• הצטרפו לפורום הפונדק

שלום וברוכים הבאים לפונדק, האתר המוביל בעברית על משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד.
    אחרי ההרשמה תוכלו לפרסם הודעות, לשלוח ולקבל הודעות פרטיות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה / התחברות
  • בואו להנחות משחק בדרקוניקון - ההרפתקה עלינו!
    צוות המשחקים שלנו ישמח לסייע לכם להריץ הרפתקאה בכנס וגם לספק לכם הרפתקאות מוכנות ממגוון שיטות, פרטים בנושא.

עדכון חדש בספר החוקים: כשרונות ידע ואיך מפעילים אותם

Envinyatar

פונדקאי ותיק
צוות הפורום

הלדין

פונדקאי ותיק
משגיח/ה בדימוס
עדכון מעניין.

אני הייתי מוסיף גם "ידע חברתי" כלומר מה צריך לומר ולעשות ובאיזה נסיבות. חלק ממה שהכללת ב-"ידע תיאולוגי" יותר מתאים ל-"ידע חברתי".

לגבי ידע תיאולוגי, לא בדיוק הרחבת בינתיים על פרטי היום יום של הפולחן במלסטרה. מעבר לכך, הפאר'ליל מתגאים בכך שהם לא חברה ריכוזית. הייתי מצפה מהם לחשוב שהטכסים שלהם צריכים להיות ייחודיים כדי להביע את היותם באים מהלב (ועשויים אף לתת נקודות לזאגליט שיפגין חשיבה מקורית איך לפנות אל האבא.) להבדיל מהטכסים של אלת האור או האנ'מיירי שהם יותר מתוכננים ומחושבים. לפחות זה מה שהבנתי ממה שהצגת עליהם כרגע.

Larkin

פונדקאי ותיק
מצחיק שהדוגמה שיש שם עם העופרים האדוקים בפונדק היא בדיוק משהו שקורה לאחת הדמויות ב"ויגור זאב עם כבש" ממש עכשיו... אני בטוח שהוא ישמח לדעת לנצל את כשרונות הידע גם ככה במקרים הבאים.
האם ניתן להתיחס לכשרונות יצירה גם ככשרונות ידע בנושא של המלאכה הספציפית ברמה מסויימת? למשל "אני יודע על פי עיצוב הלהב שחרב זו נוצרה על ידי האמן האגדי של פיות האבק".

Envinyatar

פונדקאי ותיק
צוות הפורום
תודה על התגובות :)

ואכן משעשע :D

המאפיין של כשרונות ידע הוא שהם תאורטיים למדי.
הרעיון של שימוש בכשרון יצירה ככשרון ידע ספציפי הוא מעניין, אבל צריך לחשוב עליו בזהירות. אם כן, הייתי נותן עונשין לגלגול או מתייחס לכשרון ככשרון ידע ברמה נמוכה יותר, כי כשרון יצירה אולי תורם בעקיפין פרטי ידע, אבל זו לא הכיוון המרכזי שלו.

Kasai

פונדקאי פעיל
תודה רבה על העדכון
מרגיש כמו תוספת חשבה ומבורכת
מוזר לי שהפלדין מקבל כישרון ידע תיאולוגי והקאראנסיר שמאוד דומה לו הן ברקע והן במכניקה הבסיסית של הכוחות לא מקבל אותו

Envinyatar

פונדקאי ותיק
צוות הפורום
שמח שאהבת :)
הפלדינים מעצם טיבם הרבה יותר משקיעים בעניינים תיאולוגיים ובכל מיני דברים מעודנים 'מסביב'.
הקאראנ'סירי הם הרבה יותר 'ישר ולעניין', עם גישה הרבה יותר פרקטית (ואכזרית לעיתים), ולכן פחות מתעניינים בסוגיות תיאולוגיות, מעבר למנהגים ואוסף האמונות הפשוטות יחסית של המסדר שלהם.

Top Bottom