• הצטרפו לפורום הפונדק

שלום וברוכים הבאים לפונדק, האתר המוביל בעברית על משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד.
    אחרי ההרשמה תוכלו לפרסם הודעות, לשלוח ולקבל הודעות פרטיות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה / התחברות

הנשגבים נשגבים הומוריסטים - דמי דקרון

נוקס

פונדקאי ותיק
לא, זו איננה טעות. אני מציג בפניכם את תפארת מדינת ישראל, החייל הישראלי הלבוש דקרון.

אלו הם נשגבי המשולש הכפול, הם מזוהים כך על ידי סימן מגן דויד על מצח.
ישנם חמישה סוגי קסטות.
המורעל - מומחה הישרדות ולוחמה.
החובש - מומחה רפואה ופסיכולוגיה חברתית.
טבח - מומחה הטלה והברחת מצרכים.
האפסנאי - מומחה מזג אוויר ווהשלמת ציוד.
הג'בניק - מומחה בבירוקרטיה וגימלים.

אין דירוג מהות יש דרגה.
אין מוט יש קומבינה

תעצומות

סחבק מרים ג'יפ
עלות - 1 נזק חמור, 1כר.
דרישות - טוראי, קרבי.
סוג - תיגבור.
משך פעולה - מיידי.
דרישות קודמות - מצוינות ראשונה דחקות.

ההמר התהפך? החברה מעבירים דחקות עד שהמג"ד יגיע? נשגב הדקרון לא ישאר אדיש. השחקן מגלגל (דחקות+דרגה) מול דירוג קושי השווה לדרגתו של המג"ד. במידה ונכשל, תעצומה זו מונעת ממנו להשתתף במשפט צבאי. ניתן להשתמש בתעצומה זו גם להנפת טנקים ונגמש"ים.

ורידים כחולים המצננים את הגוף
עלות - 3 קומבינה.
דרישות - טוראי, רפואה.
סוג - פשוט, חודרי.
משך פעולה - סצנה.
דרישות קודמות - מצוינות ראשונה עירוי.

אומן הרפואה יודע את רזי הגוף. בימי החום הקשים יכול הנשגב לקרר את חילי פלוגתו. תעצומה זו מאפשרת לנשגב לצנן את טמפרטות הגוף של חיליו, הנשגב מגלגל (עירוי+אפיצות) מול דירוג קושי השווה למספר האנשים שאותם הוא מנסה לקרר. עבור כל הצלחה נוספת חום הגוף של הקורבן יורד במעלת צלסיוס אחת. ניתן להשתמש בתעצומה זו גם כדי לחמם.

שיטת מחית תפוחי האדמה
עלות - 3 קומבינה, 1כר.
דרישות - רב"ט.
סוג - תיגבור.
משך פעולה - סצנה.
דרישות קודמות - אין.

חיילים רבים עוברים כל יום בחדרי האוכל בצבא ונשגב הדקרון משרת אותם בנאמנות אין קץ בעודו מעמיס אוכל על צלחותם. עד לסוף הסצנה או הארוחה הבאה, הנשגב מקבל הצלחות נוספות השווה לדירוג (שליכתָ). בנוסף הוא מכפיל את קצב תנועתו לכל חישובי התקפות הרעב הסביבתים.

רשימת מלאי הממלאת את עצמה
עלות - 8 קומבינות, 1כר.
דרישות - סמל.
סוג - פשוט (7 בטיקים ארוכים).
משך פעולה - משתנה.
דרישות קודמות - הגישה לפיה גם רס"רים עפים.

רשומות הצבא מוקפדות ולעיתים מחסן הבסיס ימצא את עצמו עם חוסרים. תעצומה זו מתגברת תקופה בירוקרטית אחת בה נשגב הדקרון מחזיר ציוד למחסן הראשי. תעצומה זו גורמת למחסרים חיצונים בדירוג (דרגה) לכל מי שנמסה לעקוב אחר רשימת הציוד שהוחזר.

סחפת ריאות בדרך למיטה
עלות - 1 נזק חבטה, 3 קומבינות.
דרישות - טוראי, חפ"ש.
סוג - מיידי.
משך פעולה - מיידי.
דרישות קודמות - מצוינות ראשונה ניצנוץ.

לפעמים צריך לחזור למיטה ולדובי ודבר לא יעצור את נשגב הדקרון מלעשות זאת. לאחר שהנשגב ניגש למרפאה ומתבצע גלגול לקבלת ג' בבית, הנשגב זוכה להצלחה אוטומטית בפעולה.

עתק

מישחה לצחצוח.
משחה זו נמצאת בשפורפרת לבנה הנושאת חותמת צבאית שחורה, למשחה זו יש יכולת להבריק כל משטח עד שינצנץ. מרבית החיילים משתמשים במשחה זו כדי להבריק את הנעלים או השיניים לפני מסדר.

רעיונות נוספים?

PeskyTiger

פונדקאי ותיק
צוות הפורום
שכחת את "מתת האקמול והפונגימון" של אמני הרפואה, ואת "נקי כתקין, מנויילן כחדש" ו "פרנת השלמת הציוד" של האפסנאי (או כל נשגב דקרון אחר עם מספיק פזם).

עריכה: איך שכחתי את "טכניקת ההתעפצות בשמירה שאין שנית לה" של מומחה הלחימה?

ננסק

פונדקאי ותיק
מצוין!

גם אני אתרום משהו: סגנון אומנות הלחימה "לא ינום ולא ישן שומר ישראל".
התעצומות הבסיסיות מאפשרות לנשגב הדקרון להרחיב את התפיסה שלו בעשרות מונים כל עוד הוא צמוד למבנה שמירה כלשהו, לסנן תעודות זהות ביעילות ומבלי שיצטרך לעלות מול החמ"ל, ולהצליח להיראות ערני לגמרי בעיני כל מפקד משמרת, למרות שהוא לגמרי ישן.
תעצומת עמידת המוצא של הסגנון מאפשרת לנשגב להישאר יציב במקומו 8 שעות ברצף. תעצומות גבוהות יותר ויותר מאפשרות לו לבצע דברים בלתי אפשריים בעליל, כמו למשל להעיר את המחליפים שלו מבלי לזוז מהעמדה, לסדר לעצמו משמרות שמירה בדיוק בזמן כל המשימות הכי מעצבנות, ואפילו לשבת בשמירה מבלי שלמישהו יהיה איכפת.

נוקס

פונדקאי ותיק
עתק 5. חבצולַיים.

עתק זה לא נמצא מאז הביקורת הראשונה שעברה במחסני צה"ל ואין סיכוי למצוא אותו גם היום או מחר. השמועות על עתק זה מתגלות בתחילת דרכו של האומן הצבאי, במרבית המקרים כשהמ"כ שולח אותו לאפסנאות להביא אחד. עתק זה הינו מקולל והוא גורם לריתוקים בבסיס על הפרת פקודה, המ"כ מגלגל (דחקות+אפיצות+שבת) מול דירוג קושי (דרגה), במידה ונכשל, הנשגב סוגר שבת בבסיס. במידה והגלגול הצליח, הנשגב עולה למשפט צבאי על הפרת פקודה.

שאלה לשחקנים - מתי נשגב הדקרון עובר נשגבות?
(לפני\אחרי הטירונות? לאחר ש'הפך' טקליט? עם השבת הראשונה\שמירה\מסדר\מטווח?)

The oldman

The Rainbow Archmage
צוות הפורום
ענק!

ועוד צ'ארם - "תנוחת השומר בעמידה"
בתנוחה זו הנשגב-דקרון נכנס לתנוחה המאפשרת לו לישון בזמן המשמרת שלו. כל מ"כ הצופה בו צריך להצליח בגלגול (דחקות+פז"ם) בכדי להבחין בתרמית.

omerwiess

פונדקאי ותיק
אני גם הוסיף
יש את תעצומת המלאכה הידועה: כומתת פזמניק בין רגע
יש לגלגל שיפצור+זריזות
ואפשר להפוך כל כומתה חדשה וירוקה לכומתת צנחן וותיק
בדרגות גבוהות
מקבלים הצלחות אוטומטיות השוות לדרגה כנגד בדיקת נגד של מ"צ הבודק האם זו כומתה תקינה או משופצרת

Goom

פונדקאי ותיק
doctor arbitration אמר/ה:
אני ואביעד בוכים כאן מצחוק. אדיר!
אני יודע גם איזה קאסטה אתה

ערבית מחסומים
שימושית ביותר למרות שהיא מורכבת מ: 10% ערבית 20% אנגלית 40% עברית עם תוספות כדי שיישמעו כמו ערבית ו 30% ג'יבריש משובח דרג ג'

doctor arbitration

פונדקאי ותיק
משגיח/ה בדימוס
Goom אמר/ה:
doctor arbitration אמר/ה:
אני ואביעד בוכים כאן מצחוק. אדיר!
אני יודע גם איזה קאסטה אתה

ערבית מחסומים
שימושית ביותר למרות שהיא מורכבת מ: 10% ערבית 20% אנגלית 40% עברית עם תוספות כדי שיישמעו כמו ערבית ו 30% ג'יבריש משובח דרג ג'

ואני יודע איזה אתה.. מ"צ! (= אביסאל)

נוקס

פונדקאי ותיק
מכנסי גטקס המונעים פישפשים. עתק 4.

בלילות הקיץ נופש לו הנשגב בתוך מגוריו. דם הדקרון הלובש מכנסיים אלה, לעולם לא יפשפש בחלציו בחיפוש אחר קרדיות, קרציות ופשפשים. מכנסיים אלו נותנים הגנה מושלמת כנגד מגפה מסוג סקאביאס. מכיוון שהמכנסיים עשוים מחומרים טבעים, הם יכולים לשמש כמזון למשך 4 ימים.

צרָר. נדיר (על משקל נקי).

נשגבי הדקרון לעולם יסתובבו עם מקוצר. או מקוצרָר. או עם הנשק האולטימטיבי צרָר. נשק זה הינו רובה הגדול במעט מאקדח, לנשק זה יש מספר תוספות: כוונת ליזר-טלסקופית, מטול רימונים ומרגמה, שלושה קנים מסתובבים וטילים מונחים הפועלים על טלפטיה. ניתן להשיג נשק זה עם תוספת פיטריות או בצל.

הדון גובלאונה

פונדקאי ותיק
ולהגדיל בג'ייד ותשעים.

אלה החברים שלי
עלות - 1כר, 1 מאנה, 1 דרגת סעיף נפשי
דרישות - עוונתות, היתלוננות
סוג - מיידי.
משך פעולה - מיידי.
דרישות קודמות - פראנה לעוונתות במצבי לחץ, טכניקת הכפרה עליך

רוצים שיחרור? גש לקב"ן הקרוב עם בובות קש, נמלים בצינצנת, או ילדים קטנים מקריית אונו, ואומר לו- "אלה החברים שלי" הפעל את התעצומה, וקיבלת שיחרור על סעיף נפשי בדוק!

אנדר

פונדקאי ותיק
מדיטציית גוף פטור
עלות: -
דרישות: פרופיל 72 ומטה
סוג: תמידי
משך פעולה: תמידי
דרישות מוקדמות: אין
על כל פעם שמדטיציית גוף שור נרכשת הנשגב מכבל אחד מהבאים
פתור כולל אחד
שני פתורים מתורנות מסויימת
שני פתורים מחסיפה לחומר (אבק, סבון, שמן מנוע) וכן פתור מתורנות.
ניתן לרכוש את הצ'ארם פעם אחת על כל סעיף רפואי/נפשי של הנשגב

Top Bottom