ישיר לאינדקס של הקמפיין:
http://members.pundak.co.il/world/keldaria3/chapter5/rings_of_greenfields/index.html
 

קבצים מצורפים

 • drunk pirate.jpg
  drunk pirate.jpg
  21.2 KB · צפיות: 448

Envinyatar

פונדקאי ותיק
צוות הפורום
טוב, השתוללות טכנית מוזרה של האתר שהחליף למעשה ערכים אחד בשני תוקנה, ועכשיו הלינקים לפרק 9 ו-10 של לואיזה אמורים לעבוד כמו שצריך...
 

הלדין

פונדקאי ותיק
משגיח/ה בדימוס
נהניתי מהפרק. אני חושב שהעברת יפה אווירת של "חרבות וכשפים" בפרק הזה. אני מניח שטוקרי הוא דמות המנחה לספר הנוכחי אחרי עזיבתה של הלקריליה. במידה רבה, הוא קבע את הטון של הפרק כמו שהיא קבעה את הטון של הפרקים הקודמים...

אין ספק שבופין הוא דמות שמדגישה כמה לואיסה קשוחה אבל ההרפקנים אצלך עברו דברים חמורים יותר מפגישה עם סרטני ענק ונותרו שפויים. אני מניח שלטוקרי לא היה הלב להסביר לו שסרטני הענק עשויים להיות ההורים של הסרטנים הקטנים יותר (למרות שהוא עשוי לקחת ממנו את חיית המחמד אם היא תשיל את השריון שלה על הדברים שלו)...

המחווה לשטות האחרונה של דיסני הייתה מעניינת. מעניין מהי בת הים השחורה בהקשר של ארדה - רוח משרתת של אולמו אם אתה מתכתב ישירות עם הפרשנות של דיסני (טריטון הוא בנו של פוסידון ומכאן שאריאל היא אלת ים זוטרה או, מה שהיוונים היו קוראים לו, נימפה)? האם קפטן אריילי היא סוחרת עבדים? בגרסה הישנה של "דמדומי המערב" תיארת פשיטות על ההוביטים בפלך למטרות אלו.

הסצנה עם אקדח הקשת גורמת לי לתהות מה בדיוק הרתיעה שלך מפנטסיית אבק שריפה. סצנה כזו הייתה עובדה הרבה יותר טוב עם אקדח אמתי. ולא שאין אבק שריפה בארץ התיכונה... פשוט רק הרעים משתמשים בו.
 

Envinyatar

פונדקאי ותיק
צוות הפורום
תודה על התגובה.
לא התעמקתי בהיסטוריה של בנות ים אמיתיות בארץ התיכונה, אם הן קיימות בכלל - יתכן שמדובר פשוט באגדה של מלחים; ובכל מקרה, זה לא רלוונטי לעלילה לעת-עתה.
לפי המידע שהוצג, לא נראה שקפטן ארילי סוחרת בעבדים או שיש לה מטען של עבדים - ובוודאי שהפלך הוא לא מקום לקנות ולמכור עבדים (לפחות עדיין לא...). ממה שהוצג, נראה שהיא פשוט משלבת בין שוד ים לעת מצוא לסחר לעת מצוא, כולל אפשרות להשכיר מדי פעם את הספינה והצוות שלה לשר מלחמה כזה או אחר - כל עוד העסקה נראית לה סבירה, או שווה את הסיכון.

לעת עתה, היא כנראה סבורה שדולגו בלקפוט הוא מטורף, ומה שמוצע לה כרגע זה מגדלים באוויר שלא שווים את הסיכון לעצמה ולצוות שלה.

יש הבדל בין יכולת של קוסם כמו סארומאן להפיק אבק שריפה גולמי, לבין המצאות של כלי יריה קטלניים וקלים לשימוש. הדבר האחרון היה משנה את כל עולם המערכה באורח לא הפיך, ומכאן שאני מעדיף להמנע ממנו.
 

Envinyatar

פונדקאי ותיק
צוות הפורום
אבל טוקרי לא מת...

הוא היה נהרג אם לואיזה לא היתה מצילה אותו וחוסמת את היריות הקטלניות מתוך האמבטיה.
מי שבסוף נהרג זה הבן-דוד של טוקרי...
 

Envinyatar

פונדקאי ותיק
צוות הפורום
עכשיו הם מחפשים את אחיו של טוקרי, שמפת האוצר אמורה להיות עליו.
רק שזו תהיה משימה קשה בהרבה, שכרוכה כנראה במבוך קטלני.
 
Top Bottom