• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מתי גיליתם שיש עוד שיטות חוץ ממו"ד?

בניגוד מוחלט למגמה הרווחת כפי שהיא עולה מהתגובות כאן, אני התחלתי לשחק מוד"מ קרוב מאוד ליציאת המהדורה השלישית ולכן אי שם בבית הספר היסודי בשנת 2000 כבר ידעתי שיש יותר ממהדורה אחת של המשחק.

מאוחר יותר באותה שנה או לכל המאוחר ב-2001, חברה מהכיתה שמעה שאני וכמה חברים אחרים משחקים מו"ד 3, אז היא סיפרה שהיא משחקת עם האח הגדול שלה - ושהוא והחברים שלו גם משחקים במשחק אחר בשם "מרוצללים" שבו היא לא שיחקה.
את הספר של מרוצללים (בעברית) יצא לי לראות אצל מישהו אחר בשנת 2002 לדעתי... כך שכאשר הצטרפתי לפורום ב-2004 כבר ידעתי שיש כמה שיטות משחק שונות.

בעיקר מעמודי המגזין Dragon בזמנו, אבל אני חושב שרק בזמן/אחרי הצבא (ואחרי מו"ד קופסאות ומהדורה 2) התחלתי לשחק ברצינות משחקים אחרים, והתחלתי עם עולם האפלה.

הנשגבים הייתה השיטה הראשונה שאשכרה החליפה ביעילות את מבוכים ודרקונים מבחינת השיטה העיקרית שאני משחק. זה גם היה בזמן שבו ק20 התחזק בשוק אז היו הרבה שיטות אחרות בסוגות שונות אבל עם המכאניקה של ק20.

חזרה