• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

ספר חדש של רומח הדרקון - עדיין מעניין?

אז אחרי שנרגענו מהתביעה נגד מכשפי החוף, ואחרי הידיעה שמגיע ספר קריאה חדש של רומח הדרקון (New Dragonlance Book Release Date Leaked by Amazon) אני חייב לתהות - זה עדיין מעניין אותכם לקרוא עוד ספרי קריאה של רומח הדרקון?

איכשהו, האיכות שלהם אחרי רשומות היא מעורבת ולאחרונה נדמה שהם הולכים ומתרחקים ממה שהפך אותם לספרים טובים.
הרי זו כבר סדרה ענקית של ספרים, חלקם טובים, אבל הרבה בינוניים ועוד אחד זה... מלהיב?

נ.ב. שלא לדבר על דריזט שזה דמות אחת עם מעל 20 ספרים שונים שלא בטוח מי עדיין ממשיך לעקוב ולקרוא אותם, וכמה הדמות עדיין מעניינת...

אני פחות ממעריצי רומח הדרקון, למרות שכנער נהנתי לקרוא מספר ספרים בסדרה.
לגבי דריזט יש כבר אפילו יותר מ30 ספרים! אני במקרה קורא עכשיו את בקעת רוח כפור (טרילוגיה) כהכנה לקמפיין הבא שלי.
אומרים שהספרים הראשונים של דריזט ממש טובים ובהמשך זה הולך ומתדרדר, אבל במקרים כאלו אני מעדיף להיות המבקר של עצמי ואני מתישהו כן ארצה לקרוא הכל, בעיקר כי התחברתי מאד לדמות ולסיפור עוד בטרילוגיה הראשונה (מולדת, גלות, שהות) שהיא סופר מומלצת אם מישהו רואה את זה ולא מכיר.

דווקא בקריאה חוזרת לא נהנתי ממולדת. לזכרוני העמום יש ספרים לאחר מכן שהם יותר טובים מטרילוגיה הראשונה.
אבל קראתי לפני 20-15 שנה אז לא לוקח אחריות מלאה.

אני הפסקתי לקרוא אחרי סדרת מלחמת הנשמות שממש לא אהבתי ולדעתי הרסה את האוירה של העולם.
יותר נהנתי מספרים שחזרו לתקופה של הרשומות כמו הרשומות האבודות או זוג הספרים על קרמון וריסטלין לפני הסיפור המרכזי.

הכרזה רשמית - Dragonlance Classic
Wilmington, NC – January 25, 2021 – Margaret Weis and Tracy Hickman are pleased to announce a multi-year licensing agreement with Wizards of the Coast to produce a new, three
book series of Classic Dragonlance novels.

The new trilogy will return fans to the most beloved characters from the original novels along with introducing a new strong protagonist. The books will be published by Del Rey Books, an
imprint of Penguin Random House. Although a publishing date has not yet been formally set, they anticipate announcing when the first book will be released later this year.
נראה שחוזרים לדמויות המקוריות עם סיפורים חדשים, מעניין איך יהיה.
דרך אגב, מזכיר לי שמעולם לא קראתי את הרשומות האבודות (או איך שלא קראו לזה), שווה קריאה?

שמח שחוזרים לדמויות המקוריות, למרות שהדבר הכי טוב שם בעיניי היה הקשר שבין רייסטלין לקרמון, ואני חושב שהוא קצת יאבד מהחדות שלו כשהוא כבר הגיע לקצו בהמשך הסדרה.
מצד שני, אם מחזירים את הדיאלוגים בין חלמיש וגדילן אני אהיה מרוצה.

כשהייתי צעיר מאוד, כתבתי תיאוריות קונספירטיביות על מה באמת היו המניעים והיחסים הנסתרים בין הדמויות ברומח הדרקון. לא ממש זוכר את זה בפרטים, אבל זה היה בערך ככה:

1) קרמון ניצל את רייסטלין לאורך כל הדרך. הוא השתמש בכוח הקסם של רייסטלין כדי לסדר לעצמו ג'ובים בתור שכיר חרב, עשה לרייסטלין gaslighting ושכנע אותו שהוא חלש וחולה ולא יכול להסתדר בלעדיו למרות שרייסטלין היה עם נתוני משחק ממוצעים-פלוס. חוץ מזה הוא גם גנב לרייסטלין את כל החברות והיה יכול להיות קוסם בעצמו אבל היה עצלן מידי. בגלל זה רייסטלין התחרפן כשהוא ראה במבחן את קרמון מטיל לחש.

2) לורד סות' היה סוטה וזה מה שהניע אותו גם בתור אל-מת. הוא היה מציץ לקיטיארה כשהייתה עם גברים ופיתח כלפיה אובססיה - הוא גם דאג שהיא תהרג כדי שהוא יוכל להתמזמז עם הגופה.

3) תניס אימץ פוזה של גבר מיוסר ומתלבט כדי להתחיל עם בנות. השטיקים שלו עבדו גם על לאורנה וגם על קיטיארה וכמו מניאק טיפוסי הוא הלך להשתעשע עם הילדה הרעה ואז חזר לחברה שלו שחיכתה לו כמו פראיירית וגם סלחה לו על הכל.

4) גדילן וחלמיש הם זוג. הם גרים ביחד וכל הזמן רבים. חלמיש כנראה התעסק גם עם סער ותניס אבל ירד לו מהם כשהם גידלו שפם (סער) וזקן (תניס) - כנראה שהפרצוף החלק-תמידית של הקנדר ממש עושה לו את זה.

אז אחרי שנרגענו מהתביעה נגד מכשפי החוף, ואחרי הידיעה שמגיע ספר קריאה חדש של רומח הדרקון (New Dragonlance Book Release Date Leaked by Amazon) אני חייב לתהות - זה עדיין מעניין אותכם לקרוא עוד ספרי קריאה של רומח הדרקון?

איכשהו, האיכות שלהם אחרי רשומות היא מעורבת ולאחרונה נדמה שהם הולכים ומתרחקים ממה שהפך אותם לספרים טובים.
הרי זו כבר סדרה ענקית של ספרים, חלקם טובים, אבל הרבה בינוניים ועוד אחד זה... מלהיב?

נ.ב. שלא לדבר על דריזט שזה דמות אחת עם מעל 20 ספרים שונים שלא בטוח מי עדיין ממשיך לעקוב ולקרוא אותם, וכמה הדמות עדיין מעניינת...
אני חושב שהשיא של רומח הדרקון היה טרילוגית legends . אני זוכר בתור נער איך ממש לא רציתי לסיים את הספרים ההם. שלהבת הקיץ מאכזב ומלחמת הנשמות מזעזע. קראתי איפשהו שזה היה גלגול הצלה של המחברים אחרי הfifth age כלומר עידן דרקוני העל.
לגבי דריזט.. מולדת הוא סיפור טוב וארטמיס אנטררי דמות נהדרת.אבל הרוב די צפוי. דריזט תמיד ינצח בסוף ספוילר - אפילו מי שמת יחזור איכשהו...
אגב ממליץ בחום על שישית war of the spider queen. הדבר הכי מעניין זה מה קורה עם הdrow

הכרזה רשמית - Dragonlance Classic

נראה שחוזרים לדמויות המקוריות עם סיפורים חדשים, מעניין איך יהיה.
דרך אגב, מזכיר לי שמעולם לא קראתי את הרשומות האבודות (או איך שלא קראו לזה), שווה קריאה?
הספר השני dragons of the highlord sky הוא ספר נהדר. אחד הטובים .

מלחמת הנשמות לא זכור לי ככזה גרוע - העלילה היתה לא משהו אבל הכתיבה עצמה הייתה זורמת וכיפית.
זה לא שכל ספרי ההמשך היו גרועים בעיניי, פשוט לדעתי הם חסרי-טעם, ניסיון להמשיך וללעוס אותו עולם מה שגורם לתוצאה בינונית ולא בולטת.

תודה על ההמלצה לגבי הדרקונים, אני משער שהוא לא תורגם לעברית?

נ.ב. בקשר למולדת, קראתי אותו שוב לפני כשנה, ובעיניי הוא מזעזע. אתה מדבר מתוך נוסטלגיה או שקראת אותו לאחרונה?

מלחמת הנשמות לא זכור לי ככזה גרוע - העלילה היתה לא משהו אבל הכתיבה עצמה הייתה זורמת וכיפית.
זה לא שכל ספרי ההמשך היו גרועים בעיניי, פשוט לדעתי הם חסרי-טעם, ניסיון להמשיך וללעוס אותו עולם מה שגורם לתוצאה בינונית ולא בולטת.

תודה על ההמלצה לגבי הדרקונים, אני משער שהוא לא תורגם לעברית?

נ.ב. בקשר למולדת, קראתי אותו שוב לפני כשנה, ובעיניי הוא מזעזע. אתה מדבר מתוך נוסטלגיה או שקראת אותו לאחרונה?
מולדת היה הספר הראשון שקראתי באנגלית אז יש נוסטלגיה , אבל חייבים להודות שהגזע של הdrow היה חדשני מאוד אז ודי מרתק. זו חברה מתפקדת של אידבידואליסטים ציניים וחזק מוסר ומצפון לחלוטין ,כולל לא מסתירים את זה.

לטעמי ככל שדריזט התרחק ממנזוברנזן הסדרה הידרדרה . בגלל זה הסופר כל הזמן חזר אליה.

נסה את war of the spider queen אם גם אהבת את ה drow - יש שם כמה דוגמאות מאלפות

חזרה