• הצטרפו לפורום הפונדק

  שלום וברוכים הבאים לפונדק, האתר המוביל בעברית על משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד.
  אחרי ההרשמה תוכלו לפרסם הודעות, לשלוח ולקבל הודעות פרטיות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

  הרשמה / התחברות
 • דרקוניקון 2022 מגיע בסוף אוגוסט
  הכנס חוזר ב 25-26 באוגוסט, לאחר הקורונה ועם המון משחקים והפתעות. פרטים נוספים באתר הכנס.
  לשאלות, תהיות וקריאות עידוד, הגיבו בנושא.

נפילת הממלכות - עץ משחק (מו"ד 5 מותאם, 1/2)

גרגויל

פונדקאי ותיק
"ג'ונתן מקסימוס, והכוונה שלי לא הייתה לרגל אחרייך, חיפשתי מכשפה שתוכל למסור לי מידע על מה שאני מחפש, והשם שלך עלה, אבל בסדר, אני יכול להניח שבשביל 20 מטבעות אני אזכה בכל מה שאת יודעת?"

ידעתי את זה, פרסמת את השם של הדמות של זאב בהודעה הראשונה
 

האיש הצעיר

פונדקאי ותיק
"אני מבינה, ונעים להכיר אותך ג'ונתן. אם תשלם 20 מטבעות אתה תדע דברים על היצור מחלומך, אבל יש לי עוד לא מעט מידע, ואני גם יכולה להשיג באמצעות מודיעים במקומות שונים. אתה משלם את המטבעות תמורת המידע על היצור מחלומך?" אומרת הלנה.
 

האיש הצעיר

פונדקאי ותיק
"בסדר, אז ליצורים שיכולים להפוך לניצים קוראים צופים, והם נמצאים במישור אחר שנקרא המקלט, ויכולים לעבור דרך שערים אל המישור הזה, ואם הם הופכים כאן לצורת אדם הם הופכים לצופים גולים, זה אומר שהם גוססים ומתים תוך בערך 70 שנה, שזה כלום ביחס לחייהם בני האלמוות. הצופים עשויים מקסם, חלקם עתיקים יותר וחלקם פחות, אבל כול אחד ואחד מהם יכול להרוג בני אנוש רבים בקרב, וחלק מהם מעוניינים ברביעייה, שלמנהיגתם הקודמת היה יד ביצירתה. בניהם מסתובבים גם חפצי קסם אחרים, חזקים יותר ופחות" אומרת הלנה ולוקחת את הזהב. היא מוסיפה מייד "הזהב כולל גם שתי שאלות בנושא זה, בחר בחוכמה את שאלותיך".

אוקי, ד'יראן רואה עוברים ושבים רבים, רובם אוריאנים ואחרים פאלסיאנים, אחד מתוך כל 5 בני אדם הוא חייל לימריאני, עוברים כאן עשירים ועניים, כולם נמצאים כאן במקום. מה הוא רוצה לעשות מעבר לזה? אגב, זה לקח 20 דקות הישיבה הזו.
 

האיש הצעיר

פונדקאי ותיק
"אני יכולה לנסות, אבל זה יהיה לי די קשה. אני מוכנה לעשות את זה תמורת 3 מטבעות זהב לשעת עבודה, ואם אני נכשלת חצי הסכום. רוצה?" מגיבה הלנה. נראה שלתאוות הבצע שלה אין סוף.
 

גרגויל

פונדקאי ותיק
"2 מטבעות זהב לשעה וחצי אם תכשלי, או לחלופין 3 ואם את נכשלת אני לא אתן כלום, אני אתן לך לבחור מה את מעדיפה. ובינתיים, ספרי לי מה שאת יודעת על הרבעיה, תחשיבי את זה כשאלה השנייה שלי."
 

האיש הצעיר

פונדקאי ותיק
"אני מעדיפה 2 מטבעות זהב לשעה ו1 אם אכשל. אני יודעת שהבת של מלך לימרוס, גאיוס דאמורה המכונה מלך הדם, היא גלגול של אווה, הקוסמת, ולכן יש לה את אותם כוחות הקסם כמו לאווה." מגיבה הלנה בשלל ביטויים שאת חלקם ג'ונתן לא מבין בכלל. היא מוסיפה מייד "תרצה לצאת לדרך עכשיו?"
 

האיש הצעיר

פונדקאי ותיק
"היזהר במילותיך איש צעיר, מכשפות לא נרדפות בלימרוס בגלל חולשתן". מגיבה הלנה לאיום המרומז. "ובכן נצא כעת אל מרכז השוק, ומשם נצא בעקבות שביל הריח". אומרת הלנה ופותחת את דלת החדר. היא יורדת במדרגות, וג'ונתן יורד בעקבותיה. היא הולכת אל מרז השוק, ושמה כפפה אדומה על ידה. היא מתחילה ללכת אל היציאה השנייה מהשוק, לכיוון מרכז העיר. ג'ונתן הולך אחריה, והיא אומרת "נראה שהוא פנה לכיוון מרכז העיר. תרצה לקחת כרכרה? הסיכויים שנשיג אותו גבוהים יותר כך, למרות שהוא עצמו הלך ברגל". שואלת הלנה את ג'ונתן. מיותר ציין שאתה תשלם על הכרכרה. אגב, כמה מטבעות יש לך? כבר איבדתי ראש...
 

גרגויל

פונדקאי ותיק
"נלך ברגל, ועם כל הכבוד ליכולות שלך, אני יודע כמה את חזקה, לך אין מושג כמה אני חזק, ואני מבטיח לך שלתקוף אותי או לבגוד בי תהיה טעות לא נעימה. ואני נותן לך כסף כבר, נימוס זה בונוס."
יש לי עוד כמה מאות מטבעות, אל תדאג, הכסף שלי לא יגמר בקרוב.
 

האיש הצעיר

פונדקאי ותיק
"בסדר, רק קח בחשבון שזה מוריד משמעותית את הסיכוי להשיג אותו כי אם נלך תמיד במהירות שלו לעולם לא נשיג אותו, ונתיב הריח מתקרר תוך שעתיים" אומרת הלנה. אני מעדכן כל הזמן את הדפ"ד שלך, אני רוצה לדעת כמה מטבעות יש לך כדי לכתוב שם.
 

האיש הצעיר

פונדקאי ותיק
"בסדר, אני אריח את הדרך מתוך הכרכרה." אומרת הלנה, ועוצרת כרכרה חולפת. בעל הכרכרה רוצה 2 מטבעות כסף על נסיעה ליעד איפשהו במרכז העיר, ומקבל את התירוץ של רדיפה אחרי בן אובד שהלנה ממלמלת. ג'ונתן מושיט לו את המטבעות, ואתם מתחילים בנסיעה מהירה. הלנה מחליפה כפפה לכפפה אדומה אחרת, וממשיכה להריח את האוויר, בעוד הכרכרה דוהרת בכיוון מרכז המסחר של העיר, לשם מובילים עקבות הריח. הלנה עוצרת את הכרכרה באמצע מרכז המסחר, ואתם יורדים מהכרכרה. הלנה מצביעה בשקט על אדם שנראה רגיל לגמרי, בעל חזות אוריאנית, שיושב על גדר אבן סמוכה ואומרת "הוא צופה גולה, ואני מוכנה להתערב על חיי באמיתות הדבר". מה ג'ונתן עושה?
כמה מטבעות יש לג'ונתן עכשיו?
 

גרגויל

פונדקאי ותיק
כמה שעות עברו? "אני לא אשלם לך את הסכום המלא עד שאני לא אדע שהוא האדם האמיתי" הוא נותן לרוכב 2 מטבעות כסף וניגש לבית, דופק על הדלת.
 

האיש הצעיר

פונדקאי ותיק
עברו כ10 דקות. "בסדר, אבל את סכום הכישלון אני בכל מקרה צריכה לקבל" אומרת הלנה. לא דיברתי כלום לא על בית ולא על דלת, על איזה דלת / בית דיברת?
כמה מטבעות נשארו?
 
Top Bottom