• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

סיכום מיני-מערכה Star Trek Adventures

בשעה טובה בשבוע החולף שיחקנו את המשחק החמישי האחרון במיני-מערכה של הרפתקאות מסע בין-כוכבים, שמופיעה בערכת ההתחלה.
היה ממש מצויין:
  • ההרפתקה בערכת ההתחלה אחלה לגמרי, אם כי קצת "בסיסית". היא מנסה להציג את מרבית המכאניקות של השיטה, כולל קרב בין חלליות.
  • 2ק20 היא אחלה שיטה. אמנם יש לה הרבה וריאציות, אבל ההתאמה שלה למסע בין כוכבים מצוינת. גם אני וגם השחקנים הופתענו לטובה מהחוויה.
  • באופן כללי, חוויית המשחק של מסע בין כוכבים ממש הפתיעה לטובה. זה היה עד היום אחד העולמות שחשבתי שהם טובים בתור סדרת טלויזיה אבל פחות ראיתי איך זה עובד כמשחק תפקידים. כמו במכאניקה, גם כאן כולנו הופתענו לטובה.
  • אלתור זה אחלה, חלק מהקטעים הכי טובים במשחק היו שאלתרתי והוספתי פרטים להרפתקה או שזרמתי עם הכיוונים של השחקנים. ההרפתקה טובה, אבל יש לא מעט פערים שאפשר להשלים די בקלות כדי להפוך אותה מטובה למצוינת.
  • להנחות בין עבודה לבין משפחה זה מעייף. ידעתי מראש שאין לי ממש זמן פנוי להכין הרפתקאות ולכן בחרתי בהרפתקה מוכנה, אבל במשחקים באמצע שבוע, כשמתחילים לשחק בשעה תשע בערב גם במצב הזה לא פעם הגעתי מותש לגמרי למשחק. בפעם האחת שזה היה בחופש, החוויה שלי כמנחה הייתה אחרת לגמרי. זה עדיין כיף להנחות, אבל זה יותר זמן להיפגש עם חברים ולשחק תוך כדי מאשר משחק עומק.
לסיכום, מאוד נהנתי מהשיטה ומהמשחק - באמת מומלץ.

יש במשחק חשיבות לתפקידים על גשר הפיקוד? כלומר - השחקנים צריכים להתחלק ביצירת\בחירת הדמויות מי קפטן, מי הרופא, מי הסגן כן הלאה? או שהדמויות לא חייבות להיות צוות גשר הפיקוד עם ספינה משלהן?

כן, יש חשיבות - כל דמות יכולה להפעיל את העמדה שבה היא נמצאת, ואפשר בפעולה משנית לעבור לעמדה אחרת.
יש חוקים שמתארים כיצד לשחק סצנות שבהן דמות השחקן לא נמצאת, למשל אם הדמות של השחקן ב away team ולא על הגשר.
בגדול, לאותה הסצנה השחקן שולט בדמות אחרת.

חזרה