• הצטרפו לפורום הפונדק

    שלום וברוכים הבאים לפונדק, האתר המוביל בעברית על משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד.
    אחרי ההרשמה תוכלו לפרסם הודעות, לשלוח ולקבל הודעות פרטיות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

    הרשמה / התחברות
  • שדרוג פורום הפונדק הסתיים בהצלחה, ברוכים הבאים לבית החדש שלנו :)
    למרות שהפורום דומה לפורום הקודם, מתחת למכסה תמצאו שלל חידושים - ואולי אפילו איזה באג או שניים. למידע נוסף, בקרו בנושא

סקירות ראשונות של Icewind Dale: Rime of the Frostmaiden

The oldman

The Rainbow Archmage
צוות הפורום
הספר יצא לאור, ובהתאם גם יש סקירות ראשונות עליו:
https://www.enworld.org/threads/icewind-dale-rime-of-the-frostmaiden-a-comprehensive-review.674886/ https://www.strangeassembly.com/2020/review-icewind-dale-rime-of-the-frostmaiden http://critforbrains.com/2020/09/a-...-of-dds-icewind-dale-rime-of-the-frostmaiden/

לפי הסקירות, בהחלט הרפתקה מעניינת שלוקחת גישה שונה מהרפתקאות אחרות ועם קריצה לאולד סקול.
הצד שפחות אהבתי לפי הסקירות, ולצערי נפוץ בהרבה מהרפתקאות של מה' 5, זה שההרפתקה לא מגיעה "מוכנה להרצה" לפי התיאור אלא צריך לעבוד בעיקר בחצי הראשון שלה כדי להשלים אותה.
בכנות, אם אני קונה הרפתקה מוכנה - אני קונה אותה כדי לחסוך לעצמי את זה הזמן בלבנות היתקלויות ולהתעסק במכאניקה...
 

המפקד האלמוני

פונדקאי ותיק
מציינים שם שעמק רוח הכפור בהרפתקה הוא מאה שנה אחרי עלילותיו של דריזט שם.
אז איפה דריזט עצמו בקו הזמן הזה? מת כבר?

תוהה אם מעריצי דריזט (לתחושתי הפאנדום היחיד בספרי הקריאה של מו"ד שעדיין פעיל וחי) לא התעצבנו לגלות שדווקא במוצר שקשור לדמות האהובה עליהם אין לו שום נוכחות משחקית (אם הבנתי נכון והוא לא מופיע שם בכלל).
 

The oldman

The Rainbow Archmage
צוות הפורום
קודם כל, הוא אלף אפל, אז תוחלת החיים שלו (אם לא ננעץ לו פגיון בבטן או קליע קסם בראש) היא מאות שנים. אז מהבחינה הזו אין בעיה.
מעבר לכך, אני די בטוח שבספרים היותר חדשים של דריזט, החברים המקוריים שלו מצללי הקריסטל כבר לא בחיים - לפחות בני האנוש שבניהם.
אז מי שעדיין עוקב אחרי הסדרה הזו (מודה שקראתי מחדש לפני כשנה את מולדת ונחרדתי) מכיר את העיל ולא אמור להתעצבן - גם כי המוצר לא ממש קשור לדריזט.

אם כבר מוצר שעוסק באלפים האפלים יש את Out of the Abyss, שכל הרעיון שמאחוריו זה שהדמויות נמלטות משבי של אלפים אפלים. גם שם דריזט לא ממש מופיע (למעט בחזיון של הדמויות או משהו כזה).
 

המפקד האלמוני

פונדקאי ותיק
לפי גוגל, דריזט אמור להיות בן 190 בערך. כל החברים שלו מתו אבל האלה מיאליקי החייתה אותם כצעירים מחדש ושלחה אותם לחזור להרפתקאות איתו.

לפי ויקיפדיה, בוב סלבטור עדיין מוציא ספרים על ממלכות נשכחות מידי שנה (כולל השנה) - נראה לי שזה קו הספרים היחיד לפי מו"ד שעדיין פעיל ועוד ברציפות מאז שנות השמונים!
 

The oldman

The Rainbow Archmage
צוות הפורום
והנה בדיוק כי דיברנו על זה, הסברו הכריזו על ... action figure של דרישט דוארדן! במחיר צנוע של 40 דולר 😉 מעריצים ואספנים יכולים להוסיף אותו לאוסף שלהם.
אני לא חושב שבארץ action figures זה לא כזה להיט - לילדים שלי יש את ספיידרמן ואת וולברין והם לא ממש מתרגשים מהם...
https://hasbropulse.com/products/du...alms-drizzt-guenhwyvar-hasbro-pulse-exclusive
 

המפקד האלמוני

פונדקאי ותיק
וכאן חוזרים לנקודה המקורית שלי - דריזט עדיין חי ומסתובב איפשהו בממלכות נשכחות. דריזט הוא פאנדום פעיל ודי חזק - ההחלטה לא לשים אותו בשום דרך (אם הבנתי נכון) באזור שכל כך מזוהה עם ההרפתקאות שלו היא צעד מעניין של הימנעות מפאנסרביס.
 

the Nerubian

פונדקאי ותיק
צוות הפורום
אני ממש חושב שעדיף בלי להכניס את דריזט לסיפור. הוא יכול להיות עסוק באותו זמן בהרפתקאות בצד השני של הממלכות. זו בחירה נכונה לא להביא דמות אייקונית שתגנוב את ההצגה או לחלופין שיבוצע בה רצח-דמות כדי למנוע ממנה לגנוב את ההצגה.
 

המפקד האלמוני

פונדקאי ותיק
מבחינת הגיון ההרפתקה, זו בחירה מוצלחת לא לשים שם את דריזט שלא יעשה קטעים של הדב"ש חביב המנחה. ההיעדרות שלו יוצאת מול הגיון הפאנסרביס, וזה מפתיע אבל מוצלח.

תוהה - יש לו בכלל נתונים רשמיים למו"ד5? הוא די עבר הרבה גלגולים מאז שהיה סייר מוד"מ1 בדרגה 10 עם חוק פרטי של פגיעות קריטיות שאין לאף דמות אחרת בעולם המשחק.
 

the Nerubian

פונדקאי ותיק
צוות הפורום
לאחרונה היו לו נתונים רשמיים למהדורה 3.5. אם אני זוכר נכון, משהו בסגנון לוחם 7\ברברי 1\סייר 4.
 

liorgonen3

פונדקאי ותיק
לא חושב שהוא קיבל נתונים ל5, היה לו נתונים ל4 במסגרת הbuilder שלהם שבמסגרתו הוא הגיע כדמות מוכנה יחד עם רייסטלין ועוד כמה חברה, זכור לי שהוא גם קיבל נתונים ל3.5, לדעתי באותו צורה כמו שנרוביאן אמר.

בכל מקרה אני לא רואה סיבה למה לשלב אותו, הפוקוס במשחק צריך להיות על דמוית הקבוצה ולא על גיבורים באיזור. זה קצת יהיה משעמם אם הקבוצה תעבוד רק כדי שדרייזט יבוא ויעשה משהו נוסף או יגנוב את הפוקוס. דמוית מפורסמות לא באמת צריכות לקחת חלק במשחק לדעתי, למעט אולי דמוית אגדיות בתור נותני משימה או פטרונים של הדמויות, סתם להכניס פנימה את דרייזט לא ישרת שום מטרה באמת, ולמעשה אני יכול גם לדמיין כל מיני אוהדים מועצבנים על "דרייזט כתוב רע הוא אמור לעשות X ולא לעשות Y".
 

The oldman

The Rainbow Archmage
צוות הפורום
באופן כללי זה המגמה בממלכות נשכחות ב-12 השנה האחרונות, למעשה מאז ימי מהדורה 3.5 - לא לשלב NPC חזקים מדי.
זו הייתה אחת הבעיות של ממלכות נשכחות כעולם מערכה - שיש בה כמה Uber-NPC שיכולים לעשות הכל למעשה, ולכן למה צריך שהדמויות בכלל יתאמצו.
מאז מהדורה 4 וגם ב-5, ההרפתקאות שם ממוקדות בשחקנים. הדב"שים מקסימום מופיעים כפטרונים - למעשה כשאני חושב על זה, אני גם לא זוכר הרפתקה שאלמינסטר ממש משחק תפקיד פעיל, אבל אולי אני מפספס.
 
Top Bottom