• הצטרפו לפורום הפונדק

  שלום וברוכים הבאים לפונדק, האתר המוביל בעברית על משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד.
  אחרי ההרשמה תוכלו לפרסם הודעות, לשלוח ולקבל הודעות פרטיות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

  הרשמה / התחברות
 • דרקוניקון 2022 מגיע בסוף אוגוסט
  הכנס חוזר ב 25-26 באוגוסט, לאחר הקורונה ועם המון משחקים והפתעות. פרטים נוספים באתר הכנס.
  לשאלות, תהיות וקריאות עידוד, הגיבו בנושא.

משחק מחשב חדש של פאת'פיינדר

דיוגנס

פונדקאי ותיק
חברת פאיזו (אם אני מבין נכון) הוציאה לאחרונה מוצר חדש של משחק תפקידים במחשב בשם "Pathfinder: Wrath of the Righteous", בשימוש המכניקה של פאת'פיינדר, השיטה האהובה עלי.

המשחק הקודם שהם הוציאו המכונה kingmaker הוא נחמד מאוד. אתה משחק חבורה של הרפתקנים לאורך כל המערכה, כאשר אחרי החלק הראשון של המערכה אתה מקים בעצם ממלכה, ומאז אתה משחק במקביל הן בפן הניהולי, והן בפן ה"הרפתקני" כאשר אתה מבצע משימו למען שלוות הממלכה שלך. המשחק ממש מוצלח, כמעט סיימתי אותו, הגעתי לאזור רמה 18 - ואז הדמות המשנית של הסיפור מתה - ללא יכולת להשיב אותה לחיים... זה קצת שבר אותי, ומאז לא חזרתי לסיים את המשחק - אבל אולי בעתיד מתישהו..

לפי מה שהבנתי, המשחק החדש אמור להיות פחות ניהולי ויותר הרפתקני-מבוכי כזה, עם דגש על שדים (או שטנים, אני לא בטוח) ונוכרים אדירים אחרים.
לבינתיים אני מחכה למבצע שיאפשר לי לרכוש את המוצר במחיר זול יותר, מכיוון שהמחיר הנוכחי שלו קצת יקר מדי בשבילי (50 דולר).

הנה סקירה על המשחק:
סקירה על המשחק החדש
 

ליזי

פונדקאי ותיק
לדעתי האישית, שני המשחקים בסדרה פנומינליים - סיימתי את הראשון פעמיים, ואני לקראת סיום של השני. owlcat עשו עבודה מדהימה להעביר את החווייה של הadventure paths של פאת'פיינדר למחשב, עם כתיבה מצויינת ועולם נהדר.
עם זאת בשני המשחקים יש גם בעיות גדולות. שניהם שוחררו עם המון באגים לשוק, המערכות הצדדיות (ניהול הממלכה בקינגמייקר, ניהול מסעי הצלב בwotr) לרוב דלות וסתם גורעות זמן, ובאופן כללי לבן אדם שבא למשחק בלי ידע מוקדם על השיטה של pf או לפחות מו"ד יהיה מאוד קשה להתרגל לכללי הקרב. זה ממש לא משחק לכל אחד, הוא מתבסס הרבה על קריאה ו-immersion בעולם יותר מויזואליות או שיטות קרב מהנות (כמו סקיירים ודומיו, לדוגמה) ובשילוב הקושי בלמידת המערכות של pf הייתי אומר שהוא לא מתאים לכולם. בגלל זה לחברים ששואלים אני אומר בדר"כ שזה "אחד המשחקים האהובים עלי שאני לא יכול להמליץ עליו"
 

the Nerubian

פונדקאי ותיק
צוות הפורום
חברת פאיזו (אם אני מבין נכון) הוציאה לאחרונה מוצר חדש של משחק תפקידים במחשב בשם "Pathfinder: Wrath of the Righteous", בשימוש המכניקה של פאת'פיינדר, השיטה האהובה עלי.
פאיזו נתנה רישיון לחברת משחקי מחשב - Owlcat - להוציא את המשחקים הללו. בשני המקרים מדובר בנתיבי הרפתקה רשמיים של פאת'פיינדר שיצאו למהדורה הראשונה.

מכתירי המלכים היא מערכה עם מיקוד יותר פוליטי, שבו הדמויות מעורבות בתככים ומנהלות רוזנויות; בחרון הצדיקים הדמויות מובילות התקפה צבאית לתוך פצע העולם, שהוא נקיק במישור החומר שיורד מטה מטה אל "עיר הארבה", ממלכת השאול של שר השדים דסקארי.

ההמרה מנתיבי ההרפתקה למשחק המחשב היא לא 100% - עשו כל מני שינויים באירועים ובהתרחשויות, כנראה מתוך מטרה שאפשר יהיה לשחק גם במשחק המחשב וגם במשחק השולחני ועדיין להיות מופתעים.

בשני המשחקים יש גם ביקורות על הרבה מאוד באגים מטופשים בהשקת המשחק, שתוקנו רק חודשים לאחר מכן. כרגע התלונה הבולטת על חרון הצדיקים היא שדמויות לא מסוגלות לבצע את הפעולה "הסתערות", אלא עומדות במקום ומסיימות את התור.
 
Top Bottom