• הצטרפו לפורום הפונדק

    שלום וברוכים הבאים לפונדק, האתר המוביל בעברית על משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד.
    אחרי ההרשמה תוכלו לפרסם הודעות, לשלוח ולקבל הודעות פרטיות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

    הרשמה / התחברות
  • שדרוג פורום הפונדק הסתיים בהצלחה, ברוכים הבאים לבית החדש שלנו :)
    למרות שהפורום דומה לפורום הקודם, מתחת למכסה תמצאו שלל חידושים - ואולי אפילו איזה באג או שניים. למידע נוסף, בקרו בנושא

משחק ראשון של ספלנדור, ומחשבות מול קטאן

The oldman

The Rainbow Archmage
צוות הפורום
אתמול שיחקתי בפעם הראשונה ספלנדור, משחק לוח חדש יחסית שתורגם לאחרונה לעברית בידי הקוביה. המשחק נראה פשוט על-פניו, והמכאניקה אכן קלה להבנה, אבל במשחק עצמו הוא דווקא נראה עמוק יותר. באותו אופן שאפשר להגיד על שח שהחוקים שלו פשוטים, אבל המשחק מכיל הרבה חוכמה וטקטיקה.

למי שלא מכיר, מטרת המשחק היא להגיע ל-15 נקודות נצחון, כשמקבלים נקודות נצחון או על-ידי קניית קלפים, או בכך שמקבלים אריחי אצילים - לפי אבני החן שיש לכם על הקלפים.
המובן שבו ספלנדור הזכיר לי את קטאן, שכשמשחקים בו הוא מרגיש כמו תחרות עזה בין השחקנים, גם על המשאבים (יש כמות מוגבלת של אבני-חן) וגם לסכל את מהלכי היריב, עם די הרבה Take that כלכלי. אני הופתעתי - לא ציפיתי לכך מקריאה של החוקים... אפילו שאוריין (מהממלכה) המליץ לי עליו כמשחק ששחקני קטאן אוהבים.

אז מה חוויית המשחק שלכם בספלנדור?
 

אביעד

פונדקאי ותיק
לא שיחקתי, אבל קראתי את ההוראות והמשחק נשמע נחמד ביותר.
איך התרגום שלו לעברית?
 

גרגויל

פונדקאי ותיק
ספלנדור הוא משחק נהדר, חוץ מהחסרון המשמעותי שאין דרך לאזן את היתרון של שחקנים שמתחילים לעומת אלה שאחריהם- מה שגורם ליתרון לא קטן לשחקן המתחיל
 

The oldman

The Rainbow Archmage
צוות הפורום
[mention]אביעד[/mention] התרגום לעברית נראה טוב, בניגוד להרבה תרגומים אחרים של הקוביה לא מצאתי שגיאות. בכל מקרה כל רכיבי המשחק נטולי שפה וזהים לדעתי לגרסה האנגלית.
 

ת'ור

פונדקאי ותיק
צוות הפורום
אכן, משחק מצוין. שיחקתי בו לראשונה בדרקוניקון האחרון ומאוד נהניתי.

באמת מרשים איך החוקים המאוד פשוטים של המשחק מצליחים ליצור עומק מרשים. מצד אחד אין מהלכים גרועים (כל מהלך מקדם אותך בצורה זו או אחרת אז שחקנים מתחילים לא ישארו מאחור) ומצד שני המשחק מתגמל תשומת לב ותכנון. לא חושב שהמשחק ישמור על עניין אחרי עשרות משחקים, אבל כמשחק פילר פה ושם הוא נראה לי מעולה.
 
Top Bottom