• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

סקר - האם אתם משחקים משחקים פיזיים כרגע?

האם כרגע אתם משתתפים בלפחות משחק תפקידים אחד שהוא פיזי (סביב שולחן)?

• כן - אני משתתף במשחק פיזי אחד או יותר

• לא - כרגע אני משתתף אך ורק במשחקים וירטואלים

• אני לא משחק כרגע

ניתן לצפות בתוצאות רק לאחר ההצבעה.
בעקבות התנודות בענייני הקורונה לכאן או לכאן רציתי לשאול לגבי המשחקים הפיזיים שלכם כרגע.
יצרתי פעם סקר דומה, אבל מעניין לדעת איך אתם משחקים כרגע, אני אנסח את השאלה בצורה טיפה שונה הפעם.

אם למישהו בא להסביר, לדון בתגובות - בכיף.

כרגע אני משחק בקבוצה אחת פיזית, ובקבוצה אחרת וירטואלית. הסיבה שעוד לא חזרנו למשחקיזי בקבוצה השנייה הוא שניצלנו את הקורונה כדי להוסיף שחקן שלא מסוגל להפגש איתנו פיזית, אז נראה שנסיים את הקמפיין העכשווי לפני שנחזור להפגש פיזית.

המממ בהנחה ששניכם הצבעתם, שתי התשובות היו אמורות להיות כן - כלומר אתם משחקים בלפחות משחק פיזי אחד וזה מה שהכי מעניין אותי בסקר.
אבל התוצאות ברגע מאד מסויים זה לא משקפות את זה :)

אני מנחה אחד פיזי, שנה הבאה יהיה לנו ''קבוצת בר-אילן'' שלי ושל חברים ממתמטיקה מואץ שיהיה גם פיזי. ואין וירטואלי כלל, אני ממש שונא את זה.
אז 1 פיזי, ו1 נוסף שנה הבאה (לא במקום הנוכחי).

בדיוק לפני שרציתי להחזיר את אחד הקמפיינים לפיזי, "וריאנט דלתא" הרים את הראש, אז זה גרם לי להסס (פחות עבור עצמי, יותר ענייני ילדים וכו').
ללא שום ספק אני מעדיף את המשחק הפיזי על פני המקוון, אבל כמובן מעדיף מכוון על פני כלום :)

לשאלת העדפה: קשה לדבר על זה בצורה מופשטת. יש לי קבוצה ביתית מקסימה והדינמיקה שלנו במפגש פנים אל פנים הרבה יותר נעימה, כיפית וחברית, והרבה פחות "נטו משחק". גם "דחיסות האירועים" במשחק פיזי היא גדולה בהרבה (פשוט כי במפגש פיזי יש יכולת לפצל קשב בצורה יותר טובה), וזה ממש קריטי לחבורה של זקנים שנפגשים לשעתיים ברוטו פעם בשבוע. שיחקנו כמעט שנה בזום וזה היה פחות טוב, אבל כאמור – עדיף על כלום.

קבוצת הילדים שאני מנחה פשוט לא נפגשה שנה, ועכשיו אנחנו שוב נפגשים וזה מאוד כיף. אני לא חושב שאצליח להנחות ילדים בזום, בטח לא קבוצה גדולה.

מעבר לזה, יוצא לי לשחק משחקי אונליין בזום, ולמרות החסרונות זה בהחלט דרך משחק שאפשר לעשות בה הרבה וההתגברות על המרחקים הגאוגרפיים חשובה לי מאוד (גר בנצרת עילית).

אוסיף עוד משהו: עוד לפני קורונה בכלל, שיחקתי שני קמפיינים מצוינים בצ'אט דיסקורד בהנחיית אביב אייסל מנוח. גם זאת דרך ממש אחלה לשחק, אם מקבלים בהבנה את מגבלות הפורמט (בעיקר תגובה אטית, "דחיסות אירועים" נמוכה במיוחד, אנשים שעסוקים לפעמים בדברים אחרים תוך כדי הסשן...).

משחק פיזי כבר כמה חודשים טובים.
לשחק בזום עם ילדים בבית זה מתכון לצרות (ורעש רקע רב). שזה משחק פיזי יותר קל להקדיש את הזמן ולהתמקד במרכז.

חזרה