• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

משטחים ופרופים לזירות קרב

טל2662

פונדקאי חדש
היי חברים.
אני מחפש לקנות ערכה מסויימת שתעזור לי עם סצנות קרב ב"money for value" טוב.
אני יוצר עולם בשביל משחק תפקידים דמיוני בהשארת DND (אבל גם לא בדיוק). כשחקן אני תמיד מעדיף קרבות שהם לגמרי בדמיון ( theatre of the mind style) אבל לאחרונה ממש נתחלתי לשחק עם הרעיון של להוסיף קרבות על משבצות מסודרות עם מבנים, תוואי שטח ומיניאטורות. נשמע כאילו יש סיטואציות מורכבות בקרב שיהיה לי קשה לתאר בלי מייצג מסויים...
העניין הוא שאין לי מושג מאיפה להתחיל. אין לי ממש זמן ליצור את כל זה מ0 והייתי שמח לפתרונות מעניינים שאפשר לקנות. אין לי המון תקציב, אבל אם יש מוצר ורסאטילי יקר שממש מספק המון בשביל הרבה סיטואציות שונות אני עדיין אשמח לבדוק את האופציה.
כל הכוונה\ עצה כללית בעניין של קרבות על משטח פיזי תתקבל בברכה. אני GM מתחיל ומרגיש לי שיש לי מה ללמוד עוד בנושא.
תודהההה =))

וואו זה תחום ענק, יש המון מדריכי יוטיוב לדוגמא: https://www.youtube.com/channel/UCF-i5kmuwyV6N3xi5z1TElg
שמסבירים איך ליצור דברים פשוטים ומורכבים.
אבל אני מניח שאין לך זמן לזה אז יש את החלקים המוכנים של You are being redirected... שהם יקרים מאד.
הייתי ממליץ לך להתחיל עם לוח משבצות מחיק וטושים (יש באמאזון) ולהתחיל שם לשרטט את המבוכים/התקלויות שלך ובמשך הזמן לרכוש/להכין תוואי שטח.
זה באמת על קצה המזלג - יש עוד אוקיאנוס של מידע בנושא וחכה עד שתגיע למיניאטורות... חחח

הדבר הכי פשוט הוא באמת לוח מחיק וטושים. אחרי הכל, מפה לא צריכה להיות אימרסיבית- פשוט להיות ברורה. ומפה מאוד עוזרת בקרב, כשבtheatre of the mind המנחה צריך "להתמקח" עם השחקנים על מה המיקום ההגיוני של כל דבר.
אם אתה רוצה משהו קצת יותר מעניין, מפות הקרב המחיקות של פאיזו מצוינת וכוללות גריד. אישית, אני מאוד אוהב את ספרי המפות של Loke battlemats, גם כן מחיקים- וכוללים 24 מפות מוכנות מגניבות.

אם אני זוכר נכון אז יש איזה בחור בשם גל (?) שאאלט פרסם פה ובמקומות נוספים את העסק הקטן שלו שנקרא "המבוך" (??) בו הוא בונה דיוראמות יפהפיות של אתרי הרפתקנות שונים כמו מאורת אורקים, מקדש עתיק וכיו"ב, שעומדות למכירה.

אולי שווה לך לחפש אותו. נכון שלא נתתי מספיק קצות חוט אבל אני בטוח שאחרים יוכלו להשלים את הפרטים. אני לא יודע אם הוא פעיל עדיין, אבל אני זוכר שנתקלתי פעם ביצירות שלו באיזה כנס והמחשבה שעברה לי בראש הייתה "וואו! זה כל כך יפה!" וחוץ מזה הוא היה מאוד נחמד ומנומס ולא ניסה למכור בצורה אגרסיבית, שזה בדיוק סוג האנשים שלא אכפת לי לעשות להם פרסום בחינם.

הוא פעיל ועושה דברים מדהימים והזמנות מיוחדות (אני לא יודע לגבי מחירים).
אגב, Theater of the mind הוא כלל לא מושג "פלצני" ולמעשה מאד מקובל בז'אנר, במיוחד מאז המהדורות האחרונות בהן לא מעט קבוצות בחורות לשחק על מפת קרב מיניאטורות וכו', אני יכול לכתוב הרבה על יתרונות וחסרונות של כל שיטה ואני אוהב את שתיהן באותה מידה, אבל זה כבר נושא לפוסט אחר.

אתם אדירים! תודה! באמת שקיבלתי המון מידע! כיף שהאתר הזה קיים. תחלס אף פעם לא דיברתי עם DM אחר לגבי הדברים האלה=)
ממש התלהבתי מהמוצרים שראיתי פה. אבל בעיקר על הספרים של Loke. נראה שזה ממש פוטר את הבעייה שלי עם תקציב הנמוך ועדיין מספק חוויה ויזואלית אדירה.
הייתי שמח לדעת עוד בנושא של מינאטורות. האם יש סטים יחסית זולים שאפשר להזמין ?
ועוד דבר אחרון, היה פה דיבור על כנס שהיה ואז תהיתי אם באמת יש אירועים בסגנון שקורים בארץ? אם כן, איפה אפשר להתעדכן לגבי זה?

תגדיר לעצמך קודם מה המטרה שלך מבחינת מיניאטורות?
עבור משחק d&d? איסוף? צביעה? מבחינת כסף זה יכול להיות חור שחור שבולע הכל אם אתה נניח רוצה שיהיה לך ייצוג של כל מפלצת מהמגדיר.
יש זולות יותר בEbay והאיכותיות והיפות יותר באמאזון או אתרים כמו miniature market, wizkids ועוד ועוד...

ההמלצה שלי לגבי מינאטורות - אם יש לך את המשחק "סיכון" תשתמש בחיילים שלו ופשוט תחליט מה זה כל חייל כל פעם מחדש. חוסך המון כסף. לגבי מפת קרב - ממש לא מסובך לייצר את זה לבד, זה פשוט טבלה עם המון משבצות (או מעט משבצות, תלוי איפה הקרב) שחלק מהן הן קיר או משהו כזה, חלק הן תוואי שטח קשה ופחות או יותר זהו...

מיניאטורות הן בהחלט דבר יקר. יש כמה דרכים להשיג כאלה, או תחליפים, באופן זול יחסית ועדיין לשמור על האימרסיה (שימוש בחיילי משחק הוא סבבה לגמרי, אבל לא מאוד אימרסיבי, ונשמע שמה שאתה מחפש זו חוויה ויז'ואלית)

1. לחפש bulk או lot של מיניאטורות באיביי. פעם האופציה הזו הייתה זולה ושווה, אבל בשנים האחרונות היא נהייתה פחות אטרקטיבית והמחירים טיפסו. עדיין שווה להסתכל מדי פעם, ככה אני השגתי את רוב המיניאטורות שלי.
2. יד שנייה, יש כל כמה זמן אנשים שמפרסמים מיניאטורות למכירה בכנסים או בקהילה. ראיתי יותר בפייסבוק, אבל אני בטוח שאפשר למצוא גם במקומות אחרים. בדרך כלל, זה עדיין טיפה יקר.
3. מיניאטורות ממשחקים- למבוכים ודרקונים יש כמה משחקי קופסה שכוללים מיניאטורות כמו Wrath of Ashardalon או Dungeon of the Mad Mage וגם דברים קטנים יותר כמו Dungeon command. אתה יכול להשיג ככה בסביבות החמישים מיניאטורות במחיר של 200-300 ש"ח, מיניאטורות מכמה סוגים, כולל גדולות יותר ומגניבות.
4. הדפסת תלת מימד! יש הרבה מקומות בארץ שמציעים שירותי הדפסת תלת מימד, והבחור הזה הכין קבצי STL של מיניאטורות לכל המפלצות במהדורה החמישית, אז תוכל להוריד אותם בחינם ולהדפיס אותם.

חלופות-
5. הPawns של פאיזו הם מיניאטורות דו מימדיות, בעצם קלפים עם תמונות המפלצת/דמות שמוחזקים על ידי "מטבע" קטן, כמו שהיה לדוגמה במהדורה השנייה של טליסמן- אבל באיכות הרבה יותר גבוהה.
6. טוקנים! בקיצור, אתה יכול להדפיס ולגזור תמונות של מפלצות, להדביק אותן לדיסקיות (פלסטיק או קרטון) ולהשתמש בהם. מדובר בפתרון זול ולגמרי מגניב.
7. Papercraft- אתה יכול להדפיס תמונות של מפלצות, לגזור, לקפל, ולשחק. תוכל למצוא כאן קבצים חינמיים לדוגמה.

שתי כתבות מומלצות:
עזרי משחק מודפסים (Print and play) למשחקי תפקידים ולוח מדריך להכנת תוואי שטח מהמם מנייר- עלות נמוכה, זה מהיר ויוצא ממש יפה. צריך מדפסת צבע (ועדיף לייזר)
השולחן שלך כשדה קרב – מדריך להעשרת המשחק מבוא כללי לאפשרויות השונות.

אם אתה רוצה תוואי שטח תלת מימדי - יש את dwarven forge שגם המובילים בשוק באיכות ובמבחר וגם עשויים מסוג של pvc ובלתי-שביר.
הרבה חברות אחרות, כולל המבוך לדעתי, משתמשים בסוג של שרף resin והם שבירים בקלות וצריך לשמור עליהם בקפידה.

ועוד דבר אחרון, היה פה דיבור על כנס שהיה ואז תהיתי אם באמת יש אירועים בסגנון שקורים בארץ? אם כן, איפה אפשר להתעדכן לגבי זה?
פספסתי בתגובה הקודמת - יש היום שני כנסים גדולים בישראל: דרקוניקון שמתרחש כל קיץ ומוקדש רק למשחקי תפקידים ומשחקי לוח. אייקון שמתרחש בסוכות והוא פסטיבל מדע בדיוני ופנטזיה ענק שגם יש בו משחקי תפקידים.
יש עוד מספר אירועים קטנים יותר, אבל כרגע עקב הקורונה לא מתקיימים כנסים...
זה אתר דרקוניקון, אפשר להצטרף לרשימת דיוור ולקבל עדכונים www.dragoncon.co.il

שתי כתבות מומלצות:
עזרי משחק מודפסים (Print and play) למשחקי תפקידים ולוח מדריך להכנת תוואי שטח מהמם מנייר- עלות נמוכה, זה מהיר ויוצא ממש יפה. צריך מדפסת צבע (ועדיף לייזר)
השולחן שלך כשדה קרב – מדריך להעשרת המשחק מבוא כללי לאפשרויות השונות.

אם אתה רוצה תוואי שטח תלת מימדי - יש את dwarven forge שגם המובילים בשוק באיכות ובמבחר וגם עשויים מסוג של pvc ובלתי-שביר.
הרבה חברות אחרות, כולל המבוך לדעתי, משתמשים בסוג של שרף resin והם שבירים בקלות וצריך לשמור עליהם בקפידה.
מדוייק לי! תודה רבה ! :)

פספסתי בתגובה הקודמת - יש היום שני כנסים גדולים בישראל: דרקוניקון שמתרחש כל קיץ ומוקדש רק למשחקי תפקידים ומשחקי לוח. אייקון שמתרחש בסוכות והוא פסטיבל מדע בדיוני ופנטזיה ענק שגם יש בו משחקי תפקידים.
יש עוד מספר אירועים קטנים יותר, אבל כרגע עקב הקורונה לא מתקיימים כנסים...
זה אתר דרקוניקון, אפשר להצטרף לרשימת דיוור ולקבל עדכונים www.dragoncon.co.il
טוב לדעת! אהיה מעודכן מעכשיו. אני מאריך את כל העזרה פה מכולם בטירוף. אין ספק שהכלים שלי השתדרגו מאז שהתחלתי להציף פה את מה שלא ידעתי.

חזרה