• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

לא קריטי נושא לפרק: סוגי משחקים במשחקי תפקידים

העניין הזה מרחף כבר בכמה פרקים, למשל בפרק על "למה לא רק מבוכים ודרקונים" ובכל שאר הפעמים שאתם מזכירים את מבוכים ודרקונים.
יש כמה סוגי משחקים בתוך הסוגה שנקראת "משחקי תפקידים". כדאי להגיד את זה, לשים את זה על השולחן, ואולי הגדרות טובות יעזרו למי שמחפש משחקים מסוימים אבל לא יודע מה בדיוק הוא מחפש, או אלו המחפשים שחקנים למשחקים מסוג פחות פופולרי ידעו איך לחפש את השחקנים שלהם טוב יותר.
מעבר לכל זה, זה גם יכול לעזור לשחקנים שמשחקים רק או כמעט ורק במשחק מסוג מסוים (אולי פנטזיה גבוהה? אני ממש לא מדבר על מו"ד) להתנסות בסוגים נוספים שאולי הם יאהבו.
וכמובן - זה יוציא עוד פרק בפודקאסט המצוין הזה, שאני אוכל להקשיב לו ולהתגלגל מצחוק! וזו המטרה החשובה ביותר, כמובן :)

אני לא בטוח למה אתה מתכוון כאן. מהם הסוגים השונים שאתה מדבר עליהם? או שאתה מדבר על ז'אנרים (סוגות, בעברית)?
אני לא בדיוק יודע להגדיר את זה, זה לא בדיוק ז'אנר.
יותר בסיס משחקי, אולי?
מה שנקרא מנוע האפוקליפסה, שיטות הD20 וכדומה.

אני דווקא חושב ששווה לדבר על הספקטרומים של שיטות סיפוריות לעומת סימולטביות ושל שיטות כבדות לעומת קלות יותר. נראה לי שזה יכול להיות נושא מעניין.

אני דווקא חושב ששווה לדבר על הספקטרומים של שיטות סיפוריות לעומת סימולטביות ושל שיטות כבדות לעומת קלות יותר. נראה לי שזה יכול להיות נושא מעניין.
לא סותר...

חזרה