• הצטרפו לפורום הפונדק

שלום וברוכים הבאים לפונדק, האתר המוביל בעברית על משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד.
    אחרי ההרשמה תוכלו לפרסם הודעות, לשלוח ולקבל הודעות פרטיות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה / התחברות
  • הגשת המשחקים לדרקוניקון 2022 נפתחה
    הכינו את ההרפתקאות שלכם, והריצו אותן בכנס המשחקים של הקיץ! בין אם זה הרפתקה משלכם או הרפתקה מוכנה, במבוכים ודרקונים, עולמות פראיים או שיטה שאתם המצאתם, דרקוניקון ממתין לכם - להגשת משחקים באתר.
    לשאלות, תהיות וקריאות עידוד, הגיבו בנושא.

משחק קלפים חדש של War of the Ring

The oldman

The Rainbow Archmage
צוות הפורום
לפני מספר שנים יצא לאור משחק הלוח של War of the Ring. זהו אחד ממשחקי הלוח הטקטיים הטובים בכל הזמנים וזכה להמון שבחים - בעיקר בקרב חובבי טולקין, אבל לא רק. הנה סקירה שלו בפונדק:
מאז יצאה לו גם מהדורת אספנים עם מיניאטורות מושקעות ומספר הרחבות. אחד מאותם יוצרים הוא גם הכותב של הטבעת האחת לזכרוני.
כעת הם הכריזו על משחק חדש בסדרה, גרסת משחק קלפים של War of the Rings.
מדובר על משחק שמיועד בעקרון ל-4 שחקנים, שניים משחקים את הצל ושניים נוספים משחקים את העמים החופשיים. המשחק מתנהל במקביל במישור הצבאי ובמישור של אחוות הטבעת במסע שלה להשמדת הטבעת האחת. לפי רשמים ראשונים מ UKGE נשמע משחק שווה ביותר:
וכמה תמונות של הקלפים:
pic6880791.jpg
pic6880792.jpg

האיש הצעיר

פונדקאי ותיק
אני לא בטוח שזה המקום, אבל רצוני להעיר משהו חשוב על הסקירה למשחק הלוח - לא נזכר שם דבר על מערכת הקרבות של המשחק.
זה דבר די מרכזי, לא?
מוזכר שם רק שיש בה גלגולי קובייה (שכבר מתחיל להישמע בעייתי, אם אתה משווה לשני משחקים שאתה רוצה או לא רוצה להידמות להם - סיכון ומשחקי הכס משחק הלוח), שזה (לטעמי) ממש לא מספיק.
חוץ מזה, יש למשחק הלוח תרגום לעברית?

The oldman

The Rainbow Archmage
צוות הפורום
למשחק אין תרגום לעברית - זה משחק כבד עם המון מיניאטורות.
לרוב משחקים מתורגמים הם קלים - בינוניים ולא בעלי רכיבים יקרים.

דרך העידנים הוא חריג, ויחסית לא מאוד מצליח.

האיש הצעיר

פונדקאי ותיק
דרך העידנים הוא חריג, ויחסית לא מאוד מצליח.
מסכים... קניתי אותו לפני כמה חודשים ואני שוקל ברצינות למכור אותו בדרקוניקון.
לרוב משחקים מתורגמים הם קלים - בינוניים ולא בעלי רכיבים יקרים.
מציין את משחקי הכס: משחק הלוח שיש לו מהדורה עברית, אבל אי אפשר להשיג אותה יד ראשונה... כנראה גם כן מהסיבה הזו.
למשחק אין תרגום לעברית - זה משחק כבד עם המון מיניאטורות.
מיניאטורות, בפעם האחרונה שבדקתי, אינן באנגלית. כמה קשה יהיה לעשות תרגום ביתי לקלפים וההוראות, לדעתך?
זה נשמע משחק שממש ממש מתאים לי, אבל אני לא כל כך מסתדר עם משחקים באנגלית...

The oldman

The Rainbow Archmage
צוות הפורום
דרך העידנים הוא משחק מצוין לדעתי, הכוונה שלי בלא מצליח הוא שהקהל יעד שלו הוא יחסית מצומצם והשוק בישראל לא מספיק גדול למשחקים הללו.
בנוגע למשחקי הכס: משחק הלוח, הוא לא עונה להגדרה - הוא לא באמת משחק "כבד" והרכיבים שלו הם לא "מאוד" מושקעים, זה לא עשרות מיניאטורות - זה ברמה של קטאן משחקי הכס.
War of the ring הוא משחק יקר משמעותית.
בנוגע לתרגום ביתי - אם תמצא מישהו שישחק איתך את זה ומוכן לתרגם, סבבה. אבל בטווח הארוך, באמת כדאי שתשתמש בהזדמנויות כאלו כדי לשפר את האנגלית שלך ;)

האיש הצעיר

פונדקאי ותיק
הוא לא באמת משחק "כבד"
אני לא חושב שאתה צודק. הוא לוקח (לי ולחבריי) בין שלוש לארבע שעות משחק, ואני האדם היחיד שאני מכיר שיודע את החוקים לגמרי בלי צורך לשאול עליהם לפחות ארבע או חמש פעמים במשחק. זה נראה לי די כבד...
הרכיבים שלו הם לא "מאוד" מושקעים, זה לא עשרות מיניאטורות - זה ברמה של קטאן משחקי הכס.
אין לי קטאן משחקי הכס, אבל אתה צודק שכמות המיניאטורות לא כל כך גדולה.
בנוגע לתרגום ביתי - אם תמצא מישהו שישחק איתך את זה ומוכן לתרגם, סבבה.
אני חושש שלא הבנת אותי נכון - אני מתכוון שאתרגם את זה (עם טרנסלייט, הבנה בריאה, אנגלית בסיסית ומורה פרטי לאנגלית) ואדפיס את הקלפים בעברית. כמה קשה זה יהיה לדעתך?
כמה קלפים יש שם בכלל?
אבל בטווח הארוך, באמת כדאי שתשתמש בהזדמנויות כאלו כדי לשפר את האנגלית שלך
אני מקבל עצה בסגנון אחת מתוך כל שני פעמים שהאנגלית שלי עולה לדיון, ושוב - אם יש לך אנגלית בסיסית עם אצר מילים סביר לקרוא קלפים אולי יגדיל אותו, אם לקרוא קלף ייקח לך 5 עד 10 דקות כנראה שלקרוא קלפים זה פחות הפתרון.

עריכה: בגלל ההתמקדות בנושא האנגלית-עברית לא ענית על השאלה הבאה:
לא נזכר שם דבר על מערכת הקרבות של המשחק.
זה דבר די מרכזי, לא?
מוזכר שם רק שיש בה גלגולי קובייה (שכבר מתחיל להישמע בעייתי, אם אתה משווה לשני משחקים שאתה רוצה או לא רוצה להידמות להם - סיכון ומשחקי הכס משחק הלוח), שזה (לטעמי) ממש לא מספיק.

עריכה אחרונה: