• הצטרפו לפורום הפונדק

שלום וברוכים הבאים לפונדק, האתר המוביל בעברית על משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד.
    אחרי ההרשמה תוכלו לפרסם הודעות, לשלוח ולקבל הודעות פרטיות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה / התחברות
  • נפתחה הגשת המשחקים לדרקוניקון 2021!

כנס המשחקים של הקיץ חוזר ב-26-27 באוגוסט, במלון דן פנורמה בתל-אביב. פתחנו כעת את הגשת המשחקים לכנס, אז בואו להריץ משחק - עמוד הגשת המשחקים לכנס

נפתחה ההזמנה המוקדמת ל Achtung! Cthulhu 2d20

The oldman

The Rainbow Archmage
צוות הפורום
נראה קורץ בהחלט, מהניסיון שלי עם 2ק20 היא אחלה שיטה ועולם המערכה נשמע מעניין ומגניב - סוג-של להרביץ לנאצים אבל עם קתולהו שהופך את זה ללא-כבד כמו משחק "ריאלי" של נגד הנאצים.
יש גם מהדורה מיוחדת למי שמעוניין, וכמובן קוביות - למרות שלא מבין לא צריך קוביות מיוחדות מכיוון שזה רק ק20 ו-ק6.
פרסמו כאן שני עמודים לדוגמא, וגם יש התחלה מהירה בחינם.
נראה מאוד איכותי, מישהו שיחק בגרסה קודמת של Acthung Cthulhu?
2d20-cthulhu.JPG
2d20-cthulhu-2.JPG

the Nerubian

פונדקאי ותיק
צוות הפורום
למרות שלא מבין לא צריך קוביות מיוחדות מכיוון שזה רק ק20 ו-ק6.
בקונאן 2ק20 הקוביות המיוחדות עם סימן של עוף חול לצד הספרות 5 ו-6, ובספרות 3 ו-4 יש רק קווי מתאר של ספרה "ריקה". הסיבה לכך היא שבמשחק עצמו התוצאות בקוביה הן 1, 2, 0, 0, עוף חול, עוף חול. הסיבה היחידה שהשאירו את הספרות 3-6 זה כדי שהקוביות יהיו שימושיות גם למשחקים אחרים.

עבור עצרו! קתולהו! של 2ק20, מעין בתמונה של סט הקוביות באתר - אני מבין שהם העיפו לגמרי את הספרות הלא-רלוונטיות. כלומר על הק6 של המשחק יופיעו הפאות 0, 0, 1, 2, קתולהו, קתולהו.

The oldman

The Rainbow Archmage
צוות הפורום
גם במסע בין כוכבים 2ק20 הקוביות של ה ק6 הן בחלוקה דומה. עדיין אפשר להשתמש בקוביות ק6 רגילות
לשם השוואה אותו דבר בטבעת האחת, שיש קוביות מיוחדות למרות שגם אפשר להשתמש ב ק12 ו ק6 רגילות. פשוט שם המחיר לזכרוני הוא יותר סביר ולא 15 ליש״ט לשש קוביות של עצור! קתולהו...
יש גם סיפור דומה בקוביות של ג׳נסיס אבל שם אין בכלל מספרים אלא רק סמלים, מה שיותר מצדיק לקנות, וגם ב-15 דולר מקבלים 14 קוביות.

the Nerubian

פונדקאי ותיק
צוות הפורום
בטבעת האחת, מציעים לך להשתמש בק12 רגילה אבל 11 היא העין חסרת העפעפיים ו-12 היא החתימה של גנדלף. הקוביות הייעודיות למשחק ממקמות את הפאות ככה שהעין מול החתימה, והפאה של 1 מול 10, של 2 מול 9 וכן הלאה, ככה שסידור הפאות טוב יותר במקרה שהקוביה לא מאוזנת. אני חושב שזה כן מצדיק שימוש בקוביות של המשחק אפילו אם הן לא חובה.

בג'נסיס ההמרה הרבה פחות אינטואיטיבית אז מובן לחלוטין שעדיף קוביות מיוחדות. אם אני לא טועה גם יש סידור פאות שונה לוורהאמר פנטזיה מה' 3 ביחס למלחמת הכוכבים ולג'נסיס שבאו אחריה (יש בה יותר תוצאות רעות ביחס אליהן).

בשני המקרים המחיר באמת יותר סביר בפער גדול...

Top Bottom