• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

סקר: האם אתם אוהבים משחקי ניהול, ובאיזה פורמט?

האם אתם אוהבים משחקי ניהול, ואם כן באיזה צורה?

• אני אוהב משחקי קופסא ניהוליים

הצבעות: 0 0.0%
  • אני אוהב משחקי ניהול מבוססי ארגון

• אני אוהב משחקי ניהול מבוססי סיפור

• אני אוהב משחקי ניהול מבוססי מכניקה

• סה"כ מצביעים
    10
אני אוהב משחקי ניהול בסגנון Civilization למחשב ובנוסף אוהב משחקי פורום של ניהול, למרות שעבר זמן רב מאז שהיה לי את הזמן להשתתף באחד- אלו מהמשחקים שיותר זכורים לי מהפורום מהתקופה שהייתי יותר במשחקים מקוונים ותמיד תהיה לי פינה חמה בלב למשחקים האלו.

אני מאוד מחבב משחקי ניהול, ויצא לי להנחות כמה (לא מי יודע מה מוצלחים) בפורום. לצערי לא יוצא לי לשחק בעצמי משחקי ניהול, אלא רק להנחות. אני מנחה אחד כזה מחוץ לפורום, אבל הייתי שמח לשחק באחד כזה בעצמי.

BadBug BadBug אולי אתה יכול לספר לנו איך יכול להיות שאתה גם לא אוהב משחקי ניהול וגם אוהב משחקי ניהול ממוחשבים / עם הטלת קוביות במקום מנחה?
בשמחה,
קודם כל הייתה אפשרות לבחור יותר מאופציה אחת בסקר, אז בגדול, אני לא כל כך אוהב משחקי ניהול ואם מתקבצת חבורת שחקנים אני הרבה יותר מעדיף משחק תפקידים כלשהו בהרבה על פני משחק ניהול.
אבל יש יוצאים מן הכלל, יש משחקי ניהול ממוחשבים שדווקא כיף לשחק לבד מול מחשב (בהנחה שיש זמן פנוי) אבל זה לא קשור לגלגול במקום מנחה או הטלת קוביה כלשהי (רק אקראיות של מנוע המשחק).

התשובה שלי מתחלקת לשניים -
אני אוהב את הקונספט של משחקי ניהול, שהוא לשחק עיר/ארץ עם משאבים מוגבלים, נקודות חוזקה ונקודות חולשה. אני במיוחד אוהב משחקי ניהול כשמשחקים בו דמויות, ולא ארצות עצומות.
למעשה, השתתפתי במשחק ניהול שנמשך כמעט שנה - עשרה חודשים - ובמהלכו בנינו עולם מאפס, עם קסם והכל, ושיחקנו ארצות בתוך העולם. היה מאוד מעניין, מאוד כיף ולפעמים גם מאוד מותח - בתור הארץ היחידה בערך שהיא כולה יער, היו כמה אימפריות שרצו לכבוש את הארץ שלי... אחת מהן הצליחה בסוף.

מה אני לא אוהב? אני לא אוהב מתמטיקה. כלומר, גם באופן כללי, אבל גם ספציפית במשחקי ניהול. אני לא אוהב לחשב כמה משאבים ירדו לי וכמה משאבים עלו לי וכמה כסף וזמן צריך בשביל לבנות בית עירייה חדש לשלוש עיירות שתחת פיקודי בגלל שמישהו פשט עליהן והרס אותן... זה משהו שאני לא נהנה ממנו, כל החישובים האלו.

ועוד משהו - משחקי הניהול שאני אוהב הם מבוססי סיפור. כלומר, משחקים שהסיפור שלהם הוא העיקר. כנראה שכבר הבנתם את זה, אבל חשוב לכתוב את זה - משחק שמתמקד בחישובים או בקרבות או בפוליטיקה שטוחה, הוא לא מעניין עבורי, ולכן אני לא נהנה ממנו. משחק שמתמקד בסיפור שהשחקנים והמנחה, או רק השחקנים אם אין מנחה, רוצים לספר.
זה יכול להיות כל סיפור, כמובן - המשחק שהייתי בו, למשל, סיפר סיפור של מנהיגים בארצות שונות, והלחץ והמאבקים הפנימיים שלהם. אבל זה לא חייב להיות רק פוליטיקה.

לסיכום, אני אוהב משחקי ניהול שמבוססים על סיפור מעניין, ולאו דווקא על שיטה/חישוב משאבים.
למעשה, ככה אני אוהב את משחקי התפקידים שאני משחק בהם.

אני מוצא את עצמי מסכים מאוד עם לונוולף. משחקי הניהול המעניינים לטעמי הם לא משחקים מכאניים המזכירים משחקי לוח, אלא המשחקים הסיפוריים חסרי המכאניקה שרצו כאן בפורום תקופה, משחקים כמו הפנינסולרים או גלקסיית אנדרומדה.

אם ארצה משחק ניהול מכאני, אלך לשחק Civ, טרוויאן או איקריאם.

אני אוהב משחקי ניהול ובעבר שיחקתי במלא כאלה, למרות שלאחרונה לא כל כך. אני מסכים עם לונוולף - אני מעדיף משחק סיפורי, מין שילוב בין משחק ניהול ומשחק תפקידים. עוד משהו שאני אוהב במשחקי ניהול הוא האפשרות ליצור תרבות (או אפילו עולם!) מיוחדת, ולפעמים במשחקי משאבים הפן הזה לא בא לידי ביטוי ומקבלים מדינה שטוחה וחסרת ייחוד שכל הפואנטה שלה היא צבירת משאבים. מתמטיקה וצבירת משאבים זה מעניין ונחמד, אבל אישית אני אוהב שיש גם סיפור למשחק.

מה זה הסקר המוטה הזה? אם אני אוהב את Cabal - Corone Design | DriveThruRPG.com למה אני אמור להצביע?
ויש עוד לא מעט אפשרויות...
בגדול, גם אני משחק בשביל הסיפור שנוצר ועדיף שלא יהיה דבר כזה שנקרא "לנצח את המשחק" (בניגוד ללנצח משימה או להיות המוביל בתחום ספציפי).

אם אני אוהב את Cabal - Corone Design | DriveThruRPG.com למה אני אמור להצביע?
אין לי מושג על מה אתה מדבר. בנוסף, אני לא קורא אנגלית ולכן הקישור לא רלבנטי. הסבר בבקשה?
בגדול, גם אני משחק בשביל הסיפור שנוצר ועדיף שלא יהיה דבר כזה שנקרא "לנצח את המשחק" (בניגוד ללנצח משימה או להיות המוביל בתחום ספציפי).
זה נראה שייך לזה עם המנחה והשחקן.
מה זה הסקר המוטה הזה?
הצעות לאפשרויות הצבעה נוספות?

אין לי מושג על מה אתה מדבר. בנוסף, אני לא קורא אנגלית ולכן הקישור לא רלבנטי. הסבר בבקשה?
קשה לי לתרגם את השם של המשחק, אבל נקרא לו "ארגון סודי".
"ארגון סודי" הוא משחק שבו השחקנים שולטים ביחד בארגון רב עוצמה; זו יכולה להיות חברה, כנופיה, כת, תאגיד וכדומה. חצי מהמשחק השחקנים שולטים בארגון בחצי השני הם משחקים סוכנים מיוחדים שלו שנשלחו לפעולות מיוחדות ע"י הארגון.
זה נראה שייך לזה עם המנחה והשחקן.
אבל זה משחק קבוצתי שיתופי.

הצעות לאפשרויות הצבעה נוספות?
  • משחק קופסא.
  • כל אפשרות שכתבת "נגד שחקנים אחרים" להחליף ל"שיתופי" (כמו המשחק שתיארתי למעלה).
  • משחק ניהול עם דמות בודדת (יכול להתפצל גם לאל או שליט אנושי).
  • משחק ניהול מבוסס ארגון.
  • מבוסס סיפור.
  • מבוסס מכניקה.
אני די בטוח שאני שוכח כמה דברים.

עריכה: כמו למשל תיאור משהו שמתאים לניהול ממלכה כמו שהיה בגרסאות של מו"ד.

עריכה אחרונה:
  • כל אפשרות שכתבת "נגד שחקנים אחרים" להחליף ל"שיתופי" (כמו המשחק שתיארתי למעלה).
לא אפשרי משום מה. צוות הפורום?
  • משחק ניהול עם דמות בודדת (יכול להתפצל גם לאל או שליט אנושי).
אני חושב שזה נכלל במנחה והשחקן או בזה הממוחשב.
עריכה: כמו למשל תיאור משהו שמתאים לניהול ממלכה כמו שהיה בגרסאות של מו"ד.
המנחה והשחקן, אולי?

1. יש מגבלה של 10 אפשרויות בסקר, לכן אתה לא יכול להוסיף יותר. אם אתה רוצה שנאפשר יותר פתח עץ בפורום משוב עם בקשה מנומקת.
2. אני לא חושב שהבנת את ההגדרה שלי (ככה זה כשאני מנסה לכתוב הגדרות בחצי כוח) הכוונה שכל שחקן משחק דמות מפתח בארגון והיא משפיעה על הארגון כולו. הדגש הוא על הצורך לשחק דמות (אדם או אל משנה כי יש כל מיני מגבלות על אדם שלא חלים על אל).
3. שוב, לא. זה משחק ליותר משחקן בודד אז כמו שהמנחה והשחקן כתובים הם לא מתאימים (או שבהחלט יכול להיות שאני לא מבין את ההגדרות).

במחשבה שנייה, אולי הסקר הזה מכיל יותר מדי נושאים ככה שהוא לא באמת ממצה אף אחד מהם. כלומר יש כאן:
  • שאלה על פלטפורמה, כרגע האפשרות הן רק קופסא וממוחשב.
  • שאלה על הרכב הקבוצה, כרגע האפשרויות הן, מחשב, שחקן ומנחה, שחקן מול שחקנים אחרים (מניח שזה כולל גם עם מנחה וגם בלי מנחה). באמת, חסר לי פה יחד עם השחקנים האחרים (כי המשחק בקישור הוא משחק שכל הקבוצה שולטת בארגון אחד ביחד ואני מאוד נהניתי ממנו).
  • שאלה על תככים בהרכב קבוצה ספציפי: עם בלי.
  • שאלה על למה לא משחקים משחקי ניהול: לא אוהב או אין לי זמן.
  • הוספת בגללי שאלה על מוקד המשחק: דמות, ארגון או מכניקה (שאולי מילה יותר טובה היא אתגר, אבל לא משנה כרגע).
שוב, יכול להיות שהבנתי משהו לא נכון.
אני חושד שבמהלך ההודעות הבהרתי את העמדה שלי, אבל אם לא תכתוב באלו נקודות לא הייתי מספיק ברור ואני אשתדל להבהיר.

1. יש מגבלה של 10 אפשרויות בסקר, לכן אתה לא יכול להוסיף יותר. אם אתה רוצה שנאפשר יותר פתח עץ בפורום משוב עם בקשה מנומקת.
לא התכוונתי להוספת עוד אופציות, אלא לזה שאני לא יכול לערוך את התשובות הקיימות.
2. אני לא חושב שהבנת את ההגדרה שלי (ככה זה כשאני מנסה לכתוב הגדרות בחצי כוח) הכוונה שכל שחקן משחק דמות מפתח בארגון והיא משפיעה על הארגון כולו. הדגש הוא על הצורך לשחק דמות (אדם או אל משנה כי יש כל מיני מגבלות על אדם שלא חלים על אל).
אכן לא הבנתי אותה, כי לא כתבת אותה... אני עדיין חושב שזה נכלל בזה עם המנחה והשחקן.
3. שוב, לא. זה משחק ליותר משחקן בודד אז כמו שהמנחה והשחקן כתובים הם לא מתאימים (או שבהחלט יכול להיות שאני לא מבין את ההגדרות)
אולי. בכל מקרה, האפשרויות שלך כבר מתחילות להלאות אותי, ומאחר והסקר נועד כדי שנאי אחליט למה לכתוב תוכן אין שום משמעות לתשובות שאני גם ככה לא אכתוב אליהם תוכן. לכן אני לא עומד להוסיף תשובה כזו.

אכן לא הבנתי אותה, כי לא כתבת אותה... אני עדיין חושב שזה נכלל בזה עם המנחה והשחקן.
לא... הוא מתכוון לזה (אני חושב, סביר שאני טועה) שיש משחקי ניהול שמשחקים אותם דרך דמויות. למשל, משחק שהמגדל הבודד הריץ פה בפורום, ושיחקתי בו מנהיג של גילדת שכירי חרב.
זה לא חייב להיות מנחה אחד על שחקן אחד - זה אפילו לא חייב לכלול מנחה. אפשר לשחק ככה עם עשרה שחקנים.

לא... הוא מתכוון לזה (אני חושב, סביר שאני טועה) שיש משחקי ניהול שמשחקים אותם דרך דמויות. למשל, משחק שהמגדל הבודד הריץ פה בפורום, ושיחקתי בו מנהיג של גילדת שכירי חרב.
זה לא חייב להיות מנחה אחד על שחקן אחד - זה אפילו לא חייב לכלול מנחה. אפשר לשחק ככה עם עשרה שחקנים.
אולי. זה עדיין נכלל בתשובה שכתבתי בהמשך אותה הודעה:
אולי. בכל מקרה, האפשרויות שלך כבר מתחילות להלאות אותי, ומאחר והסקר נועד כדי שנאי אחליט למה לכתוב תוכן אין שום משמעות לתשובות שאני גם ככה לא אכתוב אליהם תוכן. לכן אני לא עומד להוסיף תשובה כזו.

חזרה