• הצטרפו לפורום הפונדק

  שלום וברוכים הבאים לפונדק, האתר המוביל בעברית על משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד.
  אחרי ההרשמה תוכלו לפרסם הודעות, לשלוח ולקבל הודעות פרטיות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

  הרשמה / התחברות
 • נפתחה הגשת המשחקים לדרקוניקון 2021!

  כנס המשחקים של הקיץ חוזר ב-26-27 באוגוסט, במלון דן פנורמה בתל-אביב. פתחנו כעת את הגשת המשחקים לכנס, אז בואו להריץ משחק - עמוד הגשת המשחקים לכנס

סיכום שנת 2020 במשחקי תפקידים של rpg.net

The oldman

The Rainbow Archmage
צוות הפורום
קריאה מומלצת -
כמה דברים מעניינים במיוחד:
 • כשמסתכלים על רשימת האנשים הבולטים בתעשיית משחקי התפקידים שנפטרו השנה, מבינים כמה התעשייה הזו גדולה בארצות הברית. (ולא קיימת בישראל).
 • בולט בעיניי שבריאן בלום נפטר, אחד מהמייסדים של מבוכים ודרקונים.
 • הוא גם מציין את הדברים שמתרחשים במכשפי החוף. אבל לא רק התביעות אלא גם הארגון מחדש של משחקי הלוח ועוד. באופן דומה גם FFG עברו ארגון מחדש.
 • כמובן שהקורונה גם בולטת בסיכום, בהיבט של משחקים וכנסים וירטואליים בעיקר.
 • מה שמעניין לראות, שלמרות הקורונה השנה היו יותר פרויקטים שעברו את המאה אלף דולר בקיקסטרטר. חלק משמעותי מהם מבוסס על מהדורה חמש, שזה גם שינוי לדעתי.
 • גם הנושא של קבלת האחר והשיווניות בולט השנה. לא רק מכשפי החוף אלא כלל התעשייה פועלת למיגור הגזענות והגדלת ה diversity. משהו שפחות מורגש בישראל, אפילו משהו שקשה לתפוס כי אנחנו מדינה בה יש גזענות גלויה בכל פינה ומוזר לנו כמה בעולם כבר התקדמו ואנחנו תקועים מאחור.
 

המפקד האלמוני

פונדקאי ותיק
ם הנושא של קבלת האחר והשיווניות בולט השנה. לא רק מכשפי החוף אלא כלל התעשייה פועלת למיגור הגזענות והגדלת ה diversity. משהו שפחות מורגש בישראל, אפילו משהו שקשה לתפוס כי אנחנו מדינה בה יש גזענות גלויה בכל פינה ומוזר לנו כמה בעולם כבר התקדמו ואנחנו תקועים מאחור.

את התופעות הגזעניות ותגובות הנגד להן שיש בארה"ב צריך להקביל ליחסים בין עדות בישראל וכאן אפשר לראות שיש תהליכים דומים.
ההבדל העיקרי הוא שכאן יש לך גם סכסוך אתני-דתי מדמם ואמיתי לגמרי (מתי בפעם האחרונה אמריקאים ומקסיקאים טבחו זה בזה? ימי פנצ'ו וילה?) שמאוד לא מעודד את קבלת האחר.

מצד שני, כשנואף, זנאי ופושט רגל סדרתי כמו טראמפ הופך לאייקון שמרני, בהשוואה לאיש משפחה מהוגן כמו אובאמה ששנוא רק בגלל שהאחרון הוא כושי...
 
Top Bottom