• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מהדורה 4 סיכויי מוות - לא גבוהים מדי? -דיון

לפי החוקים שכתובים בספר לשחקן שאצלי (1), אם שחקן ירד ל0 נק"פ ומטה הוא מציל הצלות מוות, עד שהוא מגלגל 20 בהצלה (אם נשאר לו פרצי ריפוי. אם לא נשאר אז בכלל) או עד שהוא מגלגל שלוש פעמים פחות מ10. במקרה הראשון (והלא סביר בעליל לעומת השני) השחקן מתרפא, בשני, ההרבה יותר סביר, השחקן מת.
כתוצאה מכך, אם השחקן ירד ל0 נק"פ, משמעות הדבר היא מוות כמעט בטוח. זה לא קצת מוגזם? אחרי הכל, זה לא כזה נדיר בקרבות ששחקן יורד ל0 נק"פ.
מה דעתכם?
נ.ב. אם תיקנו את זה בסל"שים הבאים, תעדכנו אותי בבקשה.

במהדורה הזו קשה להגיע ל0 נק"פ ומטה, ככה שזה לא כזה נורא, וכמעט תמיד יש מנהיג שירפא אותך במקרה הצורך.

וכמובן, לא כל מפלצת תרצה להרוג את הדמויות.

עריכה: בנוסף, שים לב שמדובר בזריקת הצלה, ככה שתוספים לזריקות הצלה ניתנים גם לה. אתה לא צריך רק 20 טבעי.

במהדורה הזו קשה להגיע ל0 נק"פ ומטה, ככה שזה לא כזה נורא, וכמעט תמיד יש מנהיג שירפא אותך במקרה הצורך.
משחק היחיד שלי אינו כולל מנהיג. מה אני עושה?
עריכה: בנוסף, שים לב שמדובר בזריקת הצלה, ככה שתוספים לזריקות הצלה ניתנים גם לה. אתה לא צריך רק 20 טבעי.
לרוב הדמויות (עד כמה שהבנתי מגעת) אין תוספים גבוהים במיוחד לזריקות הצלה.

משחק היחיד שלי אינו כולל מנהיג. מה אני עושה?
תן לו כוהן דב"ש

הידע שלי על מהדורה 4 הוא מוגבל, אבל אם אני לא טועה, מהדורה 4 בנויה להיות משחק של 4 שחקנים או יותר, בו החבורה צריכה לכלול את ארבעת סוגי המקצועות. והרבה מהאיזון של השיטה בנוי ככה

תן לו כוהן דב"ש
ניסיתי, לא מצאתי שום מפלצת שאפשר להלביש עליה את התבנית הזו.
הידע שלי על מהדורה 4 הוא מוגבל, אבל אם אני לא טועה, מהדורה 4 בנויה להיות משחק של 4 שחקנים או יותר, בו החבורה צריכה לכלול את ארבעת סוגי המקצועות. והרבה מהאיזון של השיטה בנוי ככה
נכון. אולי אני צריך להוסיף בכותרת "במשחק יחיד". בגלל מה שאתה מציין, אני מנסה כל חוק לבדוק אם הוא מתאים גם לשחקן אחד או שיש צורך לשנות.

במקרה שלך אתה יכול גם להתעלם לגמרי מהחוקים האלה כל עוד אין דב"ש שיציל אותו - כשהוא על אפס נק"פ האויב לוקח אותו בשבי או נוטש אותו להתעורר אחרי כמה ימים (במהלכם הנבל התקדם במזימתו ויש לו פחות זמן לעצור אותו!), ואם זה קרב בוס אז הוא מת על אמת.

במקרה שלך אתה יכול גם להתעלם לגמרי מהחוקים האלה כל עוד אין דב"ש שיציל אותו - כשהוא על אפס נק"פ האויב לוקח אותו בשבי או נוטש אותו להתעורר אחרי כמה ימים (במהלכם הנבל התקדם במזימתו ויש לו פחות זמן לעצור אותו!), ואם זה קרב בוס אז הוא מת על אמת.
רעיון מעניין, אולי אשתמש בו.
תודה!

חזרה