• הצטרפו לפורום הפונדק

  שלום וברוכים הבאים לפונדק, האתר המוביל בעברית על משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד.
  אחרי ההרשמה תוכלו לפרסם הודעות, לשלוח ולקבל הודעות פרטיות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

  הרשמה / התחברות

"נשף בתל-זאגליל": טיזר למודל ראשון להרפתקאה מוכנה במלסטרה

Envinyatar

פונדקאי ותיק
צוות הפורום
מפה לשם, אני מגבש את היסודות לבניית מודל הרפתקאה מוכנה ראשון של מלסטרה, שמיועדת לדמויות מתחילות: "נשף בתל זאגליל"
-------------------------------------------------------------------------------------
ראמזיג בן זארמוד, אדונה של אחוזת תל-זאגליל והכפר המוזנח שמשתרע מתחתיה, מעולם לא היה אחד המיוחסים או הנחשבים מבין שלל הדודנים ושאר שארי בשרו המרובים של לורד אנזאריון, אדונן הזקן והעשיר כקורח של רוב האדמות במרכז בקעת קיירן.
ובכל זאת, כאשר אדונה של תל זאגליל מכריז על נשף אביב מפואר בו ינכח 'רקדן צבי קדוש' השולט במסורה העתיקה של אנשי העמק, הרי שאורחים לא מעטים נענים לקריאה - גם אם לא בדיוק האורחים שהאדון הצעיר רצה. הרפתקנים שאפתנים בראשית דרכם, במיוחד, עשויים למצוא עניין בחגיגה, כמו גם בשמועה שהאדון הצעיר עשוי לחפש כמה חרבות להשכיר לפתור עבורו כמה בעיות; אחרי הכל, הוא עודו קרוב-רחוק של האיש העשיר ביותר בבקעת קיירן, וקופתו מלאה במטבעות נוצצים.
אולם כאשר אל תוך המהומה נקלעות שתי אחיות שבאו להיפרד מנפח זקן השוכב על ערש דווי, וכמעט ונופלות קורבן להתקפה של מפלצות, העניינים מתחילים להסתבך. האם יש משמעות לכמה מהמילים חסרות הפשר שממלמל אדם גוסס? האם אפשר לבטוח בחברי ילדות ישנים? ומי מתכנן נקמה אכזרית מבין הצללים, או מושך בחוטים ומנסה לנצל את המתח ההולך וגואה בין אנ'מירים לבני פארליל?

* * *

"נשף בתל זאגליל" היא הרפתקאה לרמות מתחיל, שמיועד להיות הרפתקאת היכרות או פתיחת מערכה שמתחשת ברובה במרכז בקעת קיירן; היא כוללת בתוכה תעלומה וקרבות מסוכנים, לצד חשיפת טפח מהפוליטיקה המקומית, על רקע המתח המתעצם בעולם המערכה בין אנ'מירים לבני פארליל - בני האדם משתי הקבוצות שחיו בשלום יחסי במשך דורות בתוך בקעת קיירן. ההרפתקאה מתרחשת בעולם המערכה מלסטרה ונועדה במקורה לשיטה הפרטית של כותב העולם והקבוצות בהנחייתו, אבל ניתן להמירה למבוכים ודרקונים 5 או לכל שיטה אחרת.
 

קבצים מצורפים

 • smithy.jpg
  smithy.jpg
  134.7 KB · צפיות: 671

פלדריק

פונדקאי ותיק
נראה ממש מגניב:)
האם המודל יכיל גם דמויות לדוגמא? עד כמה מתחילות הן דמויות מתחילות מבחינת עוצמתן?

האם ההרפתקאה תפגיש את הדמויות עם דמויות שאנחנו מכירים מהפוליטיקה הרחבה של הבקעה?
 

פלדריק

פונדקאי ותיק
נראה ממש מגניב:)
האם המודל יכיל גם דמויות לדוגמא? עד כמה מתחילות הן דמויות מתחילות מבחינת עוצמתן?

האם ההרפתקאה תפגיש את הדמויות עם דמויות שאנחנו מכירים מהפוליטיקה הרחבה של הבקעה?
 

Envinyatar

פונדקאי ותיק
צוות הפורום
תודה :)

הרבה דברים עוד פתוחים, כולל השאלה האם - מעבר לכמה נפ"סים מאד אקטיביים שמניעים חלק מהעלילה, יהיו גם דמויות לדוגמא או לא. הרעיון זו הרפתקאה לדמויות ברמה 3 בערך, אם כי הדברים עוד ישתנו, בעיקר אם יהיה תרגום למו"ד או פאפיינדר.
לא רוצה לתת ספויילרים, אבל זו הרפתקאה למתחיל - אני לא חושב שדמויות מתחילות צריכות מיד לפגוש דמויות מרכזיות מדי מהפוליטיקה, אבל אני כן מתכנן מפגש אחד עם מישהו שהוזכר, אם די מהסוג היותר קומי.
 

הלדין

פונדקאי ותיק
משגיח/ה בדימוס
טיזר כתוב טוב ומשאיר רצון לדעת על גוף ההרפתקה עצמה. האם אתה יכול להרחיב יותר על רקדני הצבי?

בהצלחה עם כתיבת ההרפתקה.
 

Envinyatar

פונדקאי ותיק
צוות הפורום
תודה :)

בינתיים, מלבד הטיזר, הספקתי לכתוב:
- מבוא להרפתקאה שיצא מאד גולמי וצריך עיבוד ותמצות.
- רקע על הדמויות בלא שחקן המרכזיות של ההרפתקאה, כולל הנבל/ית הראשית.
- פירוט טכני ראשון וקצר יחסית (בשבילי) של ארבעת החלקים של ההרפתקאה ומה פחות או יותר עשוי לקרות בכל אחד מהם.

הולך לאט, וכמובן שונה מכל ההרפתקאות הרגילות שאני כותב עבור חבורה ספציפית ודמויות ספציפיות שאני מכיר וכותב להן קמפיין שמותאם להן.
 

Envinyatar

פונדקאי ותיק
צוות הפורום
עדכון: היום חידשתי את העבודה על המודל, אחרי חודש וחצי של תקיעה רבתי. הצלחתי לגמור פחות או יותר את החלק החמישי מתוך שבעה חלקים/פרקים מתכוננים של ההרפתקאה (+ חלק שמיני שהוא יותר אפילוג).
 

Envinyatar

פונדקאי ותיק
צוות הפורום
כרגע אני לקראת הסוף של פרק שישי - על פניו הגעתי ממש לסוף, אבל אני צריך לעבות ולהדק תיאורים ולהוסיף נתונים, לפחות ברמה זמנית עד שכל הנתונים של היצורים/אויבים יזכו לשכתוב מקיף לאחר כתיבת ההרפתקאה עצמה.
 

Envinyatar

פונדקאי ותיק
צוות הפורום
עדכון:
אני בסוף פרק השביעי והאחרון (לא כולל אפילוג קצר ונטול קרבות) - ממש לפני תחילת הכתיבה של ההתקלות/הקרב הסופי של ההרפתקאה. בקרוב אנסה לכתוב הודעה בכמה מקומות רלוונטיים כדי לחפש מישהו שיעבור עליה.

הדבר היחיד שעדיין צריך עבודה מקיפה זה הנתונים של היצורים. אפילו בהתחשב בזה שכרגע הם כתובים כולם בשיטה שלי, יש שם ברדק ואי-אחידות שצריכה סידור יסודי, כולל החלטה סופית לגבי רמת דמויות השחקן להם מתאימה ההרפתקאה הזו.
 

Envinyatar

פונדקאי ותיק
צוות הפורום
סיימתי ממש עכשיו את האפילוג + תיאור של הגמול הסופי של החבורה, וכמה הערות על קשרים וקרסים להרפתקאות המשך.
צריך עדיין לתקן את אחת המפות ולהוסיף אותה, ואז להתחיל במלאכה המייגעת של עריכה + חושבין מה לעשות איתה ואיך מאזנים את הנתונים והקרבות + חיפוש עזרה/יעוץ/שותפים לאפשרות של קידום + המרה אפשרית לשיטות מוכרות.
 
Top Bottom