• הצטרפו לפורום הפונדק

    שלום וברוכים הבאים לפונדק, האתר המוביל בעברית על משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד.
    אחרי ההרשמה תוכלו לפרסם הודעות, לשלוח ולקבל הודעות פרטיות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

    הרשמה / התחברות
  • בואו להנחות משחק בדרקוניקון - ההרפתקה עלינו!
    צוות המשחקים שלנו ישמח לסייע לכם להריץ הרפתקאה בכנס וגם לספק לכם הרפתקאות מוכנות ממגוון שיטות, פרטים בנושא.

סיפור [סיפור] [אתגר כתיבה 22] הכבוד האבוד

הלדין

פונדקאי ותיק
משגיח/ה בדימוס
השניים נעו מדרכו מבלי לחשוב על זה בכלל. הרעיון שאנשים ישפילו את עצמם עד עפר עבור אדם אחר היה בלתי נתפס על הדעת בעולם מולדתו של המפקח. הוא הושיט יד לעבר הצמיתים לשעבר ואמר: "אתם כבר לא צריכים להתכופף. ג'מבת'וריה כבר חופשייה."

המבט מבעד לעיניהם של האנשים שהרכינו את ראשם היה אומלל. הם לא הבינו מה הייתה הבעיה שלו עם מחוות הכבוד הפשוטה שלהם. הוא ניסה כבר להסביר שבעולם מולדתו אנשים מסתכלים אחד לשני בעיניים ולוחצים ידיים. בג'מבת'וריה רק השווים במעמדם הביטו אחד לשני בעיניים. מצב זה היה נדיר.

"אבל אתה המפקח." אמר אחד מהם "אתה השליט שהעניקו לנו בני הכוכבים."

הוא סימן להם בידיו להרים את ראשם ואמר: "עד שתזכו מחדש בכבודכם."

האנשים הרכינו את ראשם ועזבו אותו בשביל. מחשבותיו כבר תעו לתרחיש אפשרי מה היה קורה אם עולמו היה מבודד בצורה כה אכזרית כג'מבת'וריה. הוא התקשה להאמין שהוא היה מתדרדר עד כדי כך.

היו ראיות כבדות משקל שהאדונים של ג'מבת'וריה התכוונו לפלוש לכוכבים אחרים כדי לגזול את כבודם – בני ג'מבת'וריה היו כמעט ייחודיים בתרבותם המידרגית. המפקח בא זמן רב אחרי ששחרור ג'מבת'וריה הושלם אחרי כשלונם של שלוש מפקחים להדריך. אחד מהם פשוט נכנע והתחיל להתנהג כמו אחד מאדוניהם.

המפקח השלים את טיולו בגן ונכנס בחזרה לביתו המפואר. היה זה עוד אחד מסימני ההיכר הייחודיים לעולם – נוחות שנתפסה כמובנית מאליו בעולמות אחרים נתפסה פה כמנת חלקם של בני המעמדות העליונים. הבית המפואר שקיבל המפקח היה פעם ביתו של אדון והיה עוד יותר נוח אחרי ריהוטו מחדש. נאמר לו שהמקומיים לא מרגישים בנוח בבתים החדשים שבני הכוכבים בנו עבורם בצלמם ובדמותם של בתיהם מעבר לכוכבים. עד כה לאיש לא היה את הלב להרוס את בתיהם הישנים ולהכריח אותם לקבל את הנוחות של החירות.

מסך נדלק בחלל החדר ודמותו של הממונה יושבת ומשקיפה עליו. הוא שאל: "האם אתה רוצה הצבה מחדש?"

המפקח הביט בממונה עליו ולא היה צריך לומר מילה.

"לפעמים צריך להודות בכשלון. החינוך מחדש של ג'מבת'וריה היה כשלון חרוץ. אפילו לרובוטים יש יותר כבוד עצמי מאנשי ג'מבת'וריה." התחיל הממונה לומר "ועל כן, אם תיכשל, אתה תהיה המפקח האחרון."

ונמוג אל האוויר מותיר את המפקח עצוב. הוא נרתע כשהוא שמע את האיש מהגן עומד מאחוריו ושואל: "האם עתה נהיה חופשיים לעשות כרצוננו, אדון?"
 

ת'ור

פונדקאי ותיק
צוות הפורום
מצוין. הרעיון הבסיסי נהדר והביצוע מעביר אותו בצורה ברורה ומוצלחת. סגנון הכתיבה מזכיר לי מד"ב ישן, במיוחד את "צד שמאל של החושך" של לה-גווין (וכמובן שאני אומר את זה כמחמאה).
השורה האחרונה הייתה דובדבן על הקצפת.
 

Gilthans The Quiet

פונדקאי ותיק
היה נחמד, אבל האמת - לא כל כך הצלחתי לעקוב אחרי הסיפור עד אחרי הסוף. הרעיון טוב, אבל הרגיש לי שהייתה חסרה קצת בנייה מסביב לסיפור - מי הם האנשים הפועלים? למה הם עושים את מה שהם עושים? למה בני הכוכבים מיישבים כוכבים אחרים? זה הרגיש לי קצת חסר.
 

הלדין

פונדקאי ותיק
משגיח/ה בדימוס
תודה על התגובות :D

נראה לי ברור למדי שהכוונה של אנשי הכוכבים הייתה להעניק לבני ג'מבת'וריה את הכבוד העצמי האבוד שלהם. מעבר לכך, נאמר שבעבר ג'מבת'וריה נתפסה כאיום בשל שונותה והם רצו לטפל באיום כשהוא עדיין באיבו. מדובר יותר בקולוניאליזם תרבותי מאשר כל דבר אחר. מעולם לא נכתב שהם מעוניינים להתיישב בכוכב הלכת. מנגד, גם אני הרגשתי רצון קצת יותר להעמיק את העולם אחרי הסיפור ולכן כתבתי את 'נאמנות כפולה' שמתרחש אחרי עזיבתם.
 
Top Bottom