• הצטרפו לפורום הפונדק

    שלום וברוכים הבאים לפונדק, האתר המוביל בעברית על משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד.
    אחרי ההרשמה תוכלו לפרסם הודעות, לשלוח ולקבל הודעות פרטיות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

    הרשמה / התחברות
  • הרישום המוקדם לדרקוניקון 2022 נפתח!
    ההתרגשות בשיאה, וההרשמה המוקדמת למשחקים והפעילויות בדרקוניקון 2022 יוצאת לדרך הקדימו להרשם כי המשחקים מתמלאים מהר קישור להרשמה המוקדמת דרקוניקון, 25-26 אוגוסט, דן פנורמה תל אביב

מהדורה 5 סמים במשחק

המפקד האלמוני

פונדקאי ותיק
בסייברפאנק היו המון התייחסויות לסמים והז'אנר הושפע בין היתר מתרבות הסמים.
מצד שני, אני לא כל כך זוכר עיסוק מפורש בסמים במרוצללים, שהיה לא רק סייברפאנק-פנטזיה אלא גם סייברפאנק מרוכך יחסית. מצד שני קראתי אותו ממש ממש מזמן אז אולי אני סתם לא זוכר נכון.
 

nav566

פונדקאי ותיק
הנה עוד דוגמית מעניינת, לא של מו"ד אבל כן של וויזארדס. הסט החדש של מג'יק חוקר את העולם של ניו קפנה, שהוא עולם פנטזיה בהשראת סרטי מאפיונרים קלאסיים. חלק מרכזי בעלילה של הסט הוא חומר בשם "היילו", שעיקר הפעילות הבלתי חוקית בעיר סובבת סביבו. החומר בא בהרבה צורות, כמו עשן, אבקה או נוזל, והוא אנלוגיה ברורה לסמים. החומר הוא בעצם תמצית הכוח של המלאכיות הישנות ששלטו בעולם הזה בזמנים עתיקים (הHalo שלהן, ומכאן השם) והוא חומר מעצים קסם.

שערורייה מאוד מצחיקה שקרתה עם זה הייתה בהכרזה על הסט, שבה המאמר של וויזארדס הציע לחנויות התחביב לחלק דוגמיות של היילו בדמות סוכריות או משקאות במהלך תחרות השחרור של הסט. למותר לציין שלהציע לחנויות לחלק חומר אנלוגי לסמים לקהל שבהחלט מכיל ילדים זה לא רעיון טוב.
 
Top